Jump to content
Stormfury

70919: The Justice League Anniversary Party

Recommended Posts

Здравейте,

Днес на вашето внимание ще представя още един сет от втората вълна на The Lego Batman Movie, а именно 70919: The Justice League Anniversary Party. Принципно не мислех да правя ревю на въпростният модел, защото според мен единственото интересно в него са фигурките, но ме помолиха. Като цяло сета го закупих, заради това, че колекционирам всички модели свързани със супер герои :) Та да продължим по същество, конструктура струва 35 евро и съдържа около 250 части, разпределени в 2 номерирани плика. В кутията има още - една книжка с инструкции, едно листче с лепенки и 2 броя крила.

1. Кутията и нейното съдържание

IMG_9355.thumb.JPG.02dc24dec9e3d1964c1b5c9cb57d05ea.JPGIMG_9356.thumb.JPG.01e71e5ffa398996226d1930b46db28e.JPG

IMG_9357.thumb.JPG.be6778638b8a48d4043e537ebda7e3a9.JPGIMG_9358.thumb.JPG.1af7518fe6c1ea07b3192b62e4b692d7.JPG

2. Фигурките

Супермен (Superman) - Няма много какво да кажа за тази фигурка. Супермен в класичиеския си костюм, може да бъде видян и в не малко други модели. Единственото различно е главата. Тя е нова, двустранна. От едната страна лицето е доста развеселено (все пак празнуват) , а от другата честно казано, не мога да определя какво настроение изобразява.

IMG_9359.thumb.JPG.e51e9d3549529c3ab57fff1a4567afd6.JPG

IMG_9360.thumb.JPG.09a6b56c87df7caa6b1843e75b2e216b.JPG

Хоукгърл (Hawkgirl) - за първи път се появява в този сет и изобщо за първи път в DC Comics сетовете. Първоначално като видях кутията си помислих, че това е Hawkman (76028: Darkseid Invasion). До като не свалиш шлема трудно можеш да предположиш, че това е жена (освен по леко загатнаните гърди, върху торса (които не са толкова лесно забележими). В този си вид обаче е представена и във филма.  Като цяло съм много разочарован от дизайна на фигурката, можеше да се постараят малко повече с аутфита, или поне шлема да го бяха направили по-различен...

IMG_9361.thumb.JPG.3e2470335ef0d9fb3f7450b79ce13ea3.JPGIMG_9362.thumb.JPG.de0c45d32ebf334128d50aed8e1e84e6.JPG

c64da3c5d49449bb47eb919f5e74473c--dc-super-heroes-dc-heroes.thumb.jpg.f5653e3f2850ce9646a3cd44c631d3c3.jpgHawkman_Injustice.thumb.png.4106b6fc9033e29666aa907e828e46b7.png

Зелената Стрела (Green Arrow) - за разлика от Hawkgirl, за Green Arrow мога да кажа само хубави неща. Получаваме го в класическият му вид, който е много добре пресъздаден. Всичко е направено много детайлно и достоверно и направо радва окото. Лицето е едностранно, защото няма как да се скрие второ лице с тази шапка :) Заради светлината не се вижда много хубаво, но ако се загледате добре, дори ще видите характерната за него брада. Както се досещате фигурката е уникална за модела. Green Arrrow се е появявал до сега само веднъж в 76028: Darkseid Invasion, но там използва съвсем друг костюм. Зеленият лък и зеленият кочан със стрели са нови части, както и светло зеленото перо. Определено съм много доволен! 

IMG_9366.thumb.JPG.239680d64c6d7e56e0d1834217f59b3f.JPG

46900e46fab8018a446486a0f800deda--dc-comics-funny-funny-batman-memes.jpg.7b312065cbed9955fd96eb8c892a9fee.jpg

Ел Дорадо (El Dorado) - Тука попадам на непознат за мен персонаж. След кратко проучване се оказа, че не е герой от вселената на DC Comics, а от няква Super Friends анимация в която са взимали участие герои от DC и с това изгуби интереса ми. За любознателните - https://en.wikipedia.org/wiki/El_Dorado_(Super_Friends). Относно самата фигурка - лицето отново е двустранно. Торса е доста детайлен и принта продължава и върху панталонките. Цветовата композиция ми допада. Съдейки по снимките които има в нета бих казал, че е отлично пресъздаден.

IMG_9364.thumb.JPG.1e2b20deee70f84fcadf74d951eb2acc.JPG

IMG_9365.thumb.JPG.df4e59ab42d440aaca2f82fabd8a27ba.JPG

El_Dorado_(Super_Friends).jpg.33944b3c4574fda6426fd596247d364f.jpg

Wonder dog - не е фигурка, но е някакъв вид герой (може би?) - и той като Ел Дорадо е част от Super Friends. За любознателните http://dc.wikia.com/wiki/Wonder_Dog. Кучето е в син цвят доста необичаен цвят за куче, но пък изглежда готино и има собствено наметало. Само не съм сигурен какво му е Чудесното (Wonder) при положение, че няма никакви супер сили, може би това, че го раздава диджей на партито :D. 

IMG_9370.thumb.JPG.669ee24d12d7f6690fee06812f0a646d.JPG

3. Моделът

За тези които са гледали филмът знаят, че въпросното парти се провежда във Крепостта на Самотата (Fortress of Solitude), която е "тайното място" на Супермен. Лигата на Справедливостта (Justice League) са си спретнали парти по случай 57 годишнината им и така случайно са забравили да поканят Батман. Моделът представлява малка част от интерериора на Крепостта, където се провежда купона и се състои от диско пулт с колони, денсинг и парти украса. Единственото интересно нещо за мен бяха двата винила с батмаското лого. Дори и без Батман на партито, всички знаят, че той слуша най-добрата музика :D От към функционлности има механизъм с който се върти малкият денсинг в центъра и това е всичко. 

IMG_9368.thumb.JPG.21e7ab07eedca097a73464ba9b4d6577.JPGIMG_9369.thumb.JPG.2a84c6c454ff5a848f51a08fdce6936b.JPG

4. Нови части

IMG_9367.thumb.JPG.cc0c0bdc806d8f6bd274f630c73dc45f.JPG

В заключение ще кажа, че се потвърди първоначалното ми мнение, че сета е скучен и почти безинтересен. Единственото ценно нещо в него са фигурките. Бих казал че цената му според мен е малко висока спрямо това което получаваме, и ако искате да си го закупите все пак, изчакайте да бъде намален :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за ревюто. 

Наистина слаб сет, но пък за колекционерите няма как да се пропусне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за краткото, но ясно в този случай ревю. Фигурките, понякога, правят сета. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашето съдържание трябва да бъде одобрено от модератор

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Потребители разглеждащи страницата

No registered users viewing this page.

• Подобни теми

• От 3dwarman
      В Eurobricks попаднах на това страхотно ревю на таз годишния флагман на Technic серията.
      http://www.eurobrick...howtopic=111478

Според мен сета е страхотен и нямам търпение да се появи на пазара.
      Цветовата схема не ме грабва особено като гледам снимките, но според ревюто на живо изглежда много добре.
    • От KAGPID
      Здравейте приятели. Малки и големи. Lebgo ви представя ново ревю на един готин модел Приятно четене.

През 2014г. излезе моделът 10242-1: Mini Cooper MK VII от фирмата ЛЕГО.
      http://brickset.com/...i-Cooper-MK-VII
      Направен детайлно по истинският модел на Мини Купър MK VII произвеждан от 1996 -2000г.
      https://en.wikipedia...76.E2.80.932000

Той е от Лего серията CREATOR, и според мен си заслужава надписа на кутията EXPERT. Изпълнен е изцяло като класическия модел в цветове маслено зелено и бяло. Маслено зелените части сами по себе си са ценни от своята рядкост. Моделът съдържа 1077 части , по надписът на кутията и според мен е Лего сетът със най-много резервни части на който съм попадал. При мен останаха 51 дребни резервни части, дори се учудих дали не съм пропуснал нещо от инструкциите.

КУТИЯТА :

(цитат) "Голяма и пълна с части. " . Хубавото е, че е заснет и поместен и истинският модел на Мини Купър редом до лего моделът. По същия начин се е процедирало и при кутиите на :
      10187 http://brickset.com/...lkswagen-Beetle
      и
      10220 http://brickset.com/...n-T1-Camper-Van
      и трите модела според мен са от един тип серия. Наскоро излезе и ферари F40 от същия калибър дизайнерски модел.

Съдържание на кутията :

Имате две големи книжки и 8 пликчета с части. Пликчетата са номерирани с числа от 1 до три, виж снимката. Има и две листовки със лепенки за брандинг и за регистрационните номера на Купъра.Интересното е, че имате различни регистрационни номера за няколко държави ( в които се е разпространявал автомобилът).

Мини фигурки - Няма.

Уникални части :

В сетът има доста редки маслено зелени части, участвали в малко други сетове до сега. Има одеяло за пикник (най-чаровната част от сета, приспособленията за пикник). Одеялото е специално произведено за сета. Имате 4-5 части по архитектурата, дизайна и захващането отново в м.зелено специално направени за този модел. Уникални части откъм дизайн за този сет освен одеяло няма. По коментари от съфорумци моделът може да се изпълни изцяло и в още няколко цвята, жълт, ярко червен и ярко син.

Външен дизайн :

Въпреки леката ръбатост, смятам, че моделът е изключително близо до оригиналният си предшественик, като дизайн, пропорции, детайлност, спазване на наклони и извивки. Детайлите като калници, брони, капачка за горивото, покрив, странични огледала, кънките от минифигурка за дръжки на ватите са изпипани страхотно. Ако погледнете моделът от 2-3 метра ще го объркате с пластмасов цял макет а не, че е направен от Лего части. Това се дължи на изключително малкото външни стъдове ( Лего пъпки ) които са оставени по купето.

Вътрешен дизайн :

Кожените седалки тип шахматова тапицерия изискват огромен брой части, но за сметка на това са страхотно измислени и откъм дизайн на формата и откъм дизайн на тапицерията. Има кожена тапицерия и по вътрешната страна на вратите. Скоростен лост, ръчна спирачка, 2 колони за радиото, самото радио, скоростомери и страхотен волан за английско движение поместен в дясната част на предницата са запълващата част от маняшката вътрешност на Мини Купъра.
      От Лего не са се спрели до тук, под предния капак се крие в оригинални цветове моторът на автомобила. Под страхотния и трудно разбираем откъм отваряне заден капак (багажник) има добре подредени аксесоарите за пикник. Те включват : одеяло, бутилка за вода или алкохолна течност в светло синьо, дизайнерска ретро кошница пълна с хляб и две пити кашкавал (сирене).
      Когато всичките аксесоари биват извадени, под дъното на багажника се отваря долен таен сектор в който стои резервната гума. Както би трябвало тя е по-тясна от нормалните 4 гуми на автомобила.

Двете емблеми на Мини купърът са от фин детайлен принт на сребърно хромирана лепенка (жестоки) .

Като цяло това е един от наистина заслужаващите си модели от Лего оригинални сетове. Според мен всеки фен би трябвало да го притежава.

Минуси :

Първият минус според мен е голям. Това е липсата на възможност на въртене на предните гуми. Наистина пространството за въртене в момента е невъзможно. Но би ми се искало от Лего да се бяха справили с този проблем и да видя моделът с гуми на 30 градуса да речем.
      Вторият минус е минимален откъм дизайн. Воланът е толкова голям, че опира в седящата част на седалката. Ако се опитате да сложите да речем technic мини фигурка, няма как да и се поместят краката.

Заключение:

Въпреки минусите, по скромното ми мнение моделът е меко казано СТРАХОТЕН. Аз го оценявам като 10 от 10.
      Бих искал Лего да продължат да произвеждат детайлни EXPERT модели на коли и не само.

Дано снимките които направих да ви допринесат до по-детайлна представа за този невероятен сет 10242 Mini Cooper !!!

.

• От legohead
      Обявени са официални снимки на комплектите от новата серия LEGO Super Heroes,
      която очакваме да се появи на пазара у нас в началото на 2012 г.

Можете да разгледате снимки на моделите в в тази тема
    • От Stormfury
      Здравейте,
      Днес на вашето внимание ще представя един сет, в който се влюбих от пръв поглед дет се вика. Това е 70923: The Bat-Space Shuttle. Сета е от втората вълна на The Lego Batman Movie и е най-големият от 5-те модела, които бяха пуснати в продажба на 1-ви Януари 2018г. Комплектът представлява совалка с площадка за изтрелване, съставени от близо 650 части, разпределини в 5 номерирани плика и един допълнителен за някои от по-големите елементи. В кутията има още, една книжка с иснтрукции и един шиит с лепенки, които са малко на брой (за мое щастие). 
      Да започнем с кутията. На лицевата страна се вижда завършеният модел и фигурките към него. Съдейни по фона се разбира, че совалката се намира вътре в batcave-a.

На гърба на кутията виждаме отново завършеният модел, но "раздвижен" и неговите функционалности.

А ето това е нещото което ме изненада супер много. Показано е, че модела който ви представям, може да се комбинира с 70909: Batcave Break-In .

Да продължим към фигурките.
      1. Batman - Класическия черен торс с черно лого на жълт фон и six-pack  . Панталонките са изцяло в черно без никакви допълнителни детайли. Наметалото е от новия мек плат. Главата е с две лица. Като цяло за фигурката няма какво да се каже повече. Тя е една и съща за всички модели от TLBM. Единствената разлика е в комбинацията от изражения върху главите.

2. Robin (Dick Grayson) - Това е първият сет в който може да се сдобим с фигурката на Дик Грейсън, без да е облечен в костюма на Робин. До сега тя беше достъпна само от първата серия на колекционерските фигурки към филма. Панталонките са сини с нарисувани джобове и колан върху тях. Торса представлява червен пуловер. Лицето отново е двустранно, а очилата са едно цяло с косата.

3. Catwoman - Изцяло в лилаво със сиви и черни детайли. Всичко е много добре направено. Придружава я характерният за нея черен камшик. Няма никаква разлика спрямо 70902: Catwoman Catcycle Chase Аз лично бих предпочел, ако й бяха запазили черният костюм и му бяха добавили повече детайли. Може би създателите на филма са избрали лилавото, за да покажат нещо ново и по-разчупено.

Следват костюмите.
      1. Космически костюм - едно голямо OMG!!! Изключително детайлен, много добре направен. Комбинация от черно, сиво, сребърно и златно. Давам му 9/10. само заради жълтият колан, който са му добавили. Според мен е напълно излишен и изобщо не се връзва.

2. Firestarter костюм - тука е другото голямо OMG!!! Основият цвят е тъмно червено, което много много ми харесва. Има детайли само по торса както се вижда. Тука колана е принтнат върху торса, което ми харесва повече. Логото с пламъци е просто невероятно. Почти щях да дам 10/10, но и тук ще е 9/10 заради материала от който е направено наметалото. За жалост не е от новият мек вид, а ми от старите които могат да се намачкат, ако не се внимава. 

3. Реге костюм - та какво да ви кажа, това е костюма на батман за... Реге. Във филма Дик го вижда и с малко преправяне го превръща в костюма на Робин. Както виждате е тотална шаренийка. Повече не искам да коментирам, защото цялата тая история не ме кефи. 

Моделът
      Сглобяването започва с едно доста забавно кану с реактивен двигател Билда му не е нещо впечатляващо, но крайният резултат е доста забавен.

След кануто започва вече съществаната част. От пликове с номера 1 и 2 се сглобява совалката (и кануто). Тя е почти изцяло в черно със сиви и червени елементи характерни за всички превозни средства на батман от филма. Билда е изключително приятен и интересен. Също така характерно за превозните средства от серията е да имат лепенки с имената им. В случая от двете страни на кабината има лепенки с надпис "Bat-Shuttle"  Самата кабината  се отваря сравнително лесно и вътре се вижда само едно място за фигурка (защото Батман работи най-добре сам, или поне той така твърди). В средата на совалката има карго отделение, в което има луноход или марсоход или какъвто си решите "ход" спрямо това на къде се е запътил черният рицар. На крилата има шутъри.

Въпростният "нещо-си-ход" е доста малък, и въпреки това е идеен и забавен. Няма как да мине и без лого

От плик номер 3 се сгобявят горивното отделение и двата буустъра, които са необходими за извеждането на совалката в открия космос. Дори и върху тях има логото на Батман. Отново доста идейно и добре реализирани. Преобладаващият цвят е черно

От долната снимка можете да видите как са осъществили закачането на совалката към допълнителният модул.

От последните пликове 4 и 5 се сглобява launch pad-a. Тук също има реализирани интересни идеи. Костюмите са на подвижна лента. Прожекторите върху стълба се местят. Кануто също е разположено върху въртящ подиум. Има малък компютър. И да се върнем на това което споменах в началото, че на кутията е показано как този модел с комбинира с 70909. За жалост след като го сглобих установих, че никъде отстрани няма пинове или място за пинове или каквото и да било друго с което двата модела да бъдат захванати един за друг. Та цялото комбиране предсатвлява допирано на двата модела един до друг... За това никога не се радвайте предварително, да не останете разочаровани после...
      Другият минус който ще отбележа, е че совалката по никакъв начин не се закрепя към launch pad-a. С най-голямо удоволсвие бих платил още 20-30 евро повече, ако бяха добавили още части да направят нещата както трябва... (като напимер 1682: Space Shuttle Launch или 6456: Mission Control , разбира се в доста по-съвремен вид и в черно  )

Поне тук ми хареса как са позиционирани играчките на Батман.

Ето го и в завършен вид. В моделът има изпозлвани не малко нови части, които за жалост няма как да ви ги покажа, защото още не са качени по сайтовете.

В заключение ще кажа, че сета е много интересен за сглобяване, има голям потенциал както за игра така и за доразвиване. Новите костюми са невероятни. Страхотно допълнение за всяка колекция, дори и да не сте фен на батман. Крайна оценка 8.5/10 
      Надявам се да ви е било интересно.