Jump to content
DeMonica

Малко мартенско изложенийце...

Recommended Posts

DeMonica

Здравейте, днес от училището на сина ми ме помолиха да организирам малък лего уъркшоп за техни гости от Полша и Унгария. Децата се очаква да са около 12 и събитието да се състои между 16 и 22 март. Продължителност - около два часа.

Понеже съм грандоман, реших да използвам случая повод да реализирам новия си проект за... лунапарк (каква изненада). Понеже не ми се иска цялата работа да отива на вятъра само за двучасово представление, им предложих след тези деца да отворим вратите за останалите класове на училището, под строй и с придружител, разбира се :).  В тази връзка:

1. Молбата - искам да помоля клуба да ме подкрепи с 6 маси (на по-късен етап може да станат 9) и части, с които децата да построят нещо свое по темата (която, впрочем, е нещо от сорта на програмиране в пространството или някаква такава гл... ааа, идея). Бих искал да изполвам моите, но както изглежда всичките ще отидат за проекта. Освен това, не бих отказал ако някой прояви желание да се включи с нещо негово (и различно от City), за да има малко разнообразие и да помогне в комуникацията с тях (очаква се да им правя презентация, а аз не съм от най комуникативните хора).

2. Предложението - е простичко. Независимо дали одобрите молбата ми или не, клубът може да изполва събитието за отчитане на дейност пред TLG. Едно малко изложенийце е повече от нула, а в училището има 700 деца, та можем да ги впишем всичките. Като сложим учители и родители - 1000 :)

Отделно, аз ще поема транспорта на масите и частите в двете посоки, без ангажимент за вас, освен този някой да ми отвори склада. От училището пък, ми обещаха подкрепа във формата на ученици-хамали. 

Засега не се сещам нещо друго, ако имате въпроси или предложения с радост ще ги чуя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Moderators

Модераторите обсъдиха поста и нямамe нищо против това събитие да се случи.

Този вид събития е регламентирана от клуба като малки, безплатни. Примерно, такова беше изложението в Музея. Този вид събития се правят за музеи, училища и други подобни, които нямат бюджети и е добре да ги правим понякога с идеална цел. За тях клуба нищо не взима и не очаква. Въпреки това, трябва да се имат в предвид някои важни детайли изброени по-долу.

За този, който има инициативата да ги организира идеята е следната, като основни моменти:
1. Да се напише описание във форума (както по-горе е направено). Събитието по вид може да е изложение, игри, микс и т.н. и може да е с всякаква продължителност - по договорка.
2. Инициаторът е водещ двигател за случването на нещата - за всичко отгаваря и действа като:
2.1. Хора от клуба и от мястото, което желае събитието може да му помогнат по желание без да търсят нищо в замяна.
2.2. Ако има дребни разходи тип транспорт и т.н. - трябва да се покрият от мястото, което иска събитието. Това не се счита за платено събитие, тъй като покриването на разходите е основно, а също е твърде малка сума.
В случая няма да има разходи, тъй като Наско ще действа с транспорта.
5. Модераторите, като всеки редови член от клуба могат да помогнат с каквото е нужно по желание.
6. За събитието може да се ангажират клубен инвентар - маси, ЛЕГО и т.н., но не и награди.
Даже и да се припокрие с Мега Мол като дата няма да е проблем, защото имаме достатъчно маси и Лего.
7. Трябва да се направят някакви снимки на събитието (за да имаме документирано събитие), но е добре да няма в близък кадър лица на деца без позволението на родителите. В МОЛ-овете родителите подписват такъв документ. Ако децата се снимат от далече няма проблем.
8. Препоръчва се да не се потвърждава потенциално събитие ако инициаторът не е напълно убеден, че ще може да хвърли достатъчно усилия и време за това. Попринцип излизат разни неочаквани неща и трябва да се сложи в резерв време и енергия.
9. Друго - тук ще ъпдейтваме нещо друго по темата ако допълнително се сетим.

Всеки, който вижда тази тема може да се включва с препоръки, коментари или желание за помощ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun
На 14.01.2020 г. at 19:13, DeMonica написа:

Отделно, аз ще поема транспорта на масите и частите в двете посоки, без ангажимент за вас, освен този някой да ми отвори склада.

Аз ще ти отворя склада, няма проблем за това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Наско аз мога да помогна по няколко начина - отключването и масите, изваждането на Лего за игри, може и да се разберем нещо за презентацията там. Няма да мога да помагам дълго за “охрана” на легото и нямам нещо различно от сити (само сатурн 5 ако мислиш че ще е ок). 
кажи като наближи и знаеш датите, ако искаш и на лично какво се очаква да се презентира на децата:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi

И аз бих помогнал с каквото мога :) А и сме съседи с Наско, така че ще ми е удобно и на мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Благодаря за отзивите, съжалявам че не успях да дойда на срещата, за да обясня лично, но със съпругата ми комбинирахме нейния рожден ден и моя имен ден и отидохме на море (където е студено, но тихо и спокойно). 

Надявам се до края на месеца да имам яснота по повечето въпроси, но към момента знам че хората са 100% навити, защото искат да впечатлят гостите. 

В близките дни ще се чуя с някой от колегите да ми отвори склада, за да взема масите. Частите ще ги пренеса непосредствено преди събитието. 

Duh, благодаря за предложението и ще се възползвам. Ако можеш да ги омаеш за половин - един час ще бъде чудесно. 

Sensi, предполагам че ще е лесно да се включиш, все пак става дума за 122-ро училище :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DMitar

Ако имаш някакви организационни въпроси, нужда от съвет, можеш да разчиташ на мен. Може да ми пишеш или да ми звъннеш по всяко време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica
Преди 1 час, DMitar написа:

Ако имаш някакви организационни въпроси, нужда от съвет, можеш да разчиташ на мен. Може да ми пишеш или да ми звъннеш по всяко време.

Ок, благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Наско я кажи на какъв език ще им говорим? С полския и чешкия съм скаран..:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane
Преди 1 час, Duh5 написа:

Наско я кажи на какъв език ще им говорим? С полския и чешкия съм скаран..:)

“Mathematics is the language in which God has written the universe”

Galileo Galilei

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Английски, иначе не знам как се оправят и учителите :)
Впрочем малко ъпдейт - най-вероятно ще се състои в малкия физкултурен салон, което значи че поне място ще има в изобилие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Здравейте, малък ъпдейт. 

Чакам последно потвърждение, на 99% датата се очертава да е 16.03. Това е понеделник, целта е да мога да редя на спокойствие в неделя. Мястото беше твърдо уточнено - големия физкултурен салон. Засега се колебаят дали да е един ден както е по първоначален план или да остане малко повече. Честно казано, аз предпочитам да остане малко, но не зависи от мен.

Васко прояви желание да дойде със семейството си да удари едно рамо, аз ще бъда с моето, ще има достатъчно място, така че ако някой иска да дойде е добре дошъл. Салона ще е на наше разположение през целия ден, така че може и една клубна среща да си спретнем :)

Училището ще осигури хамали ( учители :)), така че не би трябвало да има проблем с пренасянето на стоката. 

От склада съм взел 6 маси, 40 прави релси, два М-мотора и 3 кутии за батерии. В съботата преди реденето ще мина през склада за още 3-6 маси и части за редене + едната маса с колелца. 

От моите пет мотора един се оказа изгорял от миналото изложение, така ще помоля някой да ми услужи с един за изложението, понеже ще са седем движещи се неща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Наско, проучи как стои въпроса покрай вирусната ситуация - ще идват ли децата-гости изобщо? И нека да се чуем да видим какво-как ще става, ако остава 16-ти - работен ден е и трябва някакъв добър план ако още ще правим презентация че не мога да липсвам от работа много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Не писах по-рано, защото нямах точна информация. 

Първо, преди да дойде скапания вирус, окончателната дата на събитието беше 16 март. Реденето - на 15 март цял ден в големия физкултурен салон. Отделно, тази седмица трябваше да се уточни и в колко часа ще е презентацията пред гостите.

Днес, най-късно утре очаквам информация дали тази уговорка остава с оглед на настоящата ситуация. Ако всичко е наред планирах в събота да мина през склада за още 6 маси, както и едната количка за части + части за редене. 

Веднага щом имам някаква информация ще пиша тук и на ЛС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

И така, дървото вече е факт. Поради проблема с вируса изложението се отлага поне до средата на април, по-вероятно май месец. Аз ще оставя нещата, които съм построил така, пък ако стане стане. Засега отпада нуждата от още маси, части и присъствие. Неделното редене, естествено,  също се отлага.

Когато имам нова информация ще пиша в тази тема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Навсякъде и всичко е горе-долу по този начин в момента:( Ще кажеш какво следва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi

то се очакваше, но все пак така ще имаме повечко време да се подготвим :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Ами аз съм си готов от седмици насам, ама...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове