Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

Днес на вашето внимание ще представя един сет от 2014 година. Това е 76020: Knowhere Escape Mission, вторият по големина от 3-те сета към филма Пазители на Галактиката (Guardians of the Galaxy). Цената му като нов е (била) 100лв. и съдържа около 430 части, събрани в 3 номерирани плика. В кутията има още 2 книжки с инструкции, малък лист с лепенки, комикс и торса на Грут, който дори не беше опакован, ами се търкаляше така.

1. Кутията и нейното съдържание

IMG_9332.thumb.JPG.9c04e40d85818d7fd8beb63abbaa8c07.JPGIMG_9333.thumb.JPG.81c1c65463b0ca526acb58fdda465794.JPG

IMG_9334.thumb.JPG.0511f76ea74e75a68c50de5667775d6b.JPG

IMG_9335.thumb.JPG.bcfd56720cb5d32462a3c7138582edf2.JPG

2. Фигурките

Рокет (Rocket) - един от най-готините и забавни персонажи във филма. Това е единственият сет в който фигурира. Рокет е много добре пресъздаден, със специално направена за него глава която е изрисувана изключително добре. Понеже е едон и е дребничък в сравнение с другите герои, е получил от късите краченца, на които не съм голям фен, но пък така отговоря по-добре на действителността. Въпреки че не ми допада много избора на "облекло", торса е доста детайлен и отпред и отзад. Мисля, че за пръв път в тази фигурка се появява опашка от този тип (поправете ме, ако греша). Разбира се към него върви и голямата му пушка с която е готов да види сметката на когото и да е било :D Малко по-късно се появява с още по-добър костюм в един полибег 5002145: Rocket Raccoon и в един ексклузивен сет за San Diego Comic Con 2014 Rocket Raccoon's Warbird.

IMG_9346.thumb.JPG.2f32ff6cf3bff02b33737a3526048714.JPGIMG_9347.thumb.JPG.515a00ad371caf1bb57f52bc793b13f2.JPGIMG_9348.thumb.JPG.4457178fd41c8875df47efe0137940c6.JPG

Небюла (Nebula) - Сестра на Гамора и дъщеря на Танос. Ако си спомням добре от филма, за всяка нейна загуба, е подменяно нещо в нея с механично, за това е наполовина киборг. Това се вижда от принта на лицето й, както и от металната ръка (сивата). Облеклото й е в лилаво, отговарящо на това във филма. И тук имаме само принт на торса, а панталонките са изчистени. Отново фигурката я има само в този сет.

IMG_9337.thumb.JPG.c065d44078e890a07f42a71a23e16712.JPGIMG_9338.thumb.JPG.c9736da002c17c22a136951d394633e1.JPG

Сакааран (Sakaaran) - един от многото поданици на Ронан (основният антагонист, който може да бъде видян в 76021: The Milano Spaceship Rescue). Основните цветове са черно и сиво. Лицето е супер зловещо, много ми харесва. И тук имаме детайли само върху торса. Към фигурката има и бластер, който може да бъде видян само в 3-те сета към филма. Фигурката също фигурира и в трите сета.

IMG_9351.thumb.JPG.da9b4142d3de001be1ebf2a1b44babdf.JPGIMG_9352.thumb.JPG.00142bf61793275549d2e809d359add8.JPG

Грут (Groot) - не е точно минифигурка, даже хич не е мини :D Дори според мен са го направили твърде голям. Както се вижда, главата и торса са едно цяло, като торса е кух, и се допълва с части, за да може да се доизгради голямата фигура. Това го отбелязвам като плюс. Основната цветова комбинация от светло кафяво, тъмно кафяво и тъмно зелено е много добра, единствено не ми харесват светло сивите части, които са изпозлвани, но за жалост тази част се прави само в този цвят (https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=14418&idColor=86#T=C&C=86). На краката са използвани много готини принтнати елементи. Може би щеше да е готино, ако имаше и някакви подобни на ръцете. Като цяло доста добре е пресъзаден, макар и по-голям.

IMG_9339.thumb.JPG.2887332aac1389cecd534c3271e78dfc.JPGIMG_9340.thumb.JPG.9bc7d57ee8b93507a7b61d0c4b110dee.JPGIMG_9342.thumb.JPG.73560a09e3a05d8c1085a330df07a5fb.JPGIMG_9345.thumb.JPG.918994021873f43a581f33187e73aa9b.JPGIMG_9336.thumb.JPG.b8a2d17bfb73653bc3e13a467047744e.JPG

3. Моделът

Действието се развива в Knowhere, което е минна колония изградена върху останките от титан. Сета представлява нещо като кула с платформа към нея. Има скрити функции, с които се отваря капан, или се разрушава кулата или се изтрелват разни неша. За малките си размери имa достатъчно playability.  Цветовата комбинация ми допада. 

IMG_9353.thumb.JPG.f8ff3435598949f35bff9f467aa4d65a.JPG

Един голям лазер, който се управлява от Сакараана и може да бъде поставен върху кулата както е показано на кутията.

IMG_9354.thumb.JPG.e36e81f08d0b23bc065156a1193c8a34.JPG

Mining pod-а - това е летящ кораб който се използва в мините и съответно няма никакви оръжия. Билда е интересен, цветовата комбинация е приятна от Medim и Dark Azure (едни от любимите ми цветове за лего части). Почти всички стикери са поставени върху него, с което го правят още по-атрактивен. Под-а според мен е най-интересната част от сета.

IMG_9349.thumb.JPG.7b4d8d2760effdceb5c329b700c50b8a.JPG

IMG_9350.thumb.JPG.540d15760dc115d2b2037f2623ef19dd.JPG

4. Уникални части за модела

6078299

6083020

6070118

Когато видях за пръв път сета, не ми се стори особенно интересен, и бях решил да не си го взимам. По стечение на обстоятелствата се сдобих с него, и изобщо не съжалявам, даже съм много доволен. Всички фигурки отговарят много добре на персонажите си. Също така всички (без Скараана) са униклани за модела, и за един колекционер като мен са страхотно допълнение. Беше ми изключелно интересно самото му сглобяване. Определено за всеки фен на GOTG, този сет е "must have". Като минус ще отбележа съотношението цена/части, но това се наблюдава и при други сетове, които съдържат големи фигурки.

Надявам се да Ви е било интересно! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново още едно страхотно ревю !!! Само така. Чакаме другите. 

Веднага отива като новина на сайта. ;)

Keep up with the good work !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за поредното издържано и интересно ревю, @Stormfury!

От всички сетове (от първата вълна на the GOTG) този ми е най-несимпатичен като компоненти. Има яки фигурки, но смятам останалите му части за напълно посредствени като дизайн и play-ability/collect-ability.

Все пак, много съм признателен! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От Stormfury
      Здравейте, 
      Днес ще Ви представя 76112: App-Controlled Batmobile.
      1. Кутията
      На предната част на кутията е илюстриран батмобила, който се управлява с телефон посредством приложение. 

На гърба на кутията са показани задвижващите елементи, някои от възможностите на модела и това, че се съдържа ексклузивна фигурка на Батман.

Кутията е по-луксозна от стандартните кутии и определено ми харесва повече.

2. Съдържанието
      В кутията има 3 номерирани плика, 2 Power Up мотора, всеки опакован в отделен плик, 1 Power Up кутия за батерии, която е и Bluetooth приемник, 4 гуми и една книжка с инструкции.

3. Фигурката
      Както казах още в самото начало, фигурката е ексклузивна за модела. Изключително детайлна и отпред и отзад. Торса е черен, а каската и панталонките са в pearl dark grey / titanium metallic (bricklink / brickset). Наметалото е черно и е изработено от мекия плат. Главата е с 2 лица. Определено до момента това е най-добрата фигурка на Батман която притежавам.

4. Моделът
      От плик номер 1 се сглобява шасито. В него се намират 2-та мотора, които са разположени огледално, така че единият да управлява левите колела, а другият десните.

От плик номер 2, се оформят страните на батмобила и кабината.

С торбичка номер 3 завършваме модела. Както може да видите кутията за управление се намира в задната част. Лесно достъпна е, и има бутон за включване отгоре.
      Както може да се види от снимките бях пропуснал да сложа една от новите части отпред

5. Новите части
      Всичките елементи от снимката под този текст, бяха в отделно малко пликче и се използват за пръв път в новите сетове (76110, 76111, 76112) от лятната вълна (2018 г.). Цветът изпозлван в този сет е Perl Dark Gray като каската.

6. Приложението
      След като си свалите приложенеито на телефона имате 2 варианта, които може да използвате за упралвение на батмобила. Бутоните имат озвучение
      Определено на мен допада повече синият вариант за упраление.

7. Финални думи
      Като фен на Батман и ЛЕГО, този модел определено ми хареса. Цената му е доста солена ( $99.99, 99.99€ ) на фона на малкото части които съдържа (321), но това се дължи на наличето на новите Powered Up елементи. Нямам друг управляем модел с който да го сравня, но ми се вижда доста бърз и подвижен и определено е много забавно да обикаляш с него стаите  Ексклузивната фигурка е топ изпълнение и както вече казах бързо ми стана фаворит. Страхотна играчка и за малки и големи.

• От Stormfury
      Все още никой не се е похвалил с Nexo Knight сет, за това ето от мен един малък

Кутията отпред и отзад, нищо специално поне според мен

Съдържанието, 3 плика с части, 2 колела, книжка с инструкции и стикери.

Един куп нови части, някои от тях само като цветове.

Основната причина поради която взех сета са фигурките. Още когато ги обявиха, големите брони на рицарите ме впечатлиха, а пък злодея е уникален. Все едно е направен от лава. Разбира се, харесва ми повече без големите ръце които са му сложили.

Ето го и в завършен вид. Сета е доста малък, и няма нужда да го снимам на части. Не е кой знае какво, както казах, взех го предимно заради фигурките, но някои от новите части доста ми допаднаха, и съм доволен от покупката си
    • От Stormfury
      Здравейте,

Настъпи момента, да ви покажа този изключително добър сет според мен. Сетът е пуснат в продажба през 2006г., за скромната сума от 90$. Сега за да се сдобиете с него в много добро състояние ще ви струва една торба пари, а пък ако случайно го искате чисто нов, освен торбата с пари се пригответе да чупите и касичките.

Комплектът съдържа 1075 части, доста от които са големи, и в завършен вид заема доста място. Бих казал че не остъпва по размери на 76052 Batman Classic TV Series - Batcave, който има 2526 части.

За жалост няма как да ви покажа кутията, защото нямам такава, но дет се вика в гугъл има всичко, тъй че ако ви е голям мерак да я видите сигурен съм, че ще се справите 

Да започнем с инструкциите, състоят се от 2 книжки. Забравих да покажа вътре стъпките. Не са като сега, за всяка стъпка да е написано какви части са необходими. Гледаш картинката и се надяваш да не пропуснеш нещо, че после трудно се намира

На края на втората книжка могат да се видят 2 алтернативни модела:

В комплекта има 7 фигурки: Bruce Wayne, Alfred Pennyworth, Robin, Batman, наемник на Mr, Freeze, Mr. Freeze (Dr. Victor Fries) и The Penguin (Oswald Cobblepot) . Фигурките нямат втори лица както в новите сетове, което ми харесва повече.

Започваме с 3 малки механични пингвина и леден затвор, в който може да бъде поставен Алфред.

Продължаваме с джета на Robin, в който няма нищо впечатляващо. Направен е обаче така, че да му отива на костюма.

Идва ред на подводница на Пингвина. Малка и компактна направена да прилича на пингвин. Има мърдащи се перки и плавници. Това което не ми харесва, е че "чофката" отпред е захваната само отгоре и някак си ми стои в нищото.

Както можете да видите, направена е да се отваря и вътре има място за Пингвина. Перископа е идеен

Ето го и джета на Batman, интересно е направен. Малко кокпита ми стои незавършен заради сивите стъдове които се виждат, иначе цялостния дизайн ми допада много. Даже бих казал, че ми харесва повече от новият вариант http://images.brickset.com/sets/images/76000-1.jpg?201210180438

Пристъпваме към най-интересната част - пещерата. Тя е съставена от 3 модула, които са вързани един към друг посредством мостове. В централния модул може да видите бат-компютъра и големите дисплеи към него на които се виждат карта на града и информация за някои от злодеите. По средата може да видите масата с телефонът (който по принцип трябва да е червен, но бих казал че тук в сиво се вписва по-добре). Самата маса е направена да се отваря и отдолу е пълно с батаранги(направих снимка, ама реших, че няма смисъл да я качвам). Отбелязвам като малък минус, големината на столовете, според мен са твърде големи. Също така може да видите и малко количество трофеи. Нещо което и аз не знаех и научих преди няколко месеца е, че след като разреши някакъв случай Batman си взима нещо свързано с този случай като трофей и си ги събира в пещерата. В дясно може да видите мечът на Deathstroke, в ляво зеленото нещо което е в контейнер е свързано със Scarecrow, а малкия зелен динозавър е препратка към големият механичен зелен динозавър който може да се види в комиксите.

Следващият модул е нещо като мини кей в долната си част, а отгоре има бат-сигнал, оръдие което чрез натиск изстрелва мрежа (не се вижда хубаво от ъгъла на снимката) и в дясно друго оръдие което изстрелва техник част с гума отпред, която е често срещана през тези години. Факлите са интересен детайл.

Последния модул, в долната си част представлява нещо като затвор, а отгоре има врата- капан, която се отваря чрез издърпване на лост, и злодеят пропада в затвора. Също така това високото е нещо като стая за преобличане която се върти, където Брус Уейн се преобразява в Батман, От двете страни има стъклени врати, които се отварят. От едната страна се поставя Брус, от другата Батман и те така  Също така се вижда и лежанка където Черният Рицар помпи бицяги

Към трите модула се закачва и тази рампа на която стои бат-джета. Направена е да се върти с механизъм, за да може да се завърта бат-джета. Определено съм много впечатлен от идеята!

Ето го и целият сет сглобен. Сами можете да си направите сметка колко мащабно изглежда.

Ето и някои от по-интересните части които могат да се видят в сета:
      http://cache.lego.co...5/2/4296572.jpg
      http://cache.lego.co...4/2/4254937.jpg
      http://cache.lego.co...4/2/4215879.jpg
      http://cache.lego.co...5/2/4142824.jpg
      http://cache.lego.co...5/2/4296301.jpg
      http://cache.lego.co...5/2/4298653.jpg

Като цяло това е един невероятен сет с много възможности за игра, а за колекционерите според мен е задължителен.
    • От Stormfury
      Това е най-големият ми сет до момента. Снимките не са много добри, защото всичките са правени вечер на лампа.

Да започнем с кутията.

Както виждате е огромна, колко точно огромна, не ми се търси рулетка

На задната й страна е показано, че ако си закупите допълнително Power Functions елементите 88000, 8883 и 8870 перките ще се въртят и кабината ще свети  (не е като да не си ги поръчах на следващия ден  )

Разбира се, за такъв голям сет, има и една доста дебела книжка с инструкции

Когато отворих кутията, и започнах да вадя пликовете със части, някои от пликовете бяха отделени в друга кутия. Не намерих никаква логика в това. Пликовете са номерирани от 1 до 12 и са общо 27 броя и има още 2 без номера.

От пликове 1 се прави стойката за Хеликериера, стойката за фигурките и част от основата.

От пликове 2 се оформя цялата основа и механизма за задвижването на перките.

От пликове 3, страничните панели.

От пликове 4, едното предно крило и перка.

От пликове 5, другото предно крило и перка. Двете са напълно идентични, но в инструкциите на някои места ми е много забавно как разменят последователността на слагането на някои части

От пликове 6 се прави едното задно крило и перка, там крилото, на което е поставя перката, е малко по-голямо и се използват други елементи.

От пликове 7 както се подразбира последното крило и перка. Отново ползват похвата с разменените стъпки в сглобяването.

От пликове 8, двигателите и част от самолетната писта + основите на рампата. Тука съм забравил да направя снимка как слагам кутията с батерии и двигателя за перките.

От пликове 9 се прави носа на Хеликериера и се завършва пистата. Средната плоча с логото на SHIELD е направена да се маха лесно, за да може да се достъпва кутията с батериите и мотора.

От пликове 10 се прави втората писта.

От пликове 11 контролната кула.

И в последните пликове 12 са самолетчетата, и другите неща по мостика.

Като изключим мини фигурките и мини минифигурките, уникалните части за сета са самолетните писти 21176 и 21227 заради щампите и основите на кораб 64651 и 95227 заради цвета (dark bluish grey).

В сета има доста техник части, конструкцията му е направена много стабилно. Ако не си купите мотора и кутията с батерии, отзад има изкарана манивела с която ръчно могат да се въртят.

Като за първо ревю, толкова от мен. Надявам се да ви е харесало, ако пък не вие, това си е ваш проблем, аз си имам Хеликериер!