Jump to content
Vaims

Първото ми LEGO беше?

Recommended Posts

Knifebane

Аз мога доста да говоря за живота ми в Лего (с Лего?) :D Темата беше благодатна, реших да споделя. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JoePsysky

Според мен Оги @Duh5 ще избие като се появи да сподели тук, той има връзки от дълбока древност. Баба му е била агентка едно време и е заобикаляла желязната завеса :). Оги, разкажи, разкажи...

Вие всички сте ветерани в хобито, а аз съм много нов. Да споделя и аз, в контраст с останалите, моя истински пръв Лего сет беше закупен експериментално, с цел да разнобразим ежедневиетовкъщи и да видим дали ще ни е еинтересно да редим Лего. Сета е малката опера https://brickset.com/sets/21012-1/Sydney-Opera-House, и мисля че е излишно да казвам, че хобито ми хареса, защото година по-късно вече имах и голямата 10234 (не мога да кажа същото за половинката). За хората, които ме познават, е известно, че страстта ми са техник моделите. Това се дължи на детската ми вманияченост по металните конструктори от този сорт: https://www.google.bg/search?tbm=isch&sa=1&ei=1HToWrLvAc2RsAfGs7aABA&q=конструктор+мусала&oq=конструктор+мусала&gs_l=psy-ab.3...0.0.0.7761.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.psy-ab..0.0.0....0.nSRWHHtDkbU (дам, чувствам се доста стар). Техник ме върна в тези години на детството ми и до сега изживявам красивия детски спомен. Не е лошо да спомена, че съм си играл и с нашите си соц клонинги на Лего, но чак като се посблъсках малко повече с Лего в последните години осъзнах, колко и какво точно са откраднали. Частите, които сега виждам от нормалните и от Дупло моделите удивително напомнят на онези строители от детството. Това от мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Както повечето от вас вече знаят, аз съм от Пазарджик. По онова време в такова малко градче, за лего не се е чувало. Сигурно са го имали определени богоизбрани. Нашите ми бяха купили няколко бг конструктора (имитация на лего, но доната част на тухличката беше изцяло куха). Правех си много и различни сгради, комбинирани с колички мачбокс. Беше много забавно.

С лего за пръв път се сблъсках на 3-тия рожден ден на големия ми син - зеления боклукчийски камион. По това време той беше луд фен на боклукчиите.
Тъй като беше доста малък, сглобяването се падна на мен и мнооого ме зариби. Последваха няколко сити сета от черния петък на амазон и зарибяването започна.
Открих двата БГ лего форума и почнах редовно да ги следя. Тогава за мен Лебго бяха големите Лего гурувци, с които даже и не съм си помислял да се сравнявам. След това Сердика брик фест и Вивапиано и ей ме на в клуба :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

Само в определени кръгове и помещения ме бяха наричали "гуру". Мерси, @mamun, чувствам се рядко мощен. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

@Legovlad

Здравей, радвам се че си писал във форума. Моля те обаче пред ида отваряш нова тема, да използваш търсачката на форума.
В случая бих искал да отбележа че има вече съществуваща тема от 2010г. по същия въпрос.
Обединих двете теми.

Моля прочети правилата за отваряне на нови теми, точка 1. Създаване на нови теми.
Благодаря за разбирането!

Първото ми лего беше май един импулсен пиратски сет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Гост

Интересно интересно.

Следя от известно време форума и забелязах, че @Legovlad пуска разни интересни теми. Тази също беше една от тях. 

Влизам днес да видя кой какво е споделил и виждам този коментар, който остави лош вкус в устата ми и доста хора не биха се върнали във форума според мен.

Човека е пропуснал да използва търсачката и не е видял, че има тема чаааааааааааааааак от 2010 година. Не мисля, че беше нужно с този тон да се сочи с пръст какво да прави и какво не е направил правилно. В момента темата стои меко казано грозно. Първите постове са със счупени снимки. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Като администратор на форума една от задачите ми е да се грижа съдържанието на форума да бъде структурирано. Това е единствения ми мотив да напиша тема с 3 изисквания, които да бъдат съобразявани преди да се пусне нова тема, и да помоля тези изисквания да се спазват.

Моля за извинение ако някой е приел коментара ми като заяждане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev
На 4.05.2018 г. at 14:13, legohead написа:

Като администратор на форума една от задачите ми е да се грижа съдържанието на форума да бъде структурирано. Това е единствения ми мотив да напиша тема с 3 изисквания, които да бъдат съобразявани преди да се пусне нова тема, и да помоля тези изисквания да се спазват.

Моля за извинение ако някой е приел коментара ми като заяждане.

Напълно подкрепям!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

Хайде да не правим тази тема говорилня за кой, как подкрепя или оборва правилата, моля. Не е редно, петним прогресивната и забавна дискусия.

Гост - благодаря за мнението, отчетено е в протокола. От екипа се надяваме да продължавате да следите нашия форум и съдържаниетом му, което се опитваме да е интересно, информативно, и максимално коректно по начин на поднасяне.

@legohead - благодаря за администрирането. Задачата не е лека, необходимо е някога да се развърти "камшикът" ;) Знаем, че ни обичаш всички, и го правиш за добро.

Лек ден. Knifebane.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
neelton
Отговорено (Редактирано)

Колко мила и носталгична тема! 

Аз нямам конкретен спомен кое е първото, но трябва да е едно от тези двете:

https://brickset.com/sets/1477-1/Red-Race-Car-Number-3
https://brickset.com/sets/6512-1/Landscape-Loader

Но много скъпи спомени са останали в съзнанието ми свързани с друг сет, който вероятно е изсмукал най-много игрово време и чийто части съм използвал най-често в последващите конструкции.

https://brickset.com/sets/6490-1/Amazon-Crossing

не само това, но мога да отбележа, че най-страхотната част от този сет за мен тогава бяха предния и заден мост с амортисьори.... Толкова часове съм лежал по пода и съм се радвал как приятно минава през бабунки и как завива.... И тази макара, крокодил, ... далеч съм от хората видяли и притежаващи стотици сетове, но този не може да не се класира в топ-а за playability (за времето си).

Иначе много лиги и мечти са минали покрай пиратските кораби, замъци и големите  сетове от уестърн серията - Legorade и тн.

Редактирано от neelton

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове