Jump to content
MetroiD

Информационни табелки за изложенията

Recommended Posts

Ъпдейтвам първия пост с актуализирана информация:

От миналото изложение си мисля (и забравям) да ви предложа да приложим нещо, което Жоро беше направил отдавна (а именно - още на "Играта продължава" през 2010г). Става въпрос за следното: Да използваме информационни табелки с размер А5 примерно, на които да представяме информация за нещата, които сме изложили. Примерно Жоро може да направи пак по една табела за жълтата и червената къща и да пише същото - че са пресъздадени модели на съществуващи в София сгради - примерно със снимки на оригиналните сгради; а пък за другите две модулни да пише в други една или две табелки там разни други неща, ако иска... Камен може да представи по някакъв интересен начин "щипката"; Андрю може да драсне някакво резюме на Техниците; Ангел и Жоро - на техните Star Wars изверги; Тони - на поредната яка диорама... Аз примерно в една табелка смятам да дам инфо за официалните модулни сетове, в друга да пиша за двата VW буса, в трета - за влаковете и така...

Какво мислите по въпроса? Трябва само да решим какво точно да бъде оформлението, така че да е приблизително еднакво за всички? Аз предлагам да се вписваме в максимум 1500 символа като обем на описателния текст, като колкото повече допълнителни снимки, толкова по-малко текст... Разбира се, всеки сам ще си измисля какво да пише (и дали изобщо му се занимава) и ще дава снимки. Камен се съгласи да направи окончателния дизайн и да ни ги ламинира, за да са готови за бъдещи изложения.

Същия вид табелки викам да направим и за клубО - малко инфо за нас, за съответното изложение, за Пешо и Рада и т.н...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално си помислих, че говориш за табелки с напдис "това е лего модел номер еди кой си от еди коя си година" и да сложим такава на всеки официален модел. На МОК-овете пък да напишем: модел на (име на строителя).

Това, което ти предлагаш много ми харесва - кратка информация като от енциклопедия примерно.

Определено съм за, и ще се включа най-вече с оформлението на табелките, както и тяхното разпечатване и ламиниране.

Стойки от какво ще направим? От сгъната хартия, от лего ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа не, "това е модел блабла" за всеки отделен сет ще е безумие, пък и нали идеята е, с изключение на Техник сектора, да се ориентираме повече към МОС-ове и по-малко към сетове. Аз затова примерно за сетове смятам да сложа само една обща инфотабелка за модулната серия и една за влаковете, но в никакъв случай не и по една за всеки отделен сет.

Виж, за МОС-овете вече - колкото повече, толкова по-добре (поне според мен), но там нека всеки си прецени сам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте какъвто и да е дизайнът, да бъде единен за всичките табелки. Лого, шрифт и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ги направя еднакви, след като съберем текста и картинките.

Предлагам таблица в google docs, както обикновено?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето документа с груб шаблон на табелките:

https://docs.google.com/document/d/1xQwddVn7haTwkpIiw9rQ4jhEL8sJOTJq9Qgs7s5mAbI/edit

След като съберем съдържание за няколко табелки ще направя и по-конкретен дизайн.

Внасяйте всякакви промени във файла, това е което ми хрумна на първо време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без рамките, според мен. Или да са невидими. Просто тия черни черти затормозяват, пък са ненужни.

Харесвам идеята; мястото на "Спецификации" при неспецифицираните (:Р) модели може да се използва за снимка / снимки на оригиналния модел, по който е строен МОС-а примерно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, рамките са щото е таблица!

ще ги разкарам мн ясно :)

който иска, да пише спецификации, който не - нека попълни със съдържание по свой вкус ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някаква фигурка показваща се от едната страната на таблото?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. построяване на МОК

2. попълване на полетата с текст за модела

3. всичко останало

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на това от ИКЕА:
post-1-0-03802200-1441700685_thumb.jpg

http://www.ikea.bg/h...es/17773/18904/

Изглежда ми много подходящо за табелка за описание към даден ЛЕГО модел / МОК.

Цената е съвсем достъпна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето предложение. Направих за две поредици.

- Имаме header на картичката, който го има на всяка кутия, ако няма ще си измислим и направим
- Данните са си ясни, ако подтемата я няма в Brickset или е някаква калпава от типа на "MISCELLANEOUS" (Strange) избираме до кое най-много се доближава и слагаме там. Може пък и brickset да са оплескали.
- Картинката на модела може и да отпадне за малки модели до които стои картата.
- Фона ще бъде за всяка тематика, както виждате Star Warsския някакви звезди или каквото и да е там, а на Strange реално това е щита който рисува. Може просто да се избере един фон за дадена главна тема.
- Логото си го знаем.

Нека критиката и предложенията за подобрение започнат СЕГА !

- броя части на Strange е сгрешен.

test-2.png.173730dedda290bfd807f1ba1af24977.png test-1.png.7ac7035c697f122ec7f23a7709d18249.png

Стойките на табелките ще са от лего части, но за момента нямам идея за тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам как изглеждат.
Според мен "Минифигурки: 0"  може да отпадне, където не е приложимо.

@3dwarman
Би ли споделил информация как си успял да импортнеш таблица с информация в indesign, покрай опита ти с правенето на стикерите с частите?

@OneOfAll
Моля те да споделиш каква ти е идеята за рамката, или за това което ще държи разпечатания лист. Доколкото разбрах от теб не харесваш стойките от IKEA от предишния пост, и предпочиташ да използваме други.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@legohead, както казах още не знам как ще изглеждат стойките, но ще са няколко части и ще са в дочката част на табелката. Може би самата табелка ще е с лек наклон. Идните дни ще пробвам да сглобя нещо.

Отностно това с InDesign може би на някои табелки ще е нужно да се правят промени по напасване на текст, хедър и снимка и не знам колко ще е приложимо това, но да каже @3dwarman как става и ще го пробвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва един такъв дизайн на табелките, изчистен е, предоставяме нужната информация в лесен, почти табличен вид. Има баланс между важната информация, header-a, и логото ни.

Харесва ми идеята с наклонената стойка, ще е много стабилно и няма да изглежда дървено.

Браво, Сашко! Много благодаря за инициативата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам накратко да обясня как става.

1. Трябва да се подготви една картинка, която да служи за background на табелките. Не знам как Сашко е планирал да се принтират тези табелки, но е хубаво да се направят така, че да се събират точен брой на един лист А4. Имайте предвид, че нормалните принтери не могат да принтират до самия край на листа и трябва да има отстояние.

2. Въпросната картинка се слага в InDesign в така наречения Master Page, който служи като шаблон за всички останали страници в документа. Въпросния документ ще наричам Темплейт.

3. На Master Page-a се поставя текста, който няма да се променя в различните табелки, като например "Име", "Подтема" и тн.

4. На 1ва страница от Темплейта се поставят текстови полета на местата, на които искаме да излезе текста, който ще добавим от външен файл. Това се прави само за първата табелка на лист 1.

5. Използва се така наречената Data Merge функционалност. Панела с нейните опции се отваря от Window > Utilities > Data Merge менюто в InDesign. Там се избира Select Data Source от менюто на панела и се посочва предварително подготвен .csv файл със следната структура:
    PartID,ElementID,ColorName,CategoryName,PartName,Qty,UserName
    15533,6055309,Medium Dark Flesh,Brick Modified,Profile Brick 1X4 Single Gro.,196,3dwarman
    15533,6055309,Medium Dark Flesh,Brick Modified,Profile Brick 1X4 Single Gro.,50,mamun

На първия ред са имената на отделните "елементи" разделени със запетаи, а не следващите редове са същинските данни отново разделени със запетая. В данните не трябва да има други запетаи освен тези, които разделят отделните полета.

6. След като се избере файла в Data Merge панела ще се покажат имената на полетата взети от първия ред на .csv файла. За да свържем данните от .csv-то с Темплейта избираме едно от текстовите полета, които направихме в стъпка 4 и натискаме на името на полето в Data Merge панела. Правим това за всички полета. Крайния резултат трябва да е нещо такова:
    image.png.bc17454e47789b26889cfe6ed621819c.png

7. Избираме Create Merged Document от Data Merge панела. Ще се отвори нов прозорец:
    image.png.5eb9edd642cf6c25cf70b2680829d90f.png

От опциите избираме All Records и за Records per Document Page > Miltiple Records. След това в Multiple Records Layout трябва да нагласим през колко мм по хоризонтала и вертикала на листа ще отива текста на следващите записи. Margins определят къде на листа започва първия запис. Това изисква известна доза игра на проба и грешка за да уцелите точната позиция на нещата по страницата.
    image.png.47f589b08f70fbd75b8125b5b98d4abe.png
    Ако натиснете Preview Multiple Recods Layout опцията, данните ще се заредят и ще може да ги видите как изглеждат.

8. След като сте нагласили всичко натискате OK и ще започне генерирането на нов документ базиран на Темплейта, в който са всички данни от csv файла. Накрая генерирания документ ще се отвори в InDesign и може да го запазите като отделен файл или да го пуснете за печат.

Горе долу това са стъпките, които трябва да се изпълнят за да се получи желания резултат. Аз използвах този метод за да генерирам стикерите за пликчетата с части и като изключим, че тъпия ми принтер принтира накриво всичко се получи много добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@3dwarman, благодаря за туториала. Ще го пробвам. Може би по 4 на А4 формат биха се събирали. Проблема мисля, че ще е в това, че няма да са плътни самите табелки и ще се огъват много на нормален лист, но ще помисля и по това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като направиш един път документа за принтиране може да ги принтираш на по-дебел лист в някоя печатница.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плексигласова стойка A6
Плексигласова стойка А6, L-дисплей
http://www.tapetifoto.com/shop/pleksiglasovi-stoyki-pleksiglasovi-postvki/pleksiglasova-stoyka-a6-l-displey

Давам само за пример :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези ми харесват повече от предишните та може да се получи нещо, но ще видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера е 9х12 см, по изчисления се събират 4 на 1 лист. Няма да ползвам InDesign, а ще ги вкарам на ръка през PS.

Първа табела от предстоящите. Мнения и забележки очаквам за да ги коригирам от време.

2506.thumb.jpg.d4e200f1bf010b08938222fbfbc44c81.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нечовек си, много са яки!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От danny
      Здравейте,
      понеже не видях отворена тема (мжое и да има, но просто да съм я пропуснал), пиша тук
      Днес бях в София Ринг и видях табелките на живо, както и всичко изложено! Поздравления на всички, които са направили това изложение реалност. Всичко изглеждаше страхотно, но това което всъщност установих, е че много от изложените неща не се продават в България, което е доста тъжно.
      Не знам кой е направил всички мекове, които са изложени, но меко казано изглеждат брутално. Огромно количество труд, страхотно изпълнение, просто евала!
      Който има възможност да отиде или имат път натам препоръчвам да разгледа!
    • От legohead
      Север ми изпрати покана за предстоящото им събитие:
      https://www.facebook.com/events/1846706585372278/

• От legohead
      Здравейте!

Поканени сме от сръбския ЛЕГО Клуб "Скоцкани" да участваме в тяхното събитие, което ще се проведе на 19-20 май в галерия "LAZAR VOZAREVIC" в Sremska Mitrovica.

По спомен и миналата година имаха изложение в това населено място.

При интерес от наша страна да се включим, ще ни изпратят повече информация за събитието.
    • От legohead
      С цел удобство редактирам първото мнение с новата информация:
      https://calendar.google.com/calendar?cid=bGViZ29iZ0BnbWFpbC5jb20

С помощта на Сашко добавихме календара и на началната страница:

Ще потърся начин как да споделя календара, така че да бъде видим и във форума.

• От legohead
      Здравейте скъпи приятели,
      На 28.10 (тази събота), от 14 до 18 часа, Ви очакваме за втория ни workshop по строене с Лего, който ще се проведе в новата сграда на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) по повод 75 години от основаването на университета.
      Можете да видите facebook събитието на официалната facebook страница на УАСГ на този адрес:
      https://www.facebook.com/events/1491552727548069

Предвидили сме занимания както за малките ни фенове (1-ви клас и нагоре), така и за по-големите ни приятели-студенти от УАСГ. Участието е БЕЗПЛАТНО!
      Игра за деца (препоръчително първи клас и нататък)
      Децата ще имат 45 мин. до един час, за да построят „Моят град“. За целта всяко дете ще си изтегли на напълно случаен принцип една от десет важни за един град сгради, която да построи от предоставените части (училище, болница, полиция, пожарна, парк/градинка, къща/блок, мост/улично кръстовище, театър, Лего-магазин). След края на играта децата могат да бъдат заснети като група, с техния град, както и индивидуално с построената им сграда.
      Игра за студенти
      Студентите ще имат 45 мин. до един час, и на разположение Лего-части, за построяване на г-образна стена и в последствие „интериорен дизайн“ на стая, или същите части за построяването на макет по техен избор, в духа на преподаваното в УАСГ. Ще има възможност за заснемане на построеното.
      Двете ни игри ще се провеждат едновременно, във фоайето на УАСГ, със записване на място. Предвидили сме достатъчно части за всички, а за малките ни фенове ще има и награди!
      Очакваме ви!
      Екипът на ЛЕБГО.
      Lebgo – The Bulgarian LUG

И не на последно място - ще се радваме да чуете вашите отзиви от нашето малко изложение! Ще сме ви благодарни ако оставите коментар в нашия форум в тази тема