Jump to content
nerdcore

МОК-ове на сгради в София. Мои проекти.

Recommended Posts

nerdcore

Ето и от мен 4 софийски сгради:

Untitled.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Тези планирам в някакъв момент да ги доразвия. Правени са вече преди 2-3 години и да направя нещо като Софийски Skylines Сет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Здравейте,

да Ви покажа едно мое творение. Копие на една ключова софийска сграда. За сега ще Ви оставя да пробвате да познаете коя е и ако има затруднения ще я покажа. От доста време работя по нея, но не бях стигнал до никаде и в последните дни ме удари някакво вдъхновение и за няколко часа свърших много. Принципно сградата има още 2 етажа, но ако добавям още, ще само един от тях. Крайната ми амбиция е да я бриклинкна и да в построя наистина за макет на град, който одавна искам да започна. Най-вероятно ще си остане гола фасада без интериор, защото и без това начинанието ще е сложно, трудоемко и скъпо. 

Някои неща съм ги измислил, но сипсват, защото няма правилните части в LDD.  Други пък не са точно както искам, а със заменящи ги части, отново по същата причниа.

Untitled.png

Untitled1.png

Untitled2.png

Untitled3.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Привет, прекрасно се получава, давай смело напред и дано скоро я завършиш и я видя и на живо. 

Много интересно предизвикателство си подхванал. Моите лични опити за пресъздаване на конкретна сграда ми показаха, че това е трудна главоблъсканица, как да се спазват пропорции, детайли, да се прецени кое е най-важното за пресъздаване на детайли, кое може да се пропусне и т.н. особености за да се постигне копие.

Какви са размерите на проекта ти (че ме мързи да броя съдовете :)), мислиш ли, че може да стане като модулна сграда, как върви като брой части до тук (предполагам това софтуера го показва), какъв е цвета който си избрал за основен на фасадата, че от генерираните от програмата не ми става ясно, класическо жълто?

Сградата е супер, жалко, че не мога да се сетя, къде е точно, но предполагам, че е може би някъде по Графа? Малък жокер? 

Още веднъж браво!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Да, като модулна съм я планирал. Построена е върху две плочи по 32, за да бъде като двойна модулна. Като от еднат астрана съм оставил 6 място, защото истинската сграда, само от едната страна е на калкан, а от другата е с фасада към съседната сгарда, но по много стари изисквания, когато не са искали 3 метра остояние от границата на имота. Реално сравнително лесно може да стане на плътна 2x32, като колоните между магазините са разширят от 3 на 4, но малко ще се развалят пропорциите. 

Частите са малко под 1300. Цвета е класическо жълто. Самата сграда е малко по-светла, всеки друг по-подхидящ свят е прекалено беден от към съществуващи в него части.

За самата сграда позна, на Граф Игнатиев е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Интересен проект. Добре се е получил.
Почти веднага ми мина мисълта за местоположението, защото често минавам от там.
Но като сравних снимките малко се разколебах дали съм я разпознал, понеже липсват страничните прозорци на средната "кула" при проекта.

Успех с начинанието.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Първа фаза:

20190805_234230.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Ето още една емблематична софийска сграда, за съжаление мащаба ѝ изобщо не се връзва с този на останалите ми микро сгради. Иначе много щях да се развам да ги обединя в общ "skylines" сет посвете на София. (отбелязвам, че лиспват 2 черни техикс диска 3х3 между прозраните кръгли части, защото ги няма в LDD). Има някои доста тегави абсурни конструктивни решения за да стане точно както я искам.
tvtower.png

Редактирано от nerdcore

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Оффф, много се ядосах. След като не знам си колко време се мъчих да я докарам, тръгнах да си вкарвам частите в бриклинк, защото исках да си я построя. Оказа се обаче, че една от частите, които съм ползвам и е ключова я има в LDD, но всъшност лего не я произвеждат (1x1 Technic brick в trans clear). Много тъпо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll
Преди 1 час, nerdcore написа:

Оффф, много се ядосах. След като не знам си колко време се мъчих да я докарам, тръгнах да си вкарвам частите в бриклинк, защото исках да си я построя. Оказа се обаче, че една от частите, които съм ползвам и е ключова я има в LDD, но всъшност лего не я произвеждат (1x1 Technic brick в trans clear). Много тъпо.

Тъпичко :/

Може да пробваш Stud.io. Там можеш да ползваш всички части в един цвят, но като ги слагаш в листа с частите, които си ползвал излиза един "!" , което значи, че я няма в този цвят. Доста е удобно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Също така има опция, да ти показва чатите само в цветовете които съществуват и така няма как да стане фаул :)

Също така ти показва и коя част колко струва директо в програмата, което ти дава възможност да си правиш сметка дали да ползваш дадена част в определен цвят или е по-добре да я подмениш в друг по-евтин цвят. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Един ъпдейт за напредъка на сградата. За които не са се досетили, оригиналът е на ул. Граф Ингатиев номер 2:
20200122-182317-1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bubacca

Супер много добре се получава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore

Пристигнаха ми малко части и ето резултата.20200430-225555-2.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
преди 2 минути, nerdcore написа:

Пристигнаха ми малко части и ето резултата.

Сградата изглежда фатастично! Детайлите са ти страхотни. Мислиш ли за интериор?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore
Преди 22 часа, danny написа:

Сградата изглежда фатастично! Детайлите са ти страхотни. Мислиш ли за интериор?

За сега нито планирам, нито съм мислел за интериор.

Основните прична за това са:

Финансова - дал съм доста пари за частите, които съм поръчал и не искам да инвестирам прекалено много. Всъшност искам, но няма да мога.

Място - искам като построя сграда да я държа сглобена дългосрочно. ИСкам тя да е началото на макет на град, за това съм сложил и улица пред нея. Та за момента ми седи на бюрото и я бутам наляво, надясо като го ползвам за друго. Та прсто нямам мястото нужно за да сложа интериор назад.

Сградата не е планирана така - в момента фасадата няма нито превдвидени места за етажни плочи, нито за стени, които да тръгнат пепрендикулярно назад. Разбира се, става дума за Лего и това подлежи на корекция. Но заега искам фасадата да остане "чиста" така както е. Добавянето на тези неща доста ще разбичка нещата.

Като цяло, живот и здраве някой ден сигурно и до интериор ще се стигне. Единственото, за което по-сериозно съм мислел е да няправя нещо аа магазините. Табели, стоки и може би псевдо интериор "дълбок" 3-4-5 пъпки назад.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Прекрасният ти проект се развива, не се сдържах и пиша. Ако разбирам си планирал това да е фасада? Имам идея - предложение... 

Изграждането на интериора и останалата част от сградата не е задължително да разбишква това, което ти правиш в момента. Щом си го планирал така, то значи е достатъчно стабилно да си стои така. Останалата част от сградата може да бъде добавена като секции - представям си ги като отделни кутии, изпълващи размера до 32х32 стъда. Съответно на определено място ще е предвидено стълбището, височината ще е съобразена с етажите и т.н. 

Това е прекрасен потенциален клубен проект, пробвай да го предложиш, така няма да се налага да създаваш цялата сграда сам, а всеки член от клуба, като се включи със своя секция, ще стане прекрасен модел за експозиция, а и клуба може да ти помогне с части да го завършиш. 

Прекрасно ти се получава, продължавай смело! 

П. С. За Лего, мястото никога не стига! 

Желая... Весело създаване! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun
Преди 6 часа, DOSTIN написа:

а и клуба може да ти помогне с части да го завършиш. 

@nerdcore все още не е част от клуба ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nerdcore
На 2.05.2020 г. at 1:51, DOSTIN написа:

Прекрасният ти проект се развива, не се сдържах и пиша. Ако разбирам си планирал това да е фасада? Имам идея - предложение... 

Изграждането на интериора и останалата част от сградата не е задължително да разбишква това, което ти правиш в момента. Щом си го планирал така, то значи е достатъчно стабилно да си стои така. Останалата част от сградата може да бъде добавена като секции - представям си ги като отделни кутии, изпълващи размера до 32х32 стъда. Съответно на определено място ще е предвидено стълбището, височината ще е съобразена с етажите и т.н. 

Това е прекрасен потенциален клубен проект, пробвай да го предложиш, така няма да се налага да създаваш цялата сграда сам, а всеки член от клуба, като се включи със своя секция, ще стане прекрасен модел за експозиция, а и клуба може да ти помогне с части да го завършиш. 

Прекрасно ти се получава, продължавай смело! 

П. С. За Лего, мястото никога не стига! 

Желая... Весело създаване! 

Благодаря за идеята. Определено не се бях сетил, че може всяко помещение да е отделен модул. РАзбира се има уловка, защото отзад има различни подпиращи структури. Но все ще има как да се измисли.
20200503-215416-1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Не е никакъв проблем, конструкцеята позволява секции с леки корекции, виждам как може да стане лесно, без компромис в подпиращите елементи. Е ще има минимална загуба на вътрешно пространство, но мащаба е... мащабен и няма да е значителна загубата.

Може би, ще се наложи преместване на подпорните колони, не ми се брои, но между тях е добре да има стъдове в някакви съотношения на стандартни плоскости, примерно 16, 22,24 или 32 стъда от подпора до подпора. Също тези разширения на колоните от 2 на 4 стъда, могат да си вървят на 2 стъда. С плейтове, тайлове и брикове ще стане чудно! А и последно, този начин на построяване има голям бонус, много лесно, бързо и качествено, сградата ти може и да светне, дори и със добавени секции към нея, няма да пречи на осветяването и съдържанието на секциите. 

Ако мога да бъда полезен със съвети, мнение или друго по проекта ти, съм на разположение. 

Успех и весело създаване! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове