Jump to content
MetroiD

Чистене, подредба и съхранение

Recommended Posts

maniak    0

Предлагам в тази тема да публикуваме снимки на кутии и от къде могат да се купят, или кой как и къде си съхранява чарковете....

След като този уикенд безуспешно минах и през Баумакс и през Баухаус, останах повече от разочарован. Стелажите с 33 чекмеджета, които ги имаше миналия път за около 35лв. сега бяха заменени с 12 чекмеджета като с разделители могат да станат 23 на цена от 39лв....Това ме накара да се разровя в нета за по-добри решения и след още няколко препъникамъка, попаднах на туй:

http://store.comet.b...joiODQifQ%3D%3D

Като аз съм се спрял по-специално на този модел: http://store.comet.b.../Product/29938/

Крайната цена е почти 53лв., но при положение, че говорим за 60 чекмеджета, тялото е от халумин, а самите боксове от прозрачен плекси, мисля че е вери гуд. Идват в комплект с два дюбела и 60 преградки. Всяко чекмедже може да се раздели на 4 секции: хиър найс енд тайди smile.png

9271824598_679f87a357.jpg

Разликата в чекмеджетата е 1 см по-тясно, но 2см по дълго, спрямо тези от Баумакса, но като обем са почти същите...

9269040975_f3a86761a3.jpg

А ето и разликата в самите етажерки:

9269039321_dee6fda27d.jpg

Ще се радвам и други да споделят как си съхраняват най-ценнотоsmile.png С приоритет разбира се са бюджетни решения. Не искам да гледам неопренови ударо устойчиви куфарища за $$$$$$ пари smile.png)))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD    1

Baumax for the win. Както знаеш, ние сме с амнайсе шкафчета като тези вдясно на снимката и две като това в ляво (само че с по-малко редове). В пъти по-доволен съм от Baumax-овото шкафче - и като вместимост, и като функционалност. Иначе сме пазарували шкафчета и от Мосю Бриколаж, и от Квазер - няма сравнение просто.

Друго много силно решение, което препоръчвам, е високият шкаф на Bauhaus - той обаче е за по-големи чаркове (baseplate-ове, релси, евентуално plates). В нашия вариант там седят всички bulk брикове в големи количества, готови за строеж - черно, бяло, tan и т.н., както и сортирани plate-ове. Две такива вършат идеална работа; мисля че цената им беше към 50 лв. едното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

Андрю, мерси за споделената информация! Тези сините кутии от Comet хич не изглеждат зле!

От шкафчетата с чекмеждета, досега бях ползвал само тези тези от Baumax с по 33 разделения. Благодарности на MetroiD че ме светна за тях!

Едно ново за мен откритие са пластмасови модули с по 3 прозрачни чекмеждета от Jumbo.

Плюсовете им, че отделните модули могат да се сглобят един към друг, и по този начин можете да направите вертикален шкаф с желаната от вас височина. Другият плюс е цената, която е относително ниска. (очаквайте снимки)

За момента съм се снабдил с няколко от изброените дотук видове. Засъжаление ще трябва да се купуват още, особенно след новите попълнения тази година ... ;)

Започвам да се замислям, дали шкафчета с чекмеджета (например 60), от типа на това, за което спомена Maniak. Виждал съм и в други он-лайн магазини, например в Pulsator.bg.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

Наскоро открих в Bricolage прозрачни пластмасови кутии с дръжка, наподовябащи малък сандък.

Купих си няколко от средния размер с идея да ги пробвам, и за радост останах доволен.

Човечетата се побират изправени, и в момента седят строени и забодени върху плочи на дъното на кутийте. Кутийте са удобни и за коне, както и други по-обемисти животни като класичексите дракони и т.н.

Засега населението от датски произход е разпределено на градски, рицарски, космически и др. и лиценцирани фигурки.

Вероятно ще взимам и още.

Ще кача снимки при първа възможност!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

Най-накрая поприведох във вид бюрото, на което строя. По този повод, ето ви малко снимки.

От здравословни съображения не пожелавам на никого да вижда останалото лего, което не е подредено по този начин ... Поради тази причина и предцених че ще е най-добре да не го показвам :)

post-1-0-40020500-1385416087_thumb.jpg post-1-0-57652000-1385416091_thumb.jpg post-1-0-56948200-1385416083_thumb.jpg

На първата снимка се виждат черните шкафчета с по 33 чекмеждета, за които ме светна Боби преди вече доста време. Бих ги препоръчал на всички.

До тях са сините модули с прозрачни чекмеджета, който се продават в Jumbo. На мен ми харесват за ценана и са ми удобни за по-големи части, или такива от които имам много.

На втората снимка се виждат насипния разнороден чарколяк, пробран в прозрачни кутии с капак от IKEA. Отново благодаря на Боби, че ме светна за тях.

На третата снимка се виждат по-голямата част от минифигурките ми, прибрани в сандъчета от Bricolage. Основното, с което ме спечелиха е, че побират фигурка на кон с аксесоари. Част от фигурките стоят стъпили върху плочи 6х10, и е много пригледно като се отвори капака и са наредени в редичка.

Eто и импровизираната ми витринка за любимите ми фигурки.

post-1-0-52266200-1385417628_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD    1

Да отбележа само, че в Бриколаж stackable кутиите с шкафчета вече не са в зелен, а в червен цвят. Днес купих последната голяма - ако бях я изпуснал, щях да се изям от яд; точно тя ми трябваше, за да завърша storage ъгъла вкъщи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

9269039321_dee6fda27d.jpg

Искам да отбележа, че черните шкафчета (вдясно на горната снимка)

в момента се предлагат в Lidl на цена от 20 лв.

Бих казал че е доста добра цена! Смело ги препоръчвам!

Ще ги има предполагам до края на седмицата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
StoyanG    0

Благодаря за информацията .Сдобих се с един рафт, макар да не го няма в бюлетина на Lidl

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
StoyanG    0

Един от тези на снимката. Чекмеджета . Може би не се изразих правилно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

ахам. Да си го ползваш със здраве!

Като го напълниш с части ако искаш направи снимка :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

Време ми е да пусна ъпдейт на моята "лего работилницата".

Ще се постарая да направя това някоя от близките вечери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll    12

При мен всичко е сглобено и стои на показ :D :D :D

За момента колекцията ми е малка и може би за това стоят изложени :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
UNIVEGA    7

Наистина в ИКЕА има доста добри решения за съхранение, в някои кутии се побират плочите 32х32 както в хоризонтално, така и във вертикално положение. Съвсем спокойно може да се съхраняват цели , сглобени сетове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD    1

За съхранение на цели сетове икейският Били е голям човек... Макар че си трябва лека доработка - на мен лично ми се наложи да доуплътня пространството между вратичките, защото влизаше доста прах.

За да не съм голословен - две споменчета от LEGO конфигурацията в старото къщи. За текущата подредба (или липсата на такава) ще си замълча ;)

26161146071_968d13871b_b.jpg

25624776543_c149872fb5_b.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD    1

(Поне) седем години по-късно, а на мен тази тема ми е все актуална... ;)

Нова констатация, до която стигнахме с Ася този уикенд - все още най-удобният метод за почистване от прах си е... прахосмукачката. С няколко марли/бинтове, покриващи засмукващия край, за да не преяде с чарколяк. Изумително беше колко много мръсотия остава по съответните марли, но то ако не беше така, нямаше да е нужно почистване, де.

Сега предстои само леката задачка да сортираме трупани с години random чарколяци и ще дойде време за строене - надявам се, след по-малко от седем години. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury    17

Боби, а пробвал ли си да почистваш  с компресор ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD    1

Мне, не съм се и замислял впрочем; но предвид всичката тая прах, която би се издухала с компресор, най-вероятно е вариант по-скоро за outdoor санитарен полуден, а не за вечерни оборки на чарколяка, какъвто е случаят при мен :D Със сигурност обаче почистването би било по-мощно - много готина идея!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead    23

@MetroiD
Look who the cat dogs dragged in! Glad to see you :)

по темата:
С компресор бяхме чистили модели на Сердика Брикфест ... 2013? Топорчеви бяха донесли, и върши работа, но както вече споделихте целия прахоляк се разнася във въздуха и ... се залепя на съседните модели примерно.

Друго решение:
Киро ми беше разказвал, че си мие моделите редовно под душа с топла/гореща вода. Пуска водата да пада от високо и ги слага под душа. С частите не е забелязвал абсолютно никакви модели. Единствено трябва да се внимава и да се махат частите със стикери! След това ги оставя да се сушат по естествен начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury    17
Преди 18 часа, MetroiD написа:

Мне, не съм се и замислял впрочем; но предвид всичката тая прах, която би се издухала с компресор, най-вероятно е вариант по-скоро за outdoor санитарен полуден, а не за вечерни оборки на чарколяка, какъвто е случаят при мен :D Със сигурност обаче почистването би било по-мощно - много готина идея!

Е да, няма как с компресора вътре в стаята, но си мисля, че определено ще е по-качествено почистването от колкото с прахосмукачка :) От доста време ми е мерак да си купя, има малки ръчни компресора (100-200лв), ама все отлагам. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vladun    1

напомпвам ресивера на компресора навън и вътре само духам, а и имам дълъг маркуч. Става доста бързо, само трябва да се внимава с налягането, че може някоя част да отлети :-). Основно го ползвам като мия частите след това да ги подсушавам с въздух

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От legohead
      Въпросът е копиран от фейсбук страницата ни
    • От legohead
      Въпросът е копиран от фейсбук страницата
    • От mamun
      Някой сеща ли се в PBB или като част от Лъг бълк да се е намирала една от следните части (тъмнозелени) :

• От legohead
      Забелязах, че има нов BURP lego елемент.
      За тези от вас които не зная какво е BURP - Big Ugly Rock Piece

http://brickset.com/parts/6138752

Тъй като все още не е въведен в Brickset не мога да проверя дали е нова част за 2016 г, и в колко комплекта го има до момента.

Със сигурност го има в комплект 60131 CITY Croocks Island
      http://brickset.com/...1/Crooks-Island