Jump to content
legohead

Среща - обмен на опит с LEGO CAD?

Recommended Posts

legohead

Здравейте!

Интересувате ли се да си направим среща с цел обмен на опит с дигиталните програми за строене на ЛЕГО модели?

Говорил съм си с @JoePsysky на тази тема.

Преди време сме цъкали няколко модела заедно с @KAGPID на LDD.

Спомням си, че @Stormfury и @OneOfAll строяха модели на тема WoW използвайки StudIO.

Какво ще кажете за предложението?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

На мен хич не ми се отдава строенето с такива програми, така че ще ми е интересно да попия малко знания

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JoePsysky

Както Камен спомена, говорихме по въпроса, и мисля, че всеки, на който му е интересно да си прави 3Д лего-та ще му е интересно да види коя програма ще му допадне на интересите и ще му покрие изискванията. Аз напоследък имам чувството, че повече в 3Д си правя модели, от колкото реални, дори Мок-овете, за които си събирам части и си ги правя после преди това съм ги направил на 3Д, което до някаква степен запазва инструкциите им в електронен вариант (въпреки че трябва да се ревърс инжиниърват моделите, но и това има оправия). 3Д моделирането освен това не изисква да купувам частите, а и 3Д моделите не ми заемат място по рафтовете :). Ще се включа като "лектор" и публика на тази среща, като съм ок дори да помагам на някой лично ако има нужда.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Аз загубих интерес към правенето на каквото и да е в stud.io, тъй че не мисля, че ще съм ви от полза :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Среща за месец май. Все още няма определено място, ако имате предложения може да ги дадете или да ги запишете в коментар в таблицата.
      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dzFT_8sQO0_3Ohe_3nXpmcJXm9mr4gYdTtYA3D8hZ3s/edit#gid=455389349
    • OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      @mamun предложи да направим една среща за хапване и пийване, тъй като покрай изложението само се сглобяваше и редеше. Да разпуснем малко. Евентуално ще бъде събрано изложението тази седмица и да "отпразнуваме" завършека му с една такава среща. За да разнообразим беше предложено да се проведе срещата в О'Шипка - Бъкстон (карта).
      Може да се запишете в кои дни ви е удобно от таблицата по-долу:
      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dzFT_8sQO0_3Ohe_3nXpmcJXm9mr4gYdTtYA3D8hZ3s/edit#gid=1426542964
    • Stormfury
      От Stormfury
      Целта на срещата е да подредим склада
      Знаете процедурата
      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dzFT_8sQO0_3Ohe_3nXpmcJXm9mr4gYdTtYA3D8hZ3s/edit#gid=573887831
    • OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Мислех си за две неща, които могат да се направят за клубните срещи.
      1) Едната от тях да се провежда в залата, където е склада и членовете на клуба да се забавляват с лего (игри, сортиране, строене), а другата на хапване и пийване в заведение, не че и залата не можем да си поръчаме хапване и пийване.
      2) Да се направи една голяма среща (5-6 часа) след като мине изловението в България мол и да се обсъди как е било (плюсове и минус).
      След като мине набързо изговарянето за мола да поиграем игрите от игрите в мола:
      - не се сърди човече (наша версия, подобна на официалния сет)
      - Match-up (абсолютно LEBGO дизайн (много алфа версия))
      - Maze (официалния сет)
      - може да се покарат някакви колички или BriXplorer, но да стане като някакво състезание между хората и да е по-трудно
      - състезания за бързо строене
          - висока кула
          - мок
          - полибег
          - други
      - @KAGPID беше споменал, че е подготвил/готви ролева игра с лего, може ако реши да я пробваме
      Ако пък няма желаещи въобще за игрите може да започнем да сортираме кашоните с различните части за да може после да се събираме и да строим или някои да вземе части за проект, който иска да направи, както направиха @KAGPID и @mamun. 
    • legohead
      От legohead
      Привет!

Миналата година с Топорчеви си прекарахме много забавно в докторската градинка, като покарахме два джипа 9398.
      Най-интересната и предизвикателна част се оказа изкачването на хълмчето с белите камъни в единия ъгъл на парка.

За съжаление видеото от тогава в крайна сметка остана без да бъде монтирано.
      Ще потърся и ще кача поне снимките.

Отправям предложението си най-вече към Стоян, Венци и отново към Топорчеви, да си направим подобна среща в близко време.
      Вече не си спомням с кои от вас съм говорил за това, та реших да пусна тема направо.

Очаквам вашия отговор дали ще проявите интерес! Надявам се поне някой от вас да намери време през уикендите!
  • Създай нов...