Jump to content
MetroiD

Информационни табелки за изложенията

Recommended Posts

Привет, табелите са супер. Бях и на първото издание на изложението в Политехническия Музей и изложението беше супер.

Не съм член на клуба, но имам предложение що се отнася до модулните сгради. Аз поне смятам така да процедирам с тях, може би, някой ден... 

Тъй като те не са видими във вътрешността си по време на изложение. Освен описаните параметри на създател и сграда да имат и няколко снимки от вътрешността или начина на разделяне на секциите, което да запознава зрителите с невидимата част от експозицията. Смятам, че би било интересно. В друг момент може и екрани с клипчета и т.н. но това вече е в други финансови аспекти... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, @Legovlad,

Благодаря за хубавото, премислено и лесно-постижимо предложение! Дълго време сме мислили, как да "изложим" и интериора на модулните сгради, които подредени в градска сцена остават, за жалост, само красиви фасади. Имахме изложение, в Мега мол, Люлин, където мисля че имахме разглобени на етажи modulars, с цел да покажем и вътрешността им.

Табелките, които включват снимки на вътрешността, както и леки обяснения, имат потенциала да бъдат по-интелигентно решение за, както я нарече, невидимата част от експозицията.

Това, разбира се, означава, че трябва да попроменим дизайна на съществуващите ни табелки, както и големината. Веднъж направени, те ще си останат в клубния инвентар, което е добре.

Отново благодаря! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legovlad Радваме се да го чуем ! Радваме се, че ти е харесало малкото ни изложение.

За модулните имаме две технологии, които ще приложим на някои от следващите изложения/политехнически музей. Единия вариант е да са отделени всички етажи един до друг и да се виждат детайлите. Вариант 2 е всеки етаж да е вдигнат с 5-6 прозрачни 1х2 тухли в краищата и така да се вижда какво има вътре. 

Твоето предложение звучи доста интересно. Ще го имаме в предвид. Сигурно си забелязал и ти, че нещата особено за лего на живо изглеждат по-добре и със снимки няма да е толкова яко преживяването от виждането на малките детайли. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Лего магазина в Лондон новата модулна сграда беше показана много интересно. Етажите бяха сложени на една метална поставка с общ център на въртене и бяха разлистени като ветрило. За съжаление нямам снимка да го покажа как изглеждаше, но беше доста ефектно. Може да помислим за нещо подобно нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Трябва да видим дали няма някъде снимки/видео на този вид излагане на сградите и да спретнем нещо такова.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От danny
      Здравейте,
      понеже не видях отворена тема (мжое и да има, но просто да съм я пропуснал), пиша тук
      Днес бях в София Ринг и видях табелките на живо, както и всичко изложено! Поздравления на всички, които са направили това изложение реалност. Всичко изглеждаше страхотно, но това което всъщност установих, е че много от изложените неща не се продават в България, което е доста тъжно.
      Не знам кой е направил всички мекове, които са изложени, но меко казано изглеждат брутално. Огромно количество труд, страхотно изпълнение, просто евала!
      Който има възможност да отиде или имат път натам препоръчвам да разгледа!
    • От legohead
      Север ми изпрати покана за предстоящото им събитие:
      https://www.facebook.com/events/1846706585372278/

• От legohead
      Здравейте!

Поканени сме от сръбския ЛЕГО Клуб "Скоцкани" да участваме в тяхното събитие, което ще се проведе на 19-20 май в галерия "LAZAR VOZAREVIC" в Sremska Mitrovica.

По спомен и миналата година имаха изложение в това населено място.

При интерес от наша страна да се включим, ще ни изпратят повече информация за събитието.
    • От legohead
      С цел удобство редактирам първото мнение с новата информация:
      https://calendar.google.com/calendar?cid=bGViZ29iZ0BnbWFpbC5jb20

С помощта на Сашко добавихме календара и на началната страница:

Ще потърся начин как да споделя календара, така че да бъде видим и във форума.

• От legohead
      Здравейте скъпи приятели,
      На 28.10 (тази събота), от 14 до 18 часа, Ви очакваме за втория ни workshop по строене с Лего, който ще се проведе в новата сграда на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) по повод 75 години от основаването на университета.
      Можете да видите facebook събитието на официалната facebook страница на УАСГ на този адрес:
      https://www.facebook.com/events/1491552727548069

Предвидили сме занимания както за малките ни фенове (1-ви клас и нагоре), така и за по-големите ни приятели-студенти от УАСГ. Участието е БЕЗПЛАТНО!
      Игра за деца (препоръчително първи клас и нататък)
      Децата ще имат 45 мин. до един час, за да построят „Моят град“. За целта всяко дете ще си изтегли на напълно случаен принцип една от десет важни за един град сгради, която да построи от предоставените части (училище, болница, полиция, пожарна, парк/градинка, къща/блок, мост/улично кръстовище, театър, Лего-магазин). След края на играта децата могат да бъдат заснети като група, с техния град, както и индивидуално с построената им сграда.
      Игра за студенти
      Студентите ще имат 45 мин. до един час, и на разположение Лего-части, за построяване на г-образна стена и в последствие „интериорен дизайн“ на стая, или същите части за построяването на макет по техен избор, в духа на преподаваното в УАСГ. Ще има възможност за заснемане на построеното.
      Двете ни игри ще се провеждат едновременно, във фоайето на УАСГ, със записване на място. Предвидили сме достатъчно части за всички, а за малките ни фенове ще има и награди!
      Очакваме ви!
      Екипът на ЛЕБГО.
      Lebgo – The Bulgarian LUG

И не на последно място - ще се радваме да чуете вашите отзиви от нашето малко изложение! Ще сме ви благодарни ако оставите коментар в нашия форум в тази тема