Jump to content
LastLegoJedi

LEGO meets Photography

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте LEGO приятели,

Радвам се, че открих този много як форум с много яки хора, които са обединени около лудостта си по LEGO и до днес (За щастие и аз съм един от тези нърдове).

В тази тема бих искал да споделя с вас моят инстаграм профил https://www.instagram.com/fractionbricks/ , в който се материализират двете ми хобита (LEGO + Фотография). 

Не търся лайкове или последователи...просто искам LEGO маняците да се изкефят :) 

Поздрави, LastLegoJedi

Capture.JPG

Редактирано от LastLegoJedi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Lego приятел :),
Впечатлен съм от снимките в профила ти. Какъв обектив и какво осветление си използвал за станат така реалистични ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яки снимки! Аз също се интерсувам какво ползваш за осветление предимно вътре и евентуално какво ползваш за снимките :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са много приятни, добре заснети, идейни :) Браво!

Трябват си повече SW-фенове във форума!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла седмица искам да направя една снимка и все не ми остава време, но днес се вдъхнових и ще пусна и аз една тук :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни идеи и снимки !!!

Гледам, че имаш Thanos BrickHead и тук таме някои друг герой от Super Heroes, което е супер. Евала за усилията, които влагаш за снимките и идеите. 

Ако не си минавал през Ring Mall може този уикенд да го посетиш и да видиш изложението, и разбира се да се запознаеш с някои от клуба на живо.

Продължавай с хубавата работа !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, danny написа:

Много яки снимки! Аз също се интерсувам какво ползваш за осветление предимно вътре и евентуално какво ползваш за снимките :)

преди 14 минути, mamun написа:

Здравей Lego приятел :),
Впечатлен съм от снимките в профила ти. Какъв обектив и какво осветление си използвал за станат така реалистични ?

Благодаря хора :) За снимане ползвам Fuji X100T с фиксиран обектив 23мм. За снимане вътре ползвам статив и за светлината челник или подобен фенер с регулируема яркост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много @OneOfAll :) От SuperHeroes съм повече фен на Marvel и от скоро попълвам колекцията с разни герой от Infinity war да пресъздам някои сцени от филма.

За жалост не ми остава време за изложението и за сега само на снимки го видях, но на 18-ти сутринта задължително ще дойда и на живо (може би ще доведа и Волтрон с мен да го разгледаме групово :D).

Иначе от снимките ясно се вижда колко много усилия сте положили за организацията и експозицията, голям поклон.  В БГ има нужда от повече такива LEGO прояви !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, LastLegoJedi написа:

Благодаря много @OneOfAll :) От SuperHeroes съм повече фен на Marvel и от скоро попълвам колекцията с разни герой от Infinity war да пресъздам някои сцени от филма.

За жалост не ми остава време за изложението и за сега само на снимки го видях, но на 18-ти сутринта задължително ще дойда и на живо (може би ще доведа и Волтрон с мен да го разгледаме групово :D).

Иначе от снимките ясно се вижда колко много усилия сте положили за организацията и експозицията, голям поклон.  В БГ има нужда от повече такива LEGO прояви !

С интерес ще очаквам да споделиш нови снимки за Infinity War.

@Stormfury ще се изкефи много да види Voltron толкова скоро на живо. За жалост няма да присъствам на 18-ти, тъй че ще се видим някой друг път. Нямаме качени още снимки, само тези от Ring Mall. На живо си е друго да се видят, но и до там ще стигнеш.

Ще се радвам да видя други твои проекти било то мокове (ако правиш) или снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се редвам да го видя на живо. Пиши кога ще си там. Междувременно ти пуснах едно лично съобщение в Instagram, да ми отвориш очите за един ефект от снимките. Чудя се как се постига със стандартен 23 мм обектив

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mamun написа:

И аз ще се редвам да го видя на живо. Пиши кога ще си там. Междувременно ти пуснах едно лично съобщение в Instagram, да ми отвориш очите за един ефект от снимките. Чудя се как се постига със стоков 23 мм обектив

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, mamun написа:

И аз ще се редвам да го видя на живо. Пиши кога ще си там. Междувременно ти пуснах едно лично съобщение в Instagram, да ми отвориш очите за един ефект от снимките. Чудя се как се постига със стандартен 23 мм обектив

Пускай смело ще се радвам да помогна с ефекта ;) а за експото ще пиша дошълнително, но за сега плана е 18-ти към 11:00 сутринта да съм там. 

Редактирано от LastLegoJedi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаната снимка озаглавена "The Golden Snitch" :D

The Golden Snitch

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@danny Много е якаа :) C-3PO разцепва :D  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, mamun написа:

@LastLegoJedi мина ли да видиш изложението ?

@mamun За жалост трябваше да бачкам уйкенда :( Идващия ще се пусна със сигурност, като последен шанс преди да свърши ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От Brickset
      Boba Fett is one of the most popular characters in the Star Wars universe so when he first became available in BrickHeadz form in the SDCC exclusive set 41498 Boba Fett and Han Solo in Carbonite last year, many fans were disappointed that they couldn't get their hands on him.
      They need be disappointed no more because the just-released 41629 Boba Fett is a considerable improvement on the version in the SDCC set.
      Continue reading »
      © 2018 Brickset.com. Republication prohibited without prior permission.
      View the full article
    • От Brickset
      40300 Han Solo Mudtrooper is the latest in a series of exclusive Star Wars minifigures, each packaged with a display base, which have been released during the last couple of years. I have really enjoyed this range so am delighted that one of the Solo: A Star Wars Story polybags is now widely available.
      This polybag does not include a brand new character but it does take inspiration from an important scene in the film, during which Han Solo encounters Chewbacca for the first time!
      Continue reading »
      View the full article
    • От Brickset
      Polybags provide an excellent opportunity for the LEGO Star Wars design team to produce a few minifigures which might not suit standard retail sets. The new 40299 Kessel Mine Worker, based upon Solo: A Star wars Story, is one such character.
      This polybag is currently available with LEGO purchases exceeding $29.95 at Barnes & Noble stores in the US. It can be also be purchased as an individual item, costing $5.99.
      Continue reading »
      View the full article
    • От mnachev
      Фигурките за новия Star Wars Rogue One

• От Brickset
      LEGO Star Wars models have generally become larger and more detailed over the last nineteen years, reflecting the introduction of new pieces and building techniques. 75220 Sandcrawler is therefore an interesting set as it contains 1239 pieces, significantly fewer than its 3296-piece predecessor, 75059 Sandcrawler.
      However, drawing a direct comparison between these sets is not entirely fair as they have been created for entirely different markets. While 75059 Sandcrawler offers an exceptional building experience and looks fantastic on display, the new 75220 Sandcrawler includes greater interior detail and should be more suitable for play. Nevertheless, I am hopeful that certain aspects of the Ultimate Collector Series design will remain intact here, albeit at a smaller scale.
      Continue reading »
      View the full article