Jump to content
legohead

Поправка на кабел на Powered Up M електромотор

Recommended Posts

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От legohead
      Здравейте!

Смятам, че ще е добре да обсъдим как да организираме нещата с влаковете за следавщите ни изложения. Честно казано малко ми липсваше ритмичното потропване на колела по релсите на последното изложение Разбира се си давам сметка, че последния път нямахме условията да ги подкараме, но се надявам занапред да разрешим това препядствие.

От последното ни изложeние в Сердика център от тази година си спомням, че варианта със сменяне на батерии на PF влакове не е реализируема опция. Първо че излиза неразумно скъпо да купуваме самите батерии, второ че отнема страшно много време самото им сменяне. И дума да не става да го правим отново!

Та затова ви моля да обобщим:
      С какви и колко релси разполагаме сумарно? (в това броя най-вече Боби и Жоро В.)

Колко от тях са 9v и колко са PF
      Какви мотори за влакове имате: отново колко от тях са PF и колко 9v стандарт.
      Как да захранваме влаковете по макетите оттук нататък: разполагаме ли с достатъчно LiPo батерии за влаковете или трябва да мислим 9v захранване с постоянен ток по релсите.
      Някой има ли нужда от ремонт на порведени влакови мотори, смяна на кабели и т.н.

При нужда ще проуча подлежат ли на ремонт електрическите компоненти на 9v влаковете, и колко би струвала подмяната на неработещите части.
      Не на последно по важност място искам да разбера и кои от вас имат желание да предоставят влакове в движение за следващите изложения, и какво ще им бъде необходимо за целта.

Ще се радвам всички влако-притежатели да споделят мнението си в тази тема!

Списък на наличностите:
      8 бр. прави релси PF (Атанас, ...)
      20 бр. завои PF (Атанас, ...)
      1 комплект стрелки PF L+R (Атанас, ...)
      16 бр. гъвкави сегменти PF: (Атанас, ... )
      1 бр. мотор за влак PF (Атанас, ...)

• От legohead
      Попаднах на това готово решение за улична лапма + интегрирано осветление LED, работещо на 5 волта (usb)

за повече информация вижте тук:
      clonebrands_v1.5_p44.pdf

• От Stormfury
      Здравейте, 
      Днес ще Ви представя 76112: App-Controlled Batmobile.
      1. Кутията
      На предната част на кутията е илюстриран батмобила, който се управлява с телефон посредством приложение. 

На гърба на кутията са показани задвижващите елементи, някои от възможностите на модела и това, че се съдържа ексклузивна фигурка на Батман.

Кутията е по-луксозна от стандартните кутии и определено ми харесва повече.

2. Съдържанието
      В кутията има 3 номерирани плика, 2 Power Up мотора, всеки опакован в отделен плик, 1 Power Up кутия за батерии, която е и Bluetooth приемник, 4 гуми и една книжка с инструкции.

3. Фигурката
      Както казах още в самото начало, фигурката е ексклузивна за модела. Изключително детайлна и отпред и отзад. Торса е черен, а каската и панталонките са в pearl dark grey / titanium metallic (bricklink / brickset). Наметалото е черно и е изработено от мекия плат. Главата е с 2 лица. Определено до момента това е най-добрата фигурка на Батман която притежавам.

4. Моделът
      От плик номер 1 се сглобява шасито. В него се намират 2-та мотора, които са разположени огледално, така че единият да управлява левите колела, а другият десните.

От плик номер 2, се оформят страните на батмобила и кабината.

С торбичка номер 3 завършваме модела. Както може да видите кутията за управление се намира в задната част. Лесно достъпна е, и има бутон за включване отгоре.
      Както може да се види от снимките бях пропуснал да сложа една от новите части отпред

5. Новите части
      Всичките елементи от снимката под този текст, бяха в отделно малко пликче и се използват за пръв път в новите сетове (76110, 76111, 76112) от лятната вълна (2018 г.). Цветът изпозлван в този сет е Perl Dark Gray като каската.

6. Приложението
      След като си свалите приложенеито на телефона имате 2 варианта, които може да използвате за упралвение на батмобила. Бутоните имат озвучение
      Определено на мен допада повече синият вариант за упраление.

7. Финални думи
      Като фен на Батман и ЛЕГО, този модел определено ми хареса. Цената му е доста солена ( $99.99, 99.99€ ) на фона на малкото части които съдържа (321), но това се дължи на наличето на новите Powered Up елементи. Нямам друг управляем модел с който да го сравня, но ми се вижда доста бърз и подвижен и определено е много забавно да обикаляш с него стаите  Ексклузивната фигурка е топ изпълнение и както вече казах бързо ми стана фаворит. Страхотна играчка и за малки и големи.

• От mamun
      https://brickset.com/article/36102/city-trains-first-images

• От Kando
      Здравейте,
      Наскоро опитвах да си поръчам сетове от UK и DE официалните сайтове на LEGO (shop.lego.com), като идеята ми беше да поръчам желаните неща до спедитори като gabco.bg или ggbg.bg, защото знаех че не доставят директно до България и така се надявах да преодолея това ограничение. За съжаление, веднага след направена поръчка и към двата спедитора, получавам следния имейл от LEGO:
      Дали някой се е сблъсквал с този проблем и дали е намерил начин да го заобиколи?
      Мерси предварително за всякакви съвети