Jump to content
legohead

Как да използваме TAG и PREFIX системата

Recommended Posts

С новата инсталация на форума дойдоха и някой нови (или подобрени) функционалности.

В тази тема ще ви разкажа как можете да използвате системата за ТАГ-ове на темите във форума.
Целта на таговете е ръчно да определите ключовите думи за всяка тема, така че посетителите разглеждащи темата да могат да видят сходни теми на базата на избраните от вас ключови думи.

Таговете се записват в полето, което се намира под заглавното поле. Думите се разделят се със запетайка, като всеки ТАГ може да е с дължиа от 3 до 18 букви.

Фаворитен таг
Моля обърнете внимание, че можете да изберете 1 от ТАГ-овете като "фаворитен таг", или с други думи - PREFIX (представка) на вашата тема.

По този начин ТАГ-ът ще се покаже ПРЕДИ заглавието на темата. Можете да изберете фаворитен таг СЛЕД като въведете тагове в полето. Ще се появи поле с възможности за избор, спрямо въведените от вас тагове.

prefix.jpg.4a45eb9d4562d8601527cfc884a2308c.jpg

Ето още 2 нагледни демонстрации как изглеждат таговете в различните изгледи на форума:

Разглеждане на темата:

Screenshot_1.jpg.dc6fd969a619adf061727ad1ac28419c.jpg

Списък с теми:

Screenshot_2.jpg.942047c886f55a2e4ed8a50da34847ba.jpg

За да изтриете някой вече въведен таг, е необходимо да натиснете бутона "х" в дясно от думата. Това автоматично ще премахне и фаворитния таг (PREFIX), ако има такъв избран.

За момента използваме 2 PREFIX-а:
MOC и РЕВЮ.

Забележка:
За момента въвеждането на нови тагове е отворено. Това означава че всеки потребител, който има необходимите права за публикуване, може да въвежда тагове по свой избор. Моля ви обаче да не въвеждате излишно много нови тагове, с цел добра структорираност и пригледност.

В някакъв момент ще преминем към затворена система за избор на тагове от предварително въведен списък.

Моля всеки един от вас да използва системата с умерененост, за да спомогне за изгреждането на вътрешни връзки в съдържанието на форума. Ако имате желание можете и да редактирате предишните теми във форума, и да им добавите тагове
(за целта е необходимо да се свържете с мен за да ви дам модераторски правомощия)

Надявам се настоящото обяснение да е било разбираемо.
Моля коментирайте в темата за въпроси или нужда от допълнителни разяснения.

Поздрави,
Камен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавих нов таг: "молба" - предлагам да се използва за всички теми, в които отправяте някаква молба за съдействие, намиране на части или друг вид асистенция към останалите членове на клуба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да известя на всички, че си позволявам да премахвам/редактирам тагове. Причината за това е, че се стремя да структорирам и организирам добре съдържанието на форума. Извинявам се в случай, че съм засегнал някого!
Моля да ме информирате, ако смятате че некоректно съм премахнал тагове на ваша тема!

Най-честата причина да махам тагове е, че съм преценил че за момента няма други теми, които да се свържат със същите тагове.
Също така се стремя да използваме възможно най-малкия необходим брой различни тагове, за да не се получи разпокъсаност и объркване.

Благодаря ви за разбирането!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.