Jump to content
abixbg

Трасе (дъска) за настолната игра DixIt

Recommended Posts

abixbg

За който не я знае: https://en.wikipedia.org/wiki/Dixit_(card_game)

За да се различават играчите позлвах 6x Friends Accessories Hair Decoration в различни молдове и цветове. Разбира се може да се ползват други цветове за пътечките или 2x2 плейтове на старотвите площадки.

В оригиналната игра трасетата бяха със зайци, но може да се ползват всякакви фигурки на един стъд.
Алтернатива за зайците: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=98387pb01&C=1#T=C&C=1

BunnyTrack.jpg

bunnytrack.lxf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Ааааа супер силно. :) Кога ще го тестваме на живо ? :) Ако се избере трите трола защо не я донесеш и да играем там ?

Mohawk зайците рулират. :) Дали ще е добре, ако пътищата са с различен цвят за всяка позиция или ще стане прекалено шарено ?

10 точки за проекта ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
abixbg

Ами бели са защото такива поръчахме от LUGBULK :) Иначе за функционалност най-удобно ще е да са цветни но така е по- стилно. Аз лично бих ги направил Tan или нещо близко за да не се сливат с белите зайци.

Аз няма да мога да дойда на срещата по всяка вероятност, но ще го пратя по Надя :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Супер супер.

Живот и здраве може да спретнеш друг вариант след време с тан или друг цвят. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Много яко е станало! Пътеките ми харесват така в един цвят пък дали ще е бял или някакъв друг няма значение. А иначе вместо зайци има един куп различни животнки от friends които ползват 1 стъд. По едно време имаше една серия някво животичне + някви части за 10-на лева, и даже им бях голям мераклия ама се отказах :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер е, много яко изглежда наживо! Благодаря че си пуснал темата!

Споделям и моя принос към идеята, и благодаря за вдъхновението на оригиналния автор :)

Цел:
Опитах се да побера полета за 8 играча в-у същата площ. При интерес ще споделя и списък с частите.

Фигурки (пионки):
Използвал съм фигурки които стъпват в-у основа 1х2 , тъй като са по-разпространени от зайците.
Ест. освен кученца могат да се използват и много други животни, които стъпват в-у тази площ, като например: котки, плъхове и др.

Фигурки с основа 1х1, за които се сещам са: зайците, кокошки, катерици, папагали, сигурно има и много други.

Пояснение за цветовете:
използвал съм точно тези определени тъмно и светло сини плочки, тъй като участваха в една поръчка.

Забележка:
оранжевите плочки отбелязват съответно 10-тата и 20-тата позиция от старта. 30-тата е финиша.

Dixit_board_mk2.thumb.jpg.3c56c87f4adaa0a0ea0a691c0e10f838.jpg

Dixit_board_mk2_top.thumb.jpg.cd79e94cbccac48748444bf65d632eec.jpg

dixit_bunnytrack_k_mk.2.lxf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@legohead добре се е получил и този вариант. Много радват и двата модела как имат тематичен край. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

За теб да направим игрална дъска с бирена халба накрая, г-н Beer Master?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Хахахахаха да ;) 

Играл съм 1-2 пъти играта, но нямам спомен какви бяха правилата. Дали може да се съчетае да се пие бира на шотове/голяма глъдка като не се направи нещо/обърка ? Съответно дъската ще е с халба накрая, а човечетата ще са минифигурки с чаши и някакви препятствия ще има. :) Ммм ще пробвам да измисля нещо за дъска хахаха ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Много яко се е получило и мисля да ти ползвам дизайна :)

Аз също направих една доста по-проста версия преди няколко месеца, като ползвах малки плейтчета 8x8 за гласуване за карта.

dixit-board.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@danny, страшно добро и идейно. Различно от другия дизайн, но толкова стилно и забавно. Само така. 

Ще кажеш ли само за какво са тези 4х4 плочки до картите, тъй като не схващам идеята. Да не се броят някакви точки ? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

На всяка "врътка" от играта се гласува за карта. В случая сме 8 човека и може да се гласува за 8 карти. Можех да ползавам и просто плейт 2x4, но ги оставих малко по-големи да има някакъв дизайн все пак. Овалното брикче се ползва за гласуване, като местиш от 1 до 8 в зависимост за коя карта гласуваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Ехеее, добре си го измислил. Браво !!! Подиума и Батмана на стола са супер добра идея. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
abixbg

Между другото забравих да го напиша но напълно умилешно при моя вариант финала е по ръба на плейта и има възможност да се долепят 2 трасета така че пътечките да не се допират. Това в случай че има желаещи да играят 12 човека

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@abixbg ехеее това е доста добра хрумка.

Мисля, че на някое изложение би било интересна атракция да се видят тези трасета от хората. Ще опишем за каква игра са направени. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Аз за коледен подарък в семейството планирам трасето на @legohead с частите от бълк-а :)

Ще снимам като сколасам:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Супер и успех с начинанието @Duh5. Замислете се да се изложат на следващо изложение. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове