Jump to content
KAGPID

ALIEN BUST MOC

Recommended Posts

Преди около два месеца почнах един мос в LDD на тема ALIEN. Известните скулптури на H.R.GIGER по късно прераснали в 5-6 игрални филма с голям успех.

Братята АРВО имат за мен най-сполучливия alien модел до момента от лего в цял ръст. Инспириран от тях аз започнах бюст на пришелец по първите скулптури участвали в ALIEN 1 1979 director Redley Scott. За сега не мисля да го правя целия, а да си остане така бюст. Работил сам го повече на емоция откъм дизайн а не толкова откъм стабилност и практичност дадена част дали ще може да се свърже с друга. Нямам проблем с това ако се достигне до лепене на някои части за сметка на по-хубав дизайн.Дано ви хареса. Ще продължавам да пускам етапи.

ALIEN BUST MOC.jpg

ALIEN BUST MOC2.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглеждат моделите на Alien xenomorph на братята АРВО, доста приятни :

А бюста с прозрачните части към главата е от съвсем скоро. Той не е на братята. Има според мен какво да се пипне по него от към пропорции. Доста несъразмерен стои сега. Но е също много як.

4170538379_a943f3a7d9_o.jpg

alien_03.jpg

670px-ALIEN-3.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много готино. И аз си падам по работата на Гигер и по филмите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко вероятно да си го пропуснал, но все пак:

http://www.mocpages.com/moc.php/386037

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да обстойно съм го прегледал и този :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда мн, мн добре!

Опашката е трепач. Предната част на муцуната също е мн добре оформена!

Съветвам те да помислиш за някакъв вид опорна структура за главата от техник елементи. Може да е вътрешна (невидима)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това вече е доста належащо, защото ако се построи така ще се разпадне веднага. До сега съм го моделирал на дизайн само. Сега за мен идва скучната част, даже ще се наложи и да я скривам отдолу след това но ще стане. Под 1000 части е до сега, така че ще се справя сравнително лесно и с реализацията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали всичките части ги има в черно и transcent green , май пак ще се наложи да се оцветяват. :)

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

Untitled-4.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е най-накрая стартирахме. Сега да видим коя година ще го завършим :)

Дано ви хареса!

IMG_9537.JPG

IMG_9538.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер,радвам се че си почнал да реализираш проекта!Може ли и един LDD файл ако нямаш против,бих се пробвал и аз да си направя един такъв :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш нужда да помагам с по редки части...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напредвам, всички шарени части в последствие ще се заменят с черни.

IMG_0038.JPG

IMG_0039.JPG

IMG_0040.JPG

IMG_0041.JPG

IMG_0042.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма страшно, Бинев вече има линейка за припаднали ат подобни главозамайващи модели!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Ще ни покажеш ли тук снимка на опашката?

Много се впечатлих, като я видях наживо :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как върви опашката за сега. Гълта доста ресурс но изглежда приятно.

01.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва адски много. Можеш ли само да ме светнеш с коя част се постига това плавно извиване на опашката, че не вдявам съвсем? Мерси!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От marvv
      Здравейте,
      Преди време бях направил един MOC на сервиз за мотоциклети. Пускал съм го в други форуми, а сега искам да Ви го покажа и тук.
      Поздрави!

• От Firestar
      Здравейте, ето нещо с истински тухлички да не кажете, че само на LDD строя. Този път не една, не две стени, ми цяла къща успях да направя. Идеята беше да ползвам най-накрая частите от бълковете. Въпреки хилядите частички, с които разполагам вече, не би трябвало да мрънкам, че нямам достатъчно за проектите, но... ето че нямам достатъчно за вишната рехаво цъфти тази година, малко клонки има, догодина повече.
      Поставих си за цел да направя отделни етажите, за да свикна така да строя, не си намерих подходяща основа за втория етаж, затова е без под. Не съм задълбавала в интериора, за сметка на ланшафтната архитектура, с която прекалих около верандата.
      Добавих себе си , с пържола в ръка и животинки, да не стои пусто.

• От jonsnow27
      Градът ми, събиран повече от 4 години. Ето галерия от 45 снимки:
      https://myalbum.com/album/3gWjzG0By55f
    • От Firestar
      Здравейте, направих две сгради в LDD, които не успях да реализирам с части, за да участвам в конкурса "Създай мини-модел на добре-позната сграда в София".
      Първата сграда е с много красива архитектура и е една от любимите ми в София - къщата на Димитър Яблански.
      Вторият мини-модел е Софийската синагога. Разглеждайки сгради, които бих могла да направя от лего, се спрях на тази заради куполите и всичко започна от тях, но сякаш стана твърде голяма и с много детайли

• От Legovlad
      Реших да открия тази тема, където да споделям със себеподобни, прогреса по проекта, който започнах от началото на тази година. Ще се опитам да реализирам изцяло МОС град, който да не е голкова грандиозен, както на много други аналози по света... но пък ще си бъде моя и реалистичния...

И ето и първата завършена сграда, колкото е възможно да се каже че МОС проект е завършен някога.
      Беше интересно предизвикателство да се опитам да пресъздам православен религиозен храм. Опитвам се да се придържам и към някакви по-малки размери на сградите, поради особеностите на параметрите заложени за реализирането на този Лего град. Резултата.... в прилжените снимки.