Jump to content
OneOfAll

Блъскаща се количка на Harley Quinn

Recommended Posts

OneOfAll

Здравейте,

Тъй като ще подготвяме със @Stormfury блъскащи се колички при Super Heroes дисплея днес успях да сглобя официалния полибег на Жокера с блъскаща се количка и реших да започна да правя втора количка. Не знам от къде ми хрумна да е на любимката на Mister J, а именно Harley Quinn. Може да видите количката по-долу до тази на Жокера. 

Тъй като нямам същите части от основния сет, но в други цветове съм си измислял малко мои сглобки, които ще видите. Стана ми интересно сега това MOD или MOC се води като една част е правено по инструкциите, а друга не. Или пък може да се нарече Моднатмок :D или Мокнатмод :D

Каквото и да се нарича мисля, че стана приятно и ще видите на изложението, кой друг ще се включи в лунапарка на супергероите. ;)

0-02-04-995cf49b97b6bc0799561f5c9ab05adcc0e0f684d34d2f995aa1d3f393b6a58f_d973ea28.thumb.jpg.fb2c9d73db366db8bb2c2167a47c74dd.jpg0-02-04-7dd635bab48e66512e024dd9a046a610be9bd92d70d213d341c404bce2fdbc56_2a8bff2c.thumb.jpg.1b0bd61ecbdc97ad40236e3380b9a4d1.jpg0-02-04-015e026b0a919433d5051eb574bbdd8764bc15d5c5e00f8a1b5baf857bc7d48b_cc430e22.thumb.jpg.68eaeb7b2512e416d08b77f7aea17549.jpg 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Ето едно клипче за вдъхновение ;)

P.S.
ЛЕГО магнити имам да ти дам.

За това мога да помагам:
Screenshot_8.jpg.8f7c154e91ee2c8a1ea0f90affaeb262.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Ще пробвам разни работи и ще видим дали няма да стане да ги задвижим. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Ето малко помощ за колоните

lattice_tower_structure_updated.lxf

lattice_tower_structure_updated.jpg

lattice_tower_structure_updated2.jpg

lattice_tower_structure_updated3.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Сашко, ще добавиш ли тук снимка на завършения модел, който в момента може да се види на изложението в България МОЛ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Снимките са ужасни. Не ми харесват. Нямаше светлина да снимаме като хората докато ги редихме. Ако се появят от някои хубави снимки ще ги сложа конкретно тях. Може после след изложението да го наснимам или като разглабяме.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Довечера ще пратя каквито снимки съм правил, не мога да обещая че съм снимал всичко де

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll
преди 7 минути, legohead написа:

Довечера ще пратя каквито снимки съм правил, не мога да обещая че съм снимал всичко де

Ако има ще пусна. ;) Не е кой знае какво, че да трябва да му се пускат снимки. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Да си спретнем една тема за нещата, които сме строили през деня/ноща и сме решили да споделим с останала част от форума. Пускайте готови неща, започнати, но недовършени или пък интересна сглобка.
      Нека започна с няколко неща, които явно ги правих без цел и посока.
      Подобие на лампа или пък нещо космическо, като защитна станция или нещо такова.

Другото нещо е подобие на някаква кула, която може да мине и за микро скейл

Третото нещо няма никакво предназначение, може да глава на мишка, на женски робот, нямам представа, но май се получи симпатично.

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Вторият mech за който ще споделя мнение е именно 76141: Thanos Mech.
      Официална цена: 10 евро
      Минифигурки: 1
      Брой части: 152
      Година: 2020
      Кутия и съдържание
      Този сет има същата кутия като 76140 Iron Man Mech, както и едно листче стикери и три торбички за сглобяване. 

В този сет има няколко нови части и това са (спрямо листа от части в bricklink):

Торбичка 1

Първото нещо, което ми направи впечетление, когато отворих сета беше ненужно голямата първа торбика със стравнително по-малко части от другите две. Сами може да видите от по-горната снимка как е застъпена от втора и трета. Другите две бяха изпълнени почти на максимум докато първата беше по-малко от половината пълна. Не е голям проблем, тъй като кутията има място, но някак си ненужно.
      От тази торбичка може да сглобите отново торсото и фигурката от сета. Нещото което ми хареса на това торсо е принтираната част на гърдите, както и гърба, който е изравнен и няма никакви ненужни допълнителни неща като оръжието на Iron Man.
      Нещото, което не ми хареса е златистия цвят на кокпита, който ако беше в тъмно син цвят може би щеше да пасне много по-добре.

За фигурката
      Ако сте фенове на Thanos и искате да имате минифигурка то това е вашият сет, тъй като като минифигурка той присъства само тук. Изключваме комичната фигурка на злодея от Mighty Micros серията. Другите фигурки за него са по-големи от типа на Hulk. 
      Когато се появиха първите снимки за тази фигурка феновете бяха мнгоо недоволни от каската му, тъй като не се доближава до нищо, което сме виждали в комиксите или филмите. Опитали са се да направят нещо, което прилича на шлема от филмите, но някак си не се е получили много симпатично. Не е много ужасна, но ако имаше някоя друга шарка може би щеше да е по-добре.
      Самата фигурка е смесица между версиите на Thanos от комиксите и филмите. Може би щеше да бъде изглежда още по-добре, ако бяха му сложили 11438 Minifigure, Armor Shoulder Pads with Ridges в златист цвят, както бяха сложили на Mighty Micros версията му. Пробвах варианта с тази част и стои доста по-добре, но той е същия като шлема и ръцете, но не и като златистата шарка на самата фигурка. Ако всичко беше в един цвят щеше да е много по-добре.

Торбичка 2

От втората торбичка за разлика от Iron Man mech-a може да сглобите едната ръка и другата на половина заради Infinity Gountlet-a, който се сглобява в торбичка 3. Всички 4 стикера се залепват на средната част на ръцете и краката. Изключително много харесах идеята да няма ненужия "израстък" на ръката, както при Iron Man и веднага си казах, значи може и без него. Самата ръка не е най-доброто творение, но с такъв набор от части са се справили добре. Харесаха ми и златистите части използвани за раменете.

Торбичка 3

С последната торбичка ще завършите сета като сглобите Infinity Gauntlet-a, както и останалата част от краката на mech-a. Краката имат малко по-различна сглобка над стъпалата, което ги прави ок. 
      Като цяло ми хареса как са направили Infinity Gauntlet-a и са добавили петия пръст, но разбира се имаше нещо, което не ми хареса в направата му.

От снимката по-долу (първата) може да видите как са направили малкия пръст с допълнителен златист slope, което не ми хареса и реших да го направя като останалите пръсти . Намерих подобен златист цвят и промених пръста (втората снимка). За мен този вариант ми изгелжда по-добре. Пръстите направени по този начин дават възможност на палеца (зеления) да се върти и да се доближи до що годе добре изглеждаща ръка.

Резервни части

Финални думи и снимки
      За момента този сет ми харесва една идея повече макар да имаше сравнително повече плюсове и минуси.  Предстои да видим как ще са се справили с този за Spider-Man. Някак си там имам предчувствие, че може да е най-добрият от трите, но да видим.
      Както споменах и преди това е единствения сет от който може да имате Thanos като минифигурка и за тази цена си заслужава, тъй като освен нея ще вземете добро количество части за своите мокове били те mech-ове или нещо съвсем друго.
      Мисля си, че може би щеше да изглежда по-добре, ако сетът беше една идея по-голям от тези на Iron Man и Spider-Man, тъй като все пак Thanos е малко по-голям от тях, но все пак това не пречи чак толкова много.
      Подобно на Iron Man mech-a, децата най-вероятно биха го харесали изключително много заради това, че може да се правят различни пози с него и разбира се схватки с другите два mech-a. 
      Да завършим с няколко пози от лудият титан Thanos.

• OneOfAll
      От OneOfAll
      Здравейте,
      Днес успях да сглобя сет 76140: Iron Man Mech и реших да споделя мнението ми за него.
      Официална цена: 10 евро
      Фигурки: 1
      Брой части: 148
      Година: 2020
      Кутия и съдържание
      Кутията за евтин сет е направена от по-мекия картон и лесно се мачка при леко натискане. Като цяло кутията има нов дизайн, но не се различава много от старите, които бях за тази поредица. Ново лого на Avengers и рисунка на героите, тъй като на малката кутия не могат да се съберат новата рисунка на героите в техния лего вид. 

Сетът има три торбички за сглобяване и един малък лист със стикери.

Торбичка 1

От първата торбичка може да сглобите новата фигурка на Iron Man, както и торсото на mech-a. Като цяло в нея има една нова част, която е принтирана и е tile 1x2, който се поставя на гърдите на mech-a. Нищо кой знае колко вълнуващо около сглобяването на торсото.

За фигурката
      Тази нова фигурка на Iron Man присъства в 5 сета от тази година и е базирана на костюма от играта Marvel's Avengers разработвана от компанията Square Enix. Тя все още не е излязла на пазара, но това предстои да се случи на 4 септември тази година. Ако не сте гледали трейлър за играта, тук може да видите няколко.

Фигурката освен, че е нова тя е също така с напълно нова каска, на която за радост или съжаление не и се отваря визьора/предната част на шлема/каската. От долните снимки може да забележите сравнение със стара фигурка на Iron Man Mark 50 от сетовете 76108 и 76125. Самата каска в сравнение със стария модел е по-малка.
      Лично на мен на снимки каската ми изглеждаше сякаш Iron Man е с бузи и не ми допадна, но на живо не е толкова трагична. Предстои да видим как ще изглежда този модел на останалите брони на Blazer, Tazer, Prototype и Rescue.

Торбичка 2

От тази торбичка могат да бъдат сглобени ръцете и част от краката, както и да бъдат залепени първите стикери от сета. Приятно съм изненадан, че са направили 3 стави на ръцете, но не съм сигурен дали и в по-стари mech-ове не са така. Всичко много хубаво, но за жалост бях изключително много разочарован от ръката. Сами може да видите на първата снимка втората част (лявата ръка) как от едната страна просто стърчи част от използваната основа за гуми на колички, което изключително много ме дразни. Тази страна на ръката реално се пада към гърба, но си мисля че можеха да предложат друго решение. 
      Меко казано половината крака са смешни, а и са идентични като средата на ръката. 

Събрани ръцете и часта от краката заедно с торсото започват да заприличват на нещо. 

Торбичка 3

Краят на сета е към своя финал и с последната трета торбичка може да се сглобят долната част на краката заедно с оръжието, което стои на гърба, както и да се поставят последните стикери.
      Финалната част на краката е ок и дори ми хареса, че са направили да може да се движи стъпалото, което дава възможност сета да бъде раздвижен в интересни пози.

Резервни части
      Снимка на резервните части от всяка една торбичка. От третата реално прозрачните 1x1 rounded една част се използват за оръжието.

Финални думи и снимки
      Като цяло сетът би бил интересен на деца да си играят с него поради възможността да се движат ръцете и краката, както и оръжието, което стреля. За ниско бюджетен сет няма как да очакваме нещо добре изпипано като дизайн, но като цяло е ок. 
      Нещото, което изключително много ме дразни и това, че не са използвали един цвят за mech-a, имаме червенои тъмно червено, което стответства на костюма на Iron Man. Ако бяха избрали един цвят може би неащта щяха да изглеждат една идея по-добри.Може би има някаква по-светла червена част на костюма, но не чак толкова ярка. 
      Ако създавате роботи или mech-ове този сет би бил добър "донор" от към стави и някоя друга част, която да използвате за декорация. 
      Ако сте фен на Marvel с чисто сърце бих казал, че сетът може да бъде пропуснат и да не присъства във вашата колекция, тъй като както споменах фигурката я има в още 4 сета в които има фигурки, които не присъстват в други сетове. Ако сте решили да правите MOK с всички костюми на Iron Man може да си вземете този сет заради фигурката.
      Финалната версия на mech-a може да бъде ползван в МОК с костюмите на Iron Man като сцена в която създава тази версия или да е просто поставена с останалите Hulkbuster брони.
      Няколко снимки с различни пози, които може да направите със сета.

• legohead
      От legohead
      Споделям с вас доста приятно изглеждаш модел на катерач
      Автор - František Hajdekr

P.S.
      Попитах автора, и гумите не са оригинална лего част. Жалко
    • legohead
      От legohead
      Планирам да "автоматизирам" този модел за някое от следващите ни изложения

Количките могат да направят към 8-10 обиколки на пистата с 1 зареждане.
      Ето как става то:

http://www.youtube.com/watch?v=g_ktJBFDuKQ

Забавлявах се да направя механизъм, който да натиска количките в-у платформата за зареждане. Можете да го видите на снимката и видеото по-долу:

Следващата ми задача е да го моторизирам, което не очаквам да е особен проблем.

Следващата задача е да създам робот, който да отброява кога количката е направила 8 обиколки, след което да я насочва към станцията за зареждане, да я зареди, и да я пусне отново да се движи
  • Създай нов...