Jump to content
Stormfury

70923: The Bat-Space Shuttle

Recommended Posts

Stormfury

Здравейте,

Днес на вашето внимание ще представя един сет, в който се влюбих от пръв поглед дет се вика. Това е 70923: The Bat-Space Shuttle. Сета е от втората вълна на The Lego Batman Movie и е най-големият от 5-те модела, които бяха пуснати в продажба на 1-ви Януари 2018г. Комплектът представлява совалка с площадка за изтрелване, съставени от близо 650 части, разпределини в 5 номерирани плика и един допълнителен за някои от по-големите елементи. В кутията има още, една книжка с иснтрукции и един шиит с лепенки, които са малко на брой (за мое щастие). 

Да започнем с кутията. На лицевата страна се вижда завършеният модел и фигурките към него. Съдейни по фона се разбира, че совалката се намира вътре в batcave-a.

IMG_9323.thumb.JPG.2c928bd895a9425ffb24d1e3801f6208.JPG

На гърба на кутията виждаме отново завършеният модел, но "раздвижен" и неговите функционалности.

IMG_9324.thumb.JPG.8bcff540ab88a34c56e8b02fb8fe60a9.JPG

А ето това е нещото което ме изненада супер много. Показано е, че модела който ви представям, може да се комбинира с 70909: Batcave Break-In .

IMG_9326.thumb.JPG.01cf4c1bc0f061ccf60cd41193ddcc78.JPG

IMG_9300.thumb.JPG.c1c1e2868a9ac25874ab21646bf1f960.JPG

IMG_9301.thumb.JPG.41bd9d8f8d0b3541dada4a2ef120100f.JPG

Да продължим към фигурките.

1. Batman - Класическия черен торс с черно лого на жълт фон и six-pack ;) . Панталонките са изцяло в черно без никакви допълнителни детайли. Наметалото е от новия мек плат. Главата е с две лица. Като цяло за фигурката няма какво да се каже повече. Тя е една и съща за всички модели от TLBM. Единствената разлика е в комбинацията от изражения върху главите.

IMG_9302.thumb.JPG.a3378d157d71e4bfeef677dbd28c4fa3.JPG

2. Robin (Dick Grayson) - Това е първият сет в който може да се сдобим с фигурката на Дик Грейсън, без да е облечен в костюма на Робин. До сега тя беше достъпна само от първата серия на колекционерските фигурки към филма. Панталонките са сини с нарисувани джобове и колан върху тях. Торса представлява червен пуловер. Лицето отново е двустранно, а очилата са едно цяло с косата.

IMG_9304.thumb.JPG.aeb5deaa68ec7bdfa39e5ac94655bd80.JPG

3. Catwoman - Изцяло в лилаво със сиви и черни детайли. Всичко е много добре направено. Придружава я характерният за нея черен камшик. Няма никаква разлика спрямо 70902: Catwoman Catcycle Chase Аз лично бих предпочел, ако й бяха запазили черният костюм и му бяха добавили повече детайли. Може би създателите на филма са избрали лилавото, за да покажат нещо ново и по-разчупено.

IMG_9303.thumb.JPG.9a73d2b523aff28fae1adc2922fcb8d3.JPG

Следват костюмите.

1. Космически костюм - едно голямо OMG!!! Изключително детайлен, много добре направен. Комбинация от черно, сиво, сребърно и златно. Давам му 9/10. само заради жълтият колан, който са му добавили. Според мен е напълно излишен и изобщо не се връзва.

IMG_9306.thumb.JPG.30d233e84401a7c5feec5d8a80ec3f49.JPG

IMG_9307.thumb.JPG.c5d614978c9d9e6d0d7c94d4ae31661c.JPG

2. Firestarter костюм - тука е другото голямо OMG!!! Основият цвят е тъмно червено, което много много ми харесва. Има детайли само по торса както се вижда. Тука колана е принтнат върху торса, което ми харесва повече. Логото с пламъци е просто невероятно. Почти щях да дам 10/10, но и тук ще е 9/10 заради материала от който е направено наметалото. За жалост не е от новият мек вид, а ми от старите които могат да се намачкат, ако не се внимава. 

IMG_9308.thumb.JPG.bb7c5abca9bf31c83cc9f970599afeb8.JPG

3. Реге костюм - та какво да ви кажа, това е костюма на батман за... Реге. Във филма Дик го вижда и с малко преправяне го превръща в костюма на Робин. Както виждате е тотална шаренийка. Повече не искам да коментирам, защото цялата тая история не ме кефи. 

IMG_9309.thumb.JPG.b2cfc7b7546e56ef1b3887728bf4837d.JPG

Моделът

Сглобяването започва с едно доста забавно кану с реактивен двигател :D Билда му не е нещо впечатляващо, но крайният резултат е доста забавен.

IMG_9310.thumb.JPG.4e273d1a1e0525eac8d5182d573fb73f.JPG

След кануто започва вече съществаната част. От пликове с номера 1 и 2 се сглобява совалката (и кануто). Тя е почти изцяло в черно със сиви и червени елементи характерни за всички превозни средства на батман от филма. Билда е изключително приятен и интересен. Също така характерно за превозните средства от серията е да имат лепенки с имената им. В случая от двете страни на кабината има лепенки с надпис "Bat-Shuttle"  Самата кабината  се отваря сравнително лесно и вътре се вижда само едно място за фигурка (защото Батман работи най-добре сам, или поне той така твърди). В средата на совалката има карго отделение, в което има луноход или марсоход или какъвто си решите "ход" спрямо това на къде се е запътил черният рицар. На крилата има шутъри.

IMG_9313.thumb.JPG.00108b169463b4d19f3b81fb09dd4854.JPG

IMG_9314.thumb.JPG.b7cd0c646c8e981758f1e66635e9450e.JPG

Въпростният "нещо-си-ход" е доста малък, и въпреки това е идеен и забавен. Няма как да мине и без лого :P

IMG_9315.thumb.JPG.c893295321c4381b66db7bb50fe16495.JPG

От плик номер 3 се сгобявят горивното отделение и двата буустъра, които са необходими за извеждането на совалката в открия космос. Дори и върху тях има логото на Батман. Отново доста идейно и добре реализирани. Преобладаващият цвят е черно :)

IMG_9317.thumb.JPG.1667bdc832b395ac09f9a779bc33761d.JPG

От долната снимка можете да видите как са осъществили закачането на совалката към допълнителният модул.

IMG_9316.thumb.JPG.f680d8c58e1a786cd51b87dbe98cdc11.JPG

IMG_9318.thumb.JPG.b525399d38937b0eac7119ea72ec5d9a.JPG

От последните пликове 4 и 5 се сглобява launch pad-a. Тук също има реализирани интересни идеи. Костюмите са на подвижна лента. Прожекторите върху стълба се местят. Кануто също е разположено върху въртящ подиум. Има малък компютър. И да се върнем на това което споменах в началото, че на кутията е показано как този модел с комбинира с 70909. За жалост след като го сглобих установих, че никъде отстрани няма пинове или място за пинове или каквото и да било друго с което двата модела да бъдат захванати един за друг. Та цялото комбиране предсатвлява допирано на двата модела един до друг... За това никога не се радвайте предварително, да не останете разочаровани после...

Другият минус който ще отбележа, е че совалката по никакъв начин не се закрепя към launch pad-a. С най-голямо удоволсвие бих платил още 20-30 евро повече, ако бяха добавили още части да направят нещата както трябва... (като напимер 1682: Space Shuttle Launch или 6456: Mission Control , разбира се в доста по-съвремен вид и в черно :D )

IMG_9319.thumb.JPG.f038cf1e66994bbb45621fa089a0f3f6.JPG

Поне тук ми хареса как са позиционирани играчките на Батман.

IMG_9320.thumb.JPG.f585739b15b7041c158d715f0ea51824.JPG

Ето го и в завършен вид. В моделът има изпозлвани не малко нови части, които за жалост няма как да ви ги покажа, защото още не са качени по сайтовете.

IMG_9322.thumb.JPG.2e696e0a3d92ece7c2970b841ccbce55.JPG

В заключение ще кажа, че сета е много интересен за сглобяване, има голям потенциал както за игра така и за доразвиване. Новите костюми са невероятни. Страхотно допълнение за всяка колекция, дори и да не сте фен на батман. Крайна оценка 8.5/10 

Надявам се да ви е било интересно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

Добър вечер,

Благодаря ти, @Stormfury, за поредното интересно и пълнокръвно ревю на нов, запомнящ се и уникален сам по себе си сет.

Доколкото помня, совалката се появяваше във филма, но нямаше твърде много screen-time, за жалост.

С изключение на Реге-Робин другите минифигурки ми създават много приятно и почти детско настроение на радост. :) Кануто е забавен резултат, наистина, макар и да е малко несиметрично с огромния реактивен двигател...

Самата совалка е черешката на тортата в този случай, много ми харесва, черната цветова гама добавя обаяние на модела. Въпреки лимитирания интериор ми харесва, как той е оползотворен, с място за пилота (Батман в, предполагам, space suit-a?), както и един доста базисен, но функционален lander.

Поставката за совалката и костюмите е направена в стила на Пещерата, но аз чакам да видя, какво @Stormfury ще измисли, за да пресъздаде по-истински Batcave-a, както и поставките за костюми... :):D

Не съм най-огромния фен на Batman, но сетът наистина заслужава високата оценка, която @Stormfury му е дал.

Благодаря отново, за мен беше удоволствие да прочета ревюто.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      И аз ще се включа към хора написали по някое ревю за LEGO сет. Днес бях изненадан с малкото бижу от серията Overwatch, а именно 75970: Tracer vs. Widowmaker.
      Накратко за сета
      75970: Tracer vs. Widowmaker е най-малкият  сет от серията и се състои от 129 части плюс две фигурки на Widowmaker и Tracer. Официалната му цена е 14.99 евро. В него е изобразен сателитен дрон, който в играта на картата Watchpoint: Gibraltar трябва да бъде ескортиран до ракетна станция и така ескортиращият отбор печели. Запознатите знаят, че най-големият сет от поредицата е именно тази ракетна станция под номер 75975: Watchpoint: Gibraltar. Дронът от 75970 може да се прикрепи към голямата ракета от 75975, снимка как става това може да видите под кутията на сета от официалната книжка.  Като цяло с тези два сета могат да бъдат създадени доста интересни сцени от тази карта. Всеки, който е играл играта знае, че понякога за много малко не стига да бъде ескортирано превозното средство и стават най-големите мелета и интересни моменти.
      Кутия и съдържание
      Нека да представим кутията и комбинацията на 75970 и 75975.

Ето какво има в самата кутия:

Освен трите торбички и плейта има един лист с цели осем стикера, които да се залепят на частите на дрона.
      Фигурките
      Накратко за Widowmaker.
      Истинско име: Amélie Lacroix (née Guillard)
      Години: 33
      Държава: Франция
      Тип роля: Damage
      Оръжия: Мини, снайпер и кука за по-бързо придвижване
      Била е в терористичната организация Talon, които са били главните противници на Overwatch екипа. 

В лего сета тя идва с две принтирани лица, които може да видите на сглобената фигурка. Косата и е уникална и съдържа визьора, който използва, когато се прицелва в играта. Оръжието и е направено интересно, но не е толкова лесно да се нагоди за интересни сцени. Фигурката идва с кука, която героинята използва за по-бързо придвижва в играта. Към въпросната  кука обаче няма нищо за по-голяма автентичност и раздвижване, можеха да сложат едно късо въженце. Също така липсват мините, които тя има възможност да хвърля от време на време. Като цяло ми харесва как е направена фигурката и много ми допада снайпера, но може би можеха още малко да я пипнат. Принта е доста добър и детайлен. 

Накратко за Tracer.
      Истинско име: Lena Oxton
      Години: 26
      Държава: Англия
      Тип роля: Damage
      Оръжия: Импулсивни пистолети и енергийни бомби, също така може да се телепортира на къси разстояния и да връща своето собствено време
      Tracer за разлика от Widowmaker е била в Overwatch екипа.

Лего версията на Tracer съдържа известните за нея пистолети, както и синя светкавица, която може да изобразява нейната телепортирани. Както и при Widowmaker липсват нейните енергийни бомби. Косата е специално създадена за тази фигурка и принта също е детайлен и се доближава максимално да образа в играта. И тази фигурка съдържа две лица.

Съпоставка между принтовете на двете фигурки:

Нови части
      В този сет и само в него могат да бъдат открити новите видове оръжия под номер 6253695 в бяло и черно. Доста интересна версия, която ще отвори вратите на феновете за създаване на интересни оръжия, както за мини фигурки така и за по-големи фигури. Най-вероятно тази част може да се ползва и за още по-интересни неща.

Другата нова част, която присъства само в този сет е Frame F. Train Window 1X2X3 в бяло и с нея е създаден много интересен ефект на дрона, но за това малко по-късно.

Другата нова част, която LEGO са създали ексклузивно за Overwatch поредицата е принтиран Round Brick 1X1, който изобразява колбите кръв в играта. За момента тази част може да бъде намерена само в 4 от 6-те (7 с промоционалния Bastion) Overwatch сета.

Dark Azure Plate 2x2 е новият цвят на популярния plate, който за първи път се появява в края на 2018 и началото на 2019. За момента го има само в 4 сета, два от които са за Overwatch.

Другата част, която е нова и правя своя дебют през 2019 е Flat Tile 1X1, Round. 

Разбира се и накрая нямаше как да не отредим място и на принтирания диск под дрона, който също може да бъде намерен в Watchpoint: Gibraltar.

Сглобяване
      Сглобяването не отнема много време, но разбира се за такъв малък сет не е учудващо. Хареса ми колко добре са са доближили до модела от играта и каква интересни техники са ползвали. По-долу може да видите модела от играта и да забележите как са направили предната част със silver metalic Gold Ingot. С прозореца, който за момента може да бъде открит само в този сет е придаден "заобления" вид в предната част на дрона, където реално се подава gold ingot-a. Ефекта е постигнат с комбиняцията на Angular Plate 1,5 Top 1X2 1/2 + Plate 1X2 (Rocking) + Rocker Bearing 1X2. Също така от LEGO са решили, че децата ще искат да могат да поставят мини фигурка в дрона и са се постарали и за това, а именно като се махнат двата бели tile-a 2х3 преди двигателите се разкрива кокпит с бордови компютър и там може да бъде поставена Widowmaker или Tracer. Хареса ми също така как с Right Plate 1X2, W/ Bow, 45 Deg. Cut и Left Plate 1X2, W/ Bow, 45 Deg. Cut са придали заобления завършек от двете страница на дрона и в носа му.

По-долу може да видите и няколко снимки на дрона преди да бъде в завършен вид.

Няколко снимки на модела заедно с мини фигурките. 

Резервни части
      Учудващо за такъв малък сет колко резервни части останаха.

Финални думи
      Може би с малко пристрастие, тъй като съм фен на играта ще кажа, че сета ми хареса. Интересни техники и интересен финален модел на дрона, а за фигурките мисля, от LEGO са се постарали доста и точно тези двете са станала супер. За момента тези две дами присъстват само в този сет. За феновете на играта и на интересните мини фигурки препоръчвам сета. 
      75970: Tracer vs. Widowmaker може би няма да се хареса на хората, които не са запознати със заглавието и дрона може да не ги грабне достатъчно. 
      С излезлите 6 сета до момента не са пуснати всички персонажи от играта, но има два сета, които са планирани за 2019 година, но не се знае нищо за тях.
      Надявам се да ви е било интересно и да не съм ви отегчил с безсмислено бръщолевене.
    • Brickset
      От Brickset
      Large vehicles have become an integral feature of the Creator Expert theme during the last few years and those models have been consistently impressive in my opinion. 10265 Ford Mustang appears to continue that trend as this fantastic automotive icon looks splendid in every official image, eliciting a great reaction.
      This model depicts the classic 1967 Ford Mustang GT Fastback which is probably among the most influential cars ever designed. It therefore seems worthy of a place within the Creator Expert vehicles series, although the set costs £119.99 or $149.99 which is rather expensive when compared with others. Nevertheless, this should prove to be an excellent set.
      Continue reading »
      © 2019 Brickset.com. Republication prohibited without prior permission.
      View the full article
    • 3dwarman
      От 3dwarman
      В Eurobricks попаднах на това страхотно ревю на таз годишния флагман на Technic серията.
      http://www.eurobrick...howtopic=111478

Според мен сета е страхотен и нямам търпение да се появи на пазара.
      Цветовата схема не ме грабва особено като гледам снимките, но според ревюто на живо изглежда много добре.
    • KAGPID
      От KAGPID
      Здравейте приятели. Малки и големи. Lebgo ви представя ново ревю на един готин модел Приятно четене.

През 2014г. излезе моделът 10242-1: Mini Cooper MK VII от фирмата ЛЕГО.
      http://brickset.com/...i-Cooper-MK-VII
      Направен детайлно по истинският модел на Мини Купър MK VII произвеждан от 1996 -2000г.
      https://en.wikipedia...76.E2.80.932000

Той е от Лего серията CREATOR, и според мен си заслужава надписа на кутията EXPERT. Изпълнен е изцяло като класическия модел в цветове маслено зелено и бяло. Маслено зелените части сами по себе си са ценни от своята рядкост. Моделът съдържа 1077 части , по надписът на кутията и според мен е Лего сетът със най-много резервни части на който съм попадал. При мен останаха 51 дребни резервни части, дори се учудих дали не съм пропуснал нещо от инструкциите.

КУТИЯТА :

(цитат) "Голяма и пълна с части. " . Хубавото е, че е заснет и поместен и истинският модел на Мини Купър редом до лего моделът. По същия начин се е процедирало и при кутиите на :
      10187 http://brickset.com/...lkswagen-Beetle
      и
      10220 http://brickset.com/...n-T1-Camper-Van
      и трите модела според мен са от един тип серия. Наскоро излезе и ферари F40 от същия калибър дизайнерски модел.

Съдържание на кутията :

Имате две големи книжки и 8 пликчета с части. Пликчетата са номерирани с числа от 1 до три, виж снимката. Има и две листовки със лепенки за брандинг и за регистрационните номера на Купъра.Интересното е, че имате различни регистрационни номера за няколко държави ( в които се е разпространявал автомобилът).

Мини фигурки - Няма.

Уникални части :

В сетът има доста редки маслено зелени части, участвали в малко други сетове до сега. Има одеяло за пикник (най-чаровната част от сета, приспособленията за пикник). Одеялото е специално произведено за сета. Имате 4-5 части по архитектурата, дизайна и захващането отново в м.зелено специално направени за този модел. Уникални части откъм дизайн за този сет освен одеяло няма. По коментари от съфорумци моделът може да се изпълни изцяло и в още няколко цвята, жълт, ярко червен и ярко син.

Външен дизайн :

Въпреки леката ръбатост, смятам, че моделът е изключително близо до оригиналният си предшественик, като дизайн, пропорции, детайлност, спазване на наклони и извивки. Детайлите като калници, брони, капачка за горивото, покрив, странични огледала, кънките от минифигурка за дръжки на ватите са изпипани страхотно. Ако погледнете моделът от 2-3 метра ще го объркате с пластмасов цял макет а не, че е направен от Лего части. Това се дължи на изключително малкото външни стъдове ( Лего пъпки ) които са оставени по купето.

Вътрешен дизайн :

Кожените седалки тип шахматова тапицерия изискват огромен брой части, но за сметка на това са страхотно измислени и откъм дизайн на формата и откъм дизайн на тапицерията. Има кожена тапицерия и по вътрешната страна на вратите. Скоростен лост, ръчна спирачка, 2 колони за радиото, самото радио, скоростомери и страхотен волан за английско движение поместен в дясната част на предницата са запълващата част от маняшката вътрешност на Мини Купъра.
      От Лего не са се спрели до тук, под предния капак се крие в оригинални цветове моторът на автомобила. Под страхотния и трудно разбираем откъм отваряне заден капак (багажник) има добре подредени аксесоарите за пикник. Те включват : одеяло, бутилка за вода или алкохолна течност в светло синьо, дизайнерска ретро кошница пълна с хляб и две пити кашкавал (сирене).
      Когато всичките аксесоари биват извадени, под дъното на багажника се отваря долен таен сектор в който стои резервната гума. Както би трябвало тя е по-тясна от нормалните 4 гуми на автомобила.

Двете емблеми на Мини купърът са от фин детайлен принт на сребърно хромирана лепенка (жестоки) .

Като цяло това е един от наистина заслужаващите си модели от Лего оригинални сетове. Според мен всеки фен би трябвало да го притежава.

Минуси :

Първият минус според мен е голям. Това е липсата на възможност на въртене на предните гуми. Наистина пространството за въртене в момента е невъзможно. Но би ми се искало от Лего да се бяха справили с този проблем и да видя моделът с гуми на 30 градуса да речем.
      Вторият минус е минимален откъм дизайн. Воланът е толкова голям, че опира в седящата част на седалката. Ако се опитате да сложите да речем technic мини фигурка, няма как да и се поместят краката.

Заключение:

Въпреки минусите, по скромното ми мнение моделът е меко казано СТРАХОТЕН. Аз го оценявам като 10 от 10.
      Бих искал Лего да продължат да произвеждат детайлни EXPERT модели на коли и не само.

Дано снимките които направих да ви допринесат до по-детайлна представа за този невероятен сет 10242 Mini Cooper !!!

.