Jump to content
OneOfAll

Създай мини-модел на ....

Recommended Posts

mnachev
На 3/2/2018 at 19:08, OneOfAll написа:

@mnachev , с това ли ? :D:D:D

Добавял, снимка на сцената и снимка на лего модела, без да е пипан на Photoshop :) Става дума за цветове и тн.

Не разбира се!

Това е официално изображиние от лего.

Сложих го за поощрение и настроение само.

:D

Последно помня, като коментирахте че нямате против Photoshop!?

Така само си мените мнението? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Никъде в темата не е казвано за Photoshop, сега просто конкретизирам. Конкурса не е за умения на Photoshop, а за това да създадем мини модел с лего части. В конкурса за фигурките беше редактирана леко едната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Въпроса е по скоро принципен.

Иначе се получава ту така ту иначе.

За едни да може за да други не може...

P.S. Не ме разбирай грешно, не отстоявам нито едното нито другото.

Но трябва да има правила които да се спазват и като се каже нещо да бъде така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@abixbg попита за няколко въпроса дали може или не и му отговорих на първата страница. Това се прави за първи път и нещата се променят с всеки месец за да се изградят правила като хората. Не съм видял предложения за доуточняване на правилата за тази игра.

Относно PhotoShop-a на мини фигурките, човека написа, че е променил само 2-3 цвята и освен това беше добавена и оригинална снимка за да се види, че промените не са толкова големи и няма да повлияят толкова много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

Добър ден, господа. Честити 140 години от Освобождението!

За правилата накратко - Те винаги са били обявявани в началото на дадената тема-конкурс или Lugbulk, или инициатива на клуба. Ние като модератори следим за това доста внимателно. Ако има неясноти, както тук (при този конкурс) в началото (примерни въпроси от @abixbg) се опитваме да ги изясним, което @OneOfAll беше длъжен да направи. Моето лично мнение е, че се случи в голяма степен; няма да цитирам темата, за да не стане твърде дълъг този отговор.

По линия на Photoshop-a - По принцип няма конкурс, освен такъв за Photoshop, който да покровителства използването на Photoshop. Нормално е това да е забранено в правилата. При определени случаи, по преценка на организаторите И участниците сме допускали леко-photoshop-нати снимки. Такъв определен случай беше фигурката на @kodama-ja, която влезе в контакт с нас и попита учтиво, дали това е възможно, тъй като няма точните части или алтернативни такива, за да участва адекватно. Отново личното ми мнение е, че там корекцията беше минимална, както и че е много принципно и кавалерско да подадеш ръка на дама.

Да, въпрос на принцип е. Не смятам, че има нарушен принцип - нито тук, нито там. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Редактирах началото на темата и добавих Забрани и допълнителен ред с уточнение в раздел Участие

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 1 час, OneOfAll написа:

Редактирах началото на темата и добавих Забрани и допълнителен ред с уточнение в раздел Участие

Аз имам един уточняващ въпрос, понеже по новите правила моя модел за миналия месец не отговаря на изискванията. А именно - снимах си модела и после го изрязах във Photoshop за да мога да използвам по-изчистен бекраунд на картинката.

Сега въпроса - може ли да се прави това и ако не от тук нататък да качвам не изрязвана снимка, директно както съм я снимал?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@danny, видях че е изрязан фона. Не мисля, че това влияе изобщо на модела. 

Ако искате може просто първият кръг да е бил като уточнителен за правилата, тъй като както каза @danny той е ползвал PS да изреже фона, @mnachev e ползвал PS за да направи колаж, но както се вижда и на втората снимка личи ползването на PS. Приемаме го както е и просто доуточняваме правилата за следващите кръгове. 

Аз нямам против да се изреже фона на снимка, но ако другите държат да не се реже да си кажат и няма да се прави. 

Против съм да се пускат модели с редактирани цветове на части за да се придаде облик на модела приближаващ се до сцената/реалния модел. Същото важи и за програмите, тъй като там има всички части, но даден участник, ако няма някоя част просто трябва да измисли друг вид сглобка или да избере да направи нещо друго. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
преди 40 минути, OneOfAll написа:

Аз нямам против да се изреже фона на снимка, но ако другите държат да не се реже да си кажат и няма да се прави. 

Против съм да се пускат модели с редактирани цветове на части за да се придаде облик на модела приближаващ се до сцената/реалния модел. Същото важи и за програмите, тъй като там има всички части, но даден участник, ако няма някоя част просто трябва да измисли друг вид сглобка или да избере да направи нещо друго. 

Ок, значи все пак да кажат и другите какво мислят, няма никакъв проблем да не ги изрязвам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

За да спестя усилия на организаторите на този, и всичи следващи конкурси, бих ги посъветвал да почерпят опит от правилата на он-лайн конкурсите които сме организирали преди години:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead
На 2/9/2018 at 16:33, OneOfAll написа:

Може би е хубаво да има раздел за тази игра и да се пуска всеки месец условията и тематиката.

Готово, създадох отделен раздел за този конкурс:
 Kлубна дейност -> Он-лайн ЛЕГО конкурси и игри -> Monthly Mini Build (2018)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Добавени още малко правила и лека редакция на стари такива.
Добавена таблица с месеци, теми, участници, точки и класиране.

Преди 1 час, legohead написа:

За да спестя усилия на организаторите на този, и всичи следващи конкурси, бих ги посъветвал да почерпят опит от правилата на он-лайн конкурсите които сме организирали преди години:

Thanks, but no thanks

преди 48 минути, legohead написа:

Готово, създадох отделен раздел за този конкурс:
 Kлубна дейност -> Он-лайн ЛЕГО конкурси и игри -> Monthly Mini Build (2018)

По-добре късно отколкото никога ;) Раздела може да е на български. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Извинявам се, че засегнах чувствата ти, като създадох раздела със закъснение, и го озаглавих на английски.

Преименувах го.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Айде колеги, включвам се този месец, вече предадох творението си на @OneOfAll :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

И аз се включих преди минути :) Нямам търпение да видя всички модели, надявам се да сме повече хора, понеже темата е уникална и позволява на всеки да развихри въображението си :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Здравейте,

Двете творения са прекрасни, но тъй като @Duh5 е направил нещо феноменално ни вкарва пак в добавяне на ново правило.

Съгласни ли сте да има участие с GIF-ове ? За да се направи една такава анимирана снимка трябва намеса на програми, НО както ми е обяснил Оги, единствено е ползвал Lightroom да направи кадрите за гифа и разбира се не е променял цветове и форми на частите от модела. Може да обясни по-конкретно какво е направил за да се получи гиф-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Сашко, пусни го като му дойде времето така, ново няма да правя, ако народа реши че не е удачно няма да участва в ранглистата:)

Както отбеляза на лично - то не е и много "мини" :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Аз съм "за" да може и gif-ове. Особено в темата за този месец, все пак правим сцена от филм :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Благодаря за бързото връщане на отговор. @danny е прав ама да няма сърдити после що тъй що онъй. За това и писах. 

Ще бъде пуснато Оги ;) колкото мини толкова ;) другия път по-мини.

Прекрасно сте се справили и двамата ама да вземем да ги правим на 2 седмици, че сега ще има едно чакане 25 дни. :) хахаха

Може някакво странично за ентусиастите да направим и да си цъкаме някакви неща. Ще помисля. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Айде не остана време... Последни дни за участие... ТИК ТАК ТИК ТАК...???????·?°???? ???·???±??°?¶?µ?????µ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

"Създай мини-модел на Kaiju или Jaeger от Pacific Rim"

Филмът Pacific Rim: Uprising е вече в кината и за това реших темата за месец април да бъде за него. 

Kaiju са лошите същества или така наречените чудовища, които атакуват планетата Земя, а Jaeger са роботите, които са направени от хората за да се борят с тях. 

Моделът може да бъде:
- от филма Pacific Rim
- от филма Pacific Rim: Uprising
- само на Kaiju
- само на Jaeger
- на Kaiju и Jaeger заедно
- сцена от филмите на която да присъства Kaiju или Jaeger
- сцена на битка между Kaiju и Jaeger, която да не е от филма

Моделите да не бъдат оразмерени за минифигурки.

Начало 01.04.2018. Край 30.04.2018 - 23:59.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Е тук вече, ако @sensimasensi не се изяви... :ph34r:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi
преди 3 минути, mnachev написа:

Е тук вече, ако @sensimasensi не се изяви... :ph34r:

нямам много опит в мини нещата, но мисля наистина да се пробвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi
На 4/1/2018 at 0:03, OneOfAll написа:

Моделите да не бъдат уразмерени за минифигурки.

То тогава ще трябва да са поне метър високи :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev
преди 35 минути, sensimasensi написа:

То тогава ще трябва да са поне метър високи :D

Мини метър ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове