Jump to content
mnachev

Batman MOCs

Recommended Posts

mnachev    81

Много приятно hot-rod-че на което попаднах

16836539_1467412689959710_8762400365038905207_o.jpg?oh=b51cd1cb28bd69d9dfab852bbe003e86&oe=592E6D2A

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev    81

Batbus Front High

16797225_1463765633657749_1391298058246264309_o.jpg?oh=6d37635d9f40b8e4236387bfbf7d47df&oe=59267DC6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll    239

Канихме се с Дидо да направим такава тема, но ни домързя :) ще спамим тук мухахаха, по късно ще има порция бат мокове :)))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev    81

Ха ха ха този коледния ме уби... :lol:

6234badabe15964ad3cbd6af9d05353e.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev    81

Nice Ride Bats :)

32713613333_a989a11aa2_z.jpg?resize=625%2C469&ssl=1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury    124

Марто от къде я свали? Аз я видях сутринта във фликър, ама от там не могат да се свалят :/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
KAGPID    1

Тези които не могат да се свалят с print screen.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll    239

Дидо, как да не могат да се свалят от фликър ? Видях обаче, че някои могат да си спрат свалянето :/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev    81

Видях я в BrothersBrick

http://www.brothers-brick.com/2017/03/28/bat-rules-made-broken/

С препратка към flicker е пак, но си има начини да го излъжеш :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От Legovlad
      Реших да открия тази тема, където да споделям със себеподобни, прогреса по проекта, който започнах от началото на тази година. Ще се опитам да реализирам изцяло МОС град, който да не е голкова грандиозен, както на много други аналози по света... но пък ще си бъде моя и реалистичния...

И ето и първата завършена сграда, колкото е възможно да се каже че МОС проект е завършен някога.
      Беше интересно предизвикателство да се опитам да пресъздам православен религиозен храм. Опитвам се да се придържам и към някакви по-малки размери на сградите, поради особеностите на параметрите заложени за реализирането на този Лего град. Резултата.... в прилжените снимки. 

• От OneOfAll
      Здравейте,
      Докато се рових в Pinterest видях няколко интересни мока, които биха паснали перфектно с точните цветове за интериор на мок къща. Тук ще пускам, когато видя нещо интересно с инструкции и без. Също така вие може да правите същото. Освен това инструкциите мисля да ги пускам и като новини на сайта.
      Ако все пак някои е сглобил сет, който има интересни техники за интериор може да сподели и тях за да ги имаме на едно място.
      Този диван го направих и може да бъде видян в темата за костенурките. Лесен и доста готин. Две мини фигурки сядат перфектно.

Една интересна камина.

(За повече снимки цъкнете на снимката)

(За повече снимки цъкнете на снимката)
    • От OneOfAll
      Здравейте,
      Май от прескачането ми от тема на тема за мокове ще се спра на TMNT и ще се опитам да направя интересни сцени от старите филми или такива, които сам ще измисля. За жалост ми липсва Leonardo, който ще трябва да си го вземе с един малък сет и събирам всички 4 костенурки, за което благодаря на клуба за предоставения сет с 2 от 4-те костенурки. От няколко седмици като има обща поръчка гледам да си взема Foot Soldier нинджите и за момента имам 2, но като пристигнат главите и торсотата им ще станат общо 17 та за това и купувам 14 броя черни крака, без никакви принтове. 
      Малко снимки на двамата хубавци от Foot Clan-a:

A това ми е творението за 5-6 минути с част от сета 70902 от The Lego Batman Movie, 3-те костенурки, Aipril О'Neil, Dr.Baxter и две от Foot нинджите. Има какво да се желае като сцена, но ще бъде раздвижена. Замислям се и за нещо като история, комикс или нещо подобно, но само времето ще покаже до къде ще го докараме този проект. Лека нощ/ден, за кой каквото е.

• От Stormfury
      Здравейте,
      Днес на вашето внимание ще представя един сет, в който се влюбих от пръв поглед дет се вика. Това е 70923: The Bat-Space Shuttle. Сета е от втората вълна на The Lego Batman Movie и е най-големият от 5-те модела, които бяха пуснати в продажба на 1-ви Януари 2018г. Комплектът представлява совалка с площадка за изтрелване, съставени от близо 650 части, разпределини в 5 номерирани плика и един допълнителен за някои от по-големите елементи. В кутията има още, една книжка с иснтрукции и един шиит с лепенки, които са малко на брой (за мое щастие). 
      Да започнем с кутията. На лицевата страна се вижда завършеният модел и фигурките към него. Съдейни по фона се разбира, че совалката се намира вътре в batcave-a.

На гърба на кутията виждаме отново завършеният модел, но "раздвижен" и неговите функционалности.

А ето това е нещото което ме изненада супер много. Показано е, че модела който ви представям, може да се комбинира с 70909: Batcave Break-In .

Да продължим към фигурките.
      1. Batman - Класическия черен торс с черно лого на жълт фон и six-pack  . Панталонките са изцяло в черно без никакви допълнителни детайли. Наметалото е от новия мек плат. Главата е с две лица. Като цяло за фигурката няма какво да се каже повече. Тя е една и съща за всички модели от TLBM. Единствената разлика е в комбинацията от изражения върху главите.

2. Robin (Dick Grayson) - Това е първият сет в който може да се сдобим с фигурката на Дик Грейсън, без да е облечен в костюма на Робин. До сега тя беше достъпна само от първата серия на колекционерските фигурки към филма. Панталонките са сини с нарисувани джобове и колан върху тях. Торса представлява червен пуловер. Лицето отново е двустранно, а очилата са едно цяло с косата.

3. Catwoman - Изцяло в лилаво със сиви и черни детайли. Всичко е много добре направено. Придружава я характерният за нея черен камшик. Няма никаква разлика спрямо 70902: Catwoman Catcycle Chase Аз лично бих предпочел, ако й бяха запазили черният костюм и му бяха добавили повече детайли. Може би създателите на филма са избрали лилавото, за да покажат нещо ново и по-разчупено.

Следват костюмите.
      1. Космически костюм - едно голямо OMG!!! Изключително детайлен, много добре направен. Комбинация от черно, сиво, сребърно и златно. Давам му 9/10. само заради жълтият колан, който са му добавили. Според мен е напълно излишен и изобщо не се връзва.

2. Firestarter костюм - тука е другото голямо OMG!!! Основият цвят е тъмно червено, което много много ми харесва. Има детайли само по торса както се вижда. Тука колана е принтнат върху торса, което ми харесва повече. Логото с пламъци е просто невероятно. Почти щях да дам 10/10, но и тук ще е 9/10 заради материала от който е направено наметалото. За жалост не е от новият мек вид, а ми от старите които могат да се намачкат, ако не се внимава. 

3. Реге костюм - та какво да ви кажа, това е костюма на батман за... Реге. Във филма Дик го вижда и с малко преправяне го превръща в костюма на Робин. Както виждате е тотална шаренийка. Повече не искам да коментирам, защото цялата тая история не ме кефи. 

Моделът
      Сглобяването започва с едно доста забавно кану с реактивен двигател Билда му не е нещо впечатляващо, но крайният резултат е доста забавен.

След кануто започва вече съществаната част. От пликове с номера 1 и 2 се сглобява совалката (и кануто). Тя е почти изцяло в черно със сиви и червени елементи характерни за всички превозни средства на батман от филма. Билда е изключително приятен и интересен. Също така характерно за превозните средства от серията е да имат лепенки с имената им. В случая от двете страни на кабината има лепенки с надпис "Bat-Shuttle"  Самата кабината  се отваря сравнително лесно и вътре се вижда само едно място за фигурка (защото Батман работи най-добре сам, или поне той така твърди). В средата на совалката има карго отделение, в което има луноход или марсоход или какъвто си решите "ход" спрямо това на къде се е запътил черният рицар. На крилата има шутъри.

Въпростният "нещо-си-ход" е доста малък, и въпреки това е идеен и забавен. Няма как да мине и без лого

От плик номер 3 се сгобявят горивното отделение и двата буустъра, които са необходими за извеждането на совалката в открия космос. Дори и върху тях има логото на Батман. Отново доста идейно и добре реализирани. Преобладаващият цвят е черно

От долната снимка можете да видите как са осъществили закачането на совалката към допълнителният модул.

От последните пликове 4 и 5 се сглобява launch pad-a. Тук също има реализирани интересни идеи. Костюмите са на подвижна лента. Прожекторите върху стълба се местят. Кануто също е разположено върху въртящ подиум. Има малък компютър. И да се върнем на това което споменах в началото, че на кутията е показано как този модел с комбинира с 70909. За жалост след като го сглобих установих, че никъде отстрани няма пинове или място за пинове или каквото и да било друго с което двата модела да бъдат захванати един за друг. Та цялото комбиране предсатвлява допирано на двата модела един до друг... За това никога не се радвайте предварително, да не останете разочаровани после...
      Другият минус който ще отбележа, е че совалката по никакъв начин не се закрепя към launch pad-a. С най-голямо удоволсвие бих платил още 20-30 евро повече, ако бяха добавили още части да направят нещата както трябва... (като напимер 1682: Space Shuttle Launch или 6456: Mission Control , разбира се в доста по-съвремен вид и в черно  )

Поне тук ми хареса как са позиционирани играчките на Батман.

Ето го и в завършен вид. В моделът има изпозлвани не малко нови части, които за жалост няма как да ви ги покажа, защото още не са качени по сайтовете.

В заключение ще кажа, че сета е много интересен за сглобяване, има голям потенциал както за игра така и за доразвиване. Новите костюми са невероятни. Страхотно допълнение за всяка колекция, дори и да не сте фен на батман. Крайна оценка 8.5/10 
      Надявам се да ви е било интересно. 

• От OneOfAll
      Здравейте, 
      Към края на 2017 година от Build Better Bricks пуснаха в магазина си инструкциите за 4 бюста, които са направили за Star Wars персонажа. Лека полека гледам, че започнаха да пускат и на други герои като Deadpool, Thanos и днес Black Panther. Направих темата за да споделям като има нещо ново, тъй като ми харесват как стават. Очаквам с пускането на 4ти супер геройски бюст да направят отново пакет от 4-те, но да видим.
      Star Wars Wave 1: Luke Skywalker, Yoda, Darth Maul и First Order Stormtrooper - цена $15
      Брой части - Luke 323, Yoda - 203, Dark Maul - 273, Stormtrooper - 273

Deadpool - цена $5 - брой части 283

Thanos - цена $5 - брой части 297

Black Panther - цена $5 - брой части 257

Освен, че ми допадат самите бюстове, стойката ми се вижда доста интересно направена.