Jump to content
MetroiD

Информационни табелки за изложенията

Recommended Posts

Супер са, Сашко!
Единствено бих добавил линк към нашия сайт: www.lebgo.org

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желанието е изпълнено, както и лего донамествания. Ако забележите нещо друго сега е момента да се каже, тъй като след малко започвам и останалите серии на нинджаго. Фона ще е същия, че това са им емблемите на нинджурята. Може малко да ги попреместя, но ще видя.

2506.thumb.jpg.19f75a2f415c034e07bf4e98d593b6ef.jpg2505.thumb.jpg.56e30ed7db702848e56fb0e90fde7390.jpg2259.thumb.jpg.8842a3f941cee6b9646ed254104354a9.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер са табелките, аз единствено бих предложил QR код, вместо линка, нещо подобно:

stand.jpg

Редактирано от danny

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например:
http://goqr.me/

От генератора получаваш готово изображение.

Не препоръчвам конкретно този генератор, просто разяснявам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз генерирах линка от тук: http://www.qr-code-generator.com/

Няма кой знае какво значение от къде ще го генерираш, после винаги можеш да го тестваш с телефона дали линква към правилното място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми харесва, но за момента не мога да я реалзирам и да разположа на хубаво място кода. Така над логото нещо ми се набива на очи, а ако е по-малко нещо ми е мех. Поне аз го виждам, че целим да дадем информация за сета на хората и после да дойдат при нас, ако решат, но с QR-a просто ми се набива това нещо на очи и сякаш ме кара да го гледам него вместо информацията. 

Идея е да е в левия ъгъл, но така ще трябва да води към сета и не ни устройва. Ето вариант в дясно на логото, но не съм му фен.

5a6c726554853_.thumb.jpg.cd00282c4a1091b97bd8a28fc9fd7b4c.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@danny, според теб не е ли ок освен QR-a да има и адреса, тъй като, ако нямат телефон в момента да видят все пак как е сайта ?

Другите какво ще кажете по този въпрос ?

5a6c739f9ff62_2.thumb.jpg.ef74fda9992dd41433df0942d25bf6a2.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, голямото се набива на очи, докато малкото не ок. Аз го предложих единствено с идеята по-лесен достъп до сайта.

Може би най-добрият вариант е да си остане само адреса на сайта. Не знам единствено от колко близо могат да го видят хората за да прочетат линка, но то същото важи и за QR кода.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:/ 

Ще го реализираме това с QR-a за нещо друго. Благодаря все пак за идеята и ще помисля за друг вариант.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QR-кодът, може би, винаги е бил поляризираща тема. На мен ми харесва, но признавам, че на тези табелки е трудно да го разположиш симетрично и добре-стоящо. Най-много ми харесва този вдясно от логото, но е много малък и някак си изглежда хем част от логото, хем не.

Съгласен съм да действаме без него, само с адрес на сайта. Благодаря за работата, @OneOfAll, както и за идеите/мненията на всички други. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето как виждам табелки за така наречените "грозници" aka Brickheadz.

brickheadz.jpg.e4309b52838cee13efc67859d68c7a5d.jpg

4.5 х 6 см 

Размер на примерна табелка до една тиква.

0-02-04-594b038a88243cdf5070bbf1af2fb744f883889995f1a4fd698f6eb51e4f97c0_full.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетовете за Ninjago, които ще се излагат в музея вече са готови.

Ninjago.zip

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и разпечатани и ламинирани:) утре ще опитам супер семпли стойки от systems части.

Страхотна работа на @OneOfAll, абсолютна машина!

18A5E7BE-0FB4-4074-B351-67CD19E65A31.thumb.jpeg.04a2f0a63255f8cfac325f562213ed91.jpeg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, страшни сте!
Можете ли да направите една бърза табелка и за серията колекционерски фигурки - Нинджаго филма?

Ако да, моля добавете текст че се продават по избор в Бо Хоби - все пак оттам ни ги дават :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@legohead, как си представя да изглежда тази табела за колекционерски фигурки, тъй като не съм мислил за фигурки как да изглеждат. Освен това къде да има лого/текст на Бо Хоби ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно:
"колекцията фигурки са любезно предоставени от БО ХОБИ. За повече информация - www.bohobby.com"

bo_hobby_logo_100x500.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, OneOfAll написа:

Сетовете за Ninjago, които ще се излагат в музея вече са готови.

Може ли малко повече информация за този музей?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Национален Политехнически Музей:
https://www.polytechnicsofia.com/

Ще правим няколко последователни едномесечни събития на това място. Първото ни изложение на това място беше в края на 2017.

https://www.polytechnicsofia.com/single-post/2017/11/06/ЛегоТехническо-изложение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Аз помислих, че сте направили Лего музей.

Ще очаквам следващото изложение :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващото мини-изложение ще стартира от началото на февруари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От MetroiD
      Тази неделя (2.12.2012г.) от 11 до 18 часа ще се проведе ежегодният благотворителен коледен базар в Интер Експо Център, София.

Както винаги, посетителите ги очакват какви ли не красиви и интересни неща за гледане, правене (и ядене). А този път сред тях ще е и набиращата все по-солидна фен база "щипка с джойстик" на Камен. Така че - ако досега не сте успявали да си грабнете нещо с нея, или пък искате пак да я пробвате (този път - заредена с нови подаръци), чакаме ви!

• От legohead
      Здравейте!

Смятам, че ще е добре да обсъдим как да организираме нещата с влаковете за следавщите ни изложения. Честно казано малко ми липсваше ритмичното потропване на колела по релсите на последното изложение Разбира се си давам сметка, че последния път нямахме условията да ги подкараме, но се надявам занапред да разрешим това препядствие.

От последното ни изложeние в Сердика център от тази година си спомням, че варианта със сменяне на батерии на PF влакове не е реализируема опция. Първо че излиза неразумно скъпо да купуваме самите батерии, второ че отнема страшно много време самото им сменяне. И дума да не става да го правим отново!

Та затова ви моля да обобщим:
      С какви и колко релси разполагаме сумарно? (в това броя най-вече Боби и Жоро В.)

Колко от тях са 9v и колко са PF
      Какви мотори за влакове имате: отново колко от тях са PF и колко 9v стандарт.
      Как да захранваме влаковете по макетите оттук нататък: разполагаме ли с достатъчно LiPo батерии за влаковете или трябва да мислим 9v захранване с постоянен ток по релсите.
      Някой има ли нужда от ремонт на порведени влакови мотори, смяна на кабели и т.н.

При нужда ще проуча подлежат ли на ремонт електрическите компоненти на 9v влаковете, и колко би струвала подмяната на неработещите части.
      Не на последно по важност място искам да разбера и кои от вас имат желание да предоставят влакове в движение за следващите изложения, и какво ще им бъде необходимо за целта.

Ще се радвам всички влако-притежатели да споделят мнението си в тази тема!

Списък на наличностите:
      8 бр. прави релси PF (Атанас, ...)
      20 бр. завои PF (Атанас, ...)
      1 комплект стрелки PF L+R (Атанас, ...)
      16 бр. гъвкави сегменти PF: (Атанас, ... )
      1 бр. мотор за влак PF (Атанас, ...)

• От 3dwarman
      С известно закъснение ви съобщавам за да тазгодишното събитие LUGS UNITED 2018. Както миналите години ще се проведе в Белград в периода 07-09 Септември 2018. Ето и какво са подготвили организаторите за нас:
      Платен хотел за петък(07.09.2018) и събота(08.09.2018). Петъчната вечеря е безплатна (включва до 2 питиета на човек). Съботната вечеря е безплатна (неограничено количество питиета). Напитките и снаксчетата по време на събитието са безплатни. 100 евро на LUG за транспортни разходи. Може да видите повече информация за събитието на сайта: https://bgdlu.com
      Моля всеки, който има желание да присъства да се регистрира на този адрес: https://bgdlu.com/registration
      Хотела ще бъде същият като миналата година. Той е в центъра на града и е по-скоро апартаменти под наем в една жилищна сграда, а не точно хотел, но миналата година бяха прилични стаите.
      Аз за съжаление няма да мога да присъствам, защото съм на сватба на 7ми, която ще продължи до 9ти.
      Моля да коментирате, дали бихте искали да отидете за да мога да пратя някаква ориентировъчна бройка на организаторите.
    • От OneOfAll
      Ето на какво се натъкна бат Емо

Можем да го тестваме някой път и да пробваме да го приложим като игра!
    • От OneOfAll
      Здравейте,
      Днес сглобих модел 76058 и видях, че има страхотен ъгъл с кутии за вестници, кофа за боклук и светофар и стоят страхотно. Консултирах се с Дидо относно светофарите и също така проверих снимки от последното изложение, но не видях да имаме един светофар в CITY дисплея. Този, който е в сета е страхотен. Моля вижте модела и си кажете мнението.

Направих темата, тъй като останах с впечатлението, че Наско никак не харесва Super Heroes и не ги иска в CITY дисплей, макар да стоят супер, но това е друга бира. Разбира се не искам това по никакъв начин да го обиди, но с удоволствие бих предоставил тази част да се сложи в макета, а и може да се направят още светофари за в бъдеще.

Peace out