Jump to content
Firestar

MOC Мини-модели на Софийски сгради

Recommended Posts

Firestar

Здравейте, направих две сгради в LDD, които не успях да реализирам с части, за да участвам в конкурса "Създай мини-модел на добре-позната сграда в София".

Първата сграда е с много красива архитектура и е една от любимите ми в София - къщата на Димитър Яблански.

Вторият мини-модел е Софийската синагога. Разглеждайки сгради, които бих могла да направя от лего, се спрях на тази заради куполите и всичко започна от тях, но сякаш стана твърде голяма и с много детайли :D

k1.png

k2.png

k3.png

k4.png

k5.png

k6.png

1367912716.jpg

the.jpg

p1.png

p2.png

p3.png

p4.png

p5.png

p6.png

p7.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

И двете изглеждат невероятно! Къщата на Яблански ми е фаворит :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi

Рали печели макар и със закъснение :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

WOW. Синагогата също е супер.
Аз имам предложение - вместо да се мъчим да сортираме части, да ги даваме направо при Рали. Тя ще ги връща във формата на модели за изложения ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bubacca

Леле и двете са убийствени, БРАВО!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

Сградите са наистина много приятни, благодаря, че ги сподели.

Би било интересно да се направят и с реални части. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Браво, поздравления за прекрасните творби!

Има ли някакъв начин по който да споделиш бриклист - списък с частите, бих се пробвал да ги реализирам. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
UNIVEGA

Нечовешка е синагогата, евалата! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Firestar

Благодаря на всички!

@Legovlad, направо прикачам LDD файлчето, ако някой желае да подобри или построи сградите, с обещание да ги донесе на някое от изложенията :P

mini house.lxf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
marvv

Страхотни модели!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

И двете сгради са много добри. Поздравления

Ето и от мен 4 софийски сгради:

Untitled.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер са моделите! Направи си отделна тема, ще преместя коментара ти в нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi
На 12.10.2018 г. at 21:28, nerdcore написа:

И двете сгради са много добри. Поздравления

Ето и от мен 4 софийски сгради:

Untitled.png

Здрасти Слави :) добре дошъл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• gibona
      От gibona
      Здравейте
      Успях да преработя мустанга според инструкциите. Предната решетка беше много интересна за конструиране. Също се използват доста spares от set-a, така че трябва да видите къде сте ги прибрали  Аз успях без тях с малки замествания да се справя

Инструкции: https://rebrickable.com/mocs/MOC-45466/firas_legocars/10265-classic-pickup/
      И останките от мустанга:

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Да си спретнем една тема за нещата, които сме строили през деня/ноща и сме решили да споделим с останала част от форума. Пускайте готови неща, започнати, но недовършени или пък интересна сглобка.
      Нека започна с няколко неща, които явно ги правих без цел и посока.
      Подобие на лампа или пък нещо космическо, като защитна станция или нещо такова.

Другото нещо е подобие на някаква кула, която може да мине и за микро скейл

Третото нещо няма никакво предназначение, може да глава на мишка, на женски робот, нямам представа, но май се получи симпатично.

• DeMonica
      От DeMonica
      Здравейте, днес от училището на сина ми ме помолиха да организирам малък лего уъркшоп за техни гости от Полша и Унгария. Децата се очаква да са около 12 и събитието да се състои между 16 и 22 март. Продължителност - около два часа.
      Понеже съм грандоман, реших да използвам случая повод да реализирам новия си проект за... лунапарк (каква изненада). Понеже не ми се иска цялата работа да отива на вятъра само за двучасово представление, им предложих след тези деца да отворим вратите за останалите класове на училището, под строй и с придружител, разбира се .  В тази връзка:
      1. Молбата - искам да помоля клуба да ме подкрепи с 6 маси (на по-късен етап може да станат 9) и части, с които децата да построят нещо свое по темата (която, впрочем, е нещо от сорта на програмиране в пространството или някаква такава гл... ааа, идея). Бих искал да изполвам моите, но както изглежда всичките ще отидат за проекта. Освен това, не бих отказал ако някой прояви желание да се включи с нещо негово (и различно от City), за да има малко разнообразие и да помогне в комуникацията с тях (очаква се да им правя презентация, а аз не съм от най комуникативните хора).
      2. Предложението - е простичко. Независимо дали одобрите молбата ми или не, клубът може да изполва събитието за отчитане на дейност пред TLG. Едно малко изложенийце е повече от нула, а в училището има 700 деца, та можем да ги впишем всичките. Като сложим учители и родители - 1000
      Отделно, аз ще поема транспорта на масите и частите в двете посоки, без ангажимент за вас, освен този някой да ми отвори склада. От училището пък, ми обещаха подкрепа във формата на ученици-хамали. 
      Засега не се сещам нещо друго, ако имате въпроси или предложения с радост ще ги чуя.
    • Duh5
      От Duh5
      От 15 Септември 2019 в зоната за временни експозиции на Националния Политехнически Музей (НПТМ) може да видите една уникална колекция от Лего модели на сгради, част от серията "Modular Buildings", стартирала през 2007 година.
      Серията представлява различни по стил и външен вид дву- и триетажни градски постройки с архитектурни елементи от началото и средата на XX-ти век. Всяка от изложените 11 сгради може да се разгледа в пълни детайли (нещо което не е правено на наше изложение досега).
      Освен къщите от серията от периода 2009-2019 година, може да видите и двете Lego Ninjago "къщи" Ninjago City и  Ninjago City Docs, които използват същата идея за сгради, в мащаб на Лего-минифигурка, но са вдъхновени от архитектурата на азиатския изток.
      Всички модели ще може да бъдат разгледани от понеделник, 15 Септември до началото на декември 2019 година.

• legohead
      От legohead
      Споделям с вас доста приятно изглеждаш модел на катерач
      Автор - František Hajdekr

P.S.
      Попитах автора, и гумите не са оригинална лего част. Жалко
  • Създай нов...