Jump to content
DOSTIN

Лего град на Dostin

Recommended Posts

DOSTIN

Днешната публикация, ще бъде за дърветата в града. Онзи ден имах малко време и реших да направя колкото се може повече варианта на дървета в пропорциите на минифигурите. Търсих различни дизайни за да ги направя, и да няма повтаряемост, както в природата, но имаше и предизвикателство, да запазя и все пак някаква подредба характерна за Лего творение, което е нужен елемент и за по-лесното създаване на инструкции, е получиха се тези дръвчета... 

Първо това... 

ldhV2RG.jpg

После това...

fSifW1m.jpg

Исках да има и малко чупки в стъблото... 

oI1Hrjr.jpg

После реших да пробвам нещо с друг дизайн за стъбло, направено от слопове, за първи път се пробвам в такова и се получи това... 

rmDpHnq.jpg

7KzBDn5.jpg

Със сигурност някой ден ако имам още части бих направил още такива дървета за парка в града.

Исках и друг вариант за правене на клони за короната и още една версия на дърво... 

L9m5kkV.jpg

MrGhMXz.jpg

Такъв тип дървета ми се иска повече да има из градските улици.

А за завършек нещо простичко за да има разнообразие... 

6Vreo0t.jpg

И така, до следващия път с творенията от градчето... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Малко ъпдейт от града... 

Линейките за болницата, миналия път като тръгнах да правя болницата за града, стана небостъргач, надявам се следващия път да се получи вече... :) 

Та линейките... Беше една линейката, мое творение от началото на сегашния ми проект... Претърпя доста промени и адаптации, но стигна до нещо такова към този момент... 

FotTss2m.jpg ceLieLlm.jpg

Като се взе болницата от 2018 от градската серия за захранване с части и специализирани фигурки, към нея имаше и една линейка, 

vGN8XHJm.jpg

Тази линейка доста ми хареса и си казах... " Как може град с една линейка, ами ако нещо е на ремонт другата, няма как да стане, трябва втора!" :) 

И реших да експериментирам в сферата на модифицирането, нещо дето не ми е много присъщо. Цветовата гама трябваше да бъде променена, а и имаше коструктивни решения които не ми се нравеха ама хич. 

Това което основно не ми хареса е начина на отваряне на задната врата на оригиналния модел... 

nbHbzQbm.jpg

Това веднага трябваше да бъде променено с нещо "по-реалистично" 

DwqAoUcm.jpg

Цветовете се замениха и червеното се замести с оранжево, като най-голям проблем създадоха тези сравнително нови части...

4vSVniYm.jpg

Набавянето им в оранжево се случи като закупих един автомобил от поредицата Спийд Чемпиънс, едва скоро благодарение на поръчка от Брик линк, организирана от mamun, успях да си ги  и набавя само тях. 

Интериора беше цялостно изграден, носилката отиде на 3 стъда ширина изместена в позиция зад шофьора, беше направен под, бяха добавени система за вливане на превозвания пациент, различни джаджи и екран за следене на показателите, както и куфар с медицински принадлежности. Самата носилка беше подменена с такава от по-стария тип, с разгъващи се колела. 

MkGMHmFm.jpg   nhkVUvXm.jpg  9KMuEdZm.jpg

Общо взето и двете линейки са оборудвани по идентичен начин... 

B2Gbeg4m.jpg

С изнасянето на шофьорското място от централна в дясна позиция и премахването на преградата между кабината и товарното отделение, се освободи и място за доктора, който оказва необходимите манипулации на пациента, по пътя към болницата.

O68KOvgm.jpg

като недостатък е липсата на възможност да сложа някои от стикерите, защото има червено по тях или конструктивно се промени линейката но... някой ден може и тях да успея да ги направя някак си. 

YHButcBm.jpg  SvpqXlvm.jpg

Общ изглед към двата медицински екипа... 

uYSSIx6m.jpg

В следващия пост ще има включване с развитието по модерната градска част...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

А сега снимките са прекалено малки. :D

Направи ги с резмер 1024х, може би 1280х резолюция и след като ги сложиш в темата цъкаш 2 пъти бързо на тях и намаляш размера им в самия пост, но някой като цъкне на снимката ще вижда голяма снимка и ще може със стрелките да мести напред и назад, но няма да има дразнещия ефект от гигантски снимки и да зареждат дълго време. Супер, че си намалил снимките, но сега някой, ако пожелае да види голяма снимка и да види детайл в някой модел няма тази възможност.

Освен това акаунта ти има място за качване на файлове и просто им смени размера и ги дръпни в поста, те ще се качат в акаунта ти във форума.

Keep up with the good work.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Благодаря, за този пост, добавих линкове и снимките могат да бъдат уголемявани вече. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Привет компанията!

Ето и поредното включване от града ми - проект или проекта ми - град, както и да е...

След известно време прекарано в опознаване на модулните сгради и създаването на една такава, забелязах, че дизайнерите на Лего се придържат към по-старовремски да го наречем дизайн, който е интересен, богат на детайли и т.н. все готини неща. В моя град, преди време беше направен шарен жилищен блок, това прерасна в два шарени жилищни блока, а в последно време и в една въз височка сграда за градчето ми.

Сградата на дневен ред за града ми беше болницата, имам линейки, както се видя и от предния пост от града... но нямам болница. Концепцията за сградата беше да е модерна като дизайн, да осигурява паркоместа за две линейки, да има асансьор до покрива, където да има хеликоптерна площадка, да не е лишена и от стълбище, разбира се и да се събере на плоскост 32х32 стъда. Доста цели, за такова пространство, особено като се има предвид и размера на съвременните превозни средства за Лего градовете. До тук добре, но нещата много бързо ескалираха и концепцията се превърна в нещо съвсем различно. 

Но нека да видим как се разви всичко първо трябваше да е нещо на 3 етажа, но си казах, че щом ще има асансьор, трябва да бъде поне на 4 етажа, не се бие толкова много с общата височина на сградите в града...

Още на този етап и частите и бирата започнаха да не достигат...

JjVeafIm.jpg

След това нещата бързо ескалираха... 

LNCayNdm.jpg

Дизайна също се разнообрази малко и така даде по-разчупен вид на сградата. 

След като отскубнах части от тук и оттам из града (бая ще имам да възстановявам) купих още доста благодарение на някои добри люде, за което съм им благодарен много, нещата заприличаха на нещо такова... 

6BZEMY9m.jpg

В този момент вече беше ясно, че няма как да оставя тази сграда за болница, не че не може, ама не ми се иска вече. То и все още не е ясно каква ще й е функцията, но има време то ще си покаже... 

Все пак в момента е брандирана, за някое изложение примерно, някога, може би .... 

2MamiDOm.jpg

Асансьора...

Доста адаптации и концепции претърпя, но концепцията за механизацията му на този етап остана до електродвигател с ръчно управление... Иначе е мечтан с лед лампи, датчици, Ардуино и дистанционно... ама това може би, някога, евентуално...

Начално състояние.... 

TmlxeYPm.jpg

моментно състояние...

tAvTYnVm.jpg

А, сега и малко подробности. В общи линии шахтата беше преработвана няколко пъти, начина на движение на кабината също, но се стигна до компромисен вариант, кабината на асансьора се движи свободно в шахтата, която е изградена с 1 стъд по широка и дълга от самия размер на кабината.

BiHFAavm.jpg

До тук добре, обаче този целия проект си е модулен по същина, и етажите е нужно да бъдат отделяни, имаше няколко концепции но аз се спрях на тази, да няма модулност в шахтата, с идеята че при прекарването на кабели и датчици, ще е по-удобно и ще се използва освободеното място от 1 стъд между кабината и шахтата. 

Когато етажите са извадени изглежда така... 

WCDnQkjm.jpg

Ако се извадят етажите и се постави покрива с асансьора би изглеждало нещо такова .... 

nEt95kEm.jpg

И така по отношение на маханизацията, тя беше с един замисъл, но се достигна до временен полуръчен вариант, която сам по себе си също е модулен.

Това е модула с кабината и макарата...

pTS5lF7m.jpg

Той се поставя на покрива, където е и захранването с двигателя, които са прикрити по този начин...

aKdFisOm.jpg

През тези капаци се наблюдава движението и се управлява асансьора...

tAvTYnVm.jpg

Покрива и изглед към асансьора и техническото помещение за обслужването му... 

BKTkJGkm.jpg

През врата на помещението всъщност наистина се проследява дали механизма работи правилно, а макарата е конструирана така, че ако асансьора забие някъде, да се откачи и така да се предотврати повреда на двигателя. 

oZc7HWVm.jpg

Общ изглед към улицата от покрива, който е достъпен и за минифигурки в неравностойно положение... 

ltBl9b5m.jpg

Това са етажите, заедно с покрива и асансьорния модул...

jX6ndvEm.jpg

А, това са всичките разделени модули... 

SBoMTcFm.jpg

....

5YJcupmm.jpg

И така, това от което започна, заприлича на нещо такова... 

1qxckLim.jpg

RO9bocum.jpg

До следващия път... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове