Jump to content

Помощ, въпроси и промени във форума

Rado

Recommended Posts

добър въпрос. ни съм сигурен, трябва да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

• legohead

60

• Rado

7

• Duh5

7

• OneOfAll

6

Аз лично препоръчвам да си добавите проверка на правописа (spell check) на ниво браузър, а не да добавяме във форума. Аз използвам Firefox и един речник за български и един за английски.

Български речник: https://addons.mozilla.org/en-GB/firefox/addon/bulgarian-dictionary/

Английски речник: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/british-english-dictionary-2/

Предполагам, че за другите водещи браузъри има също подобни add-on-и. Според мен този подход е много по смислен тъй като ви проверява правописа във всеки сайт, който посещавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак не можем да задължим всички да си инсталират добавки във браузъра.
@3dwarman: смяташ ли че ще намерим такъв add-on за IPB?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всички са достатъчно технически грамотни (не че е голяма философия), че да си слагат адони по браузърите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърсих набързо някакъв подобен Plug-in за IPB, но не намерих. Навсякъде казват, че браузърите имат тази възможност и няма смисъл да се прави някакво custom решение, специално за IPB.

Според мен е по-смислено, да се направят едни инструкции за широко използваните браузъри на тема как да си добавим проверка на правописа и който иска да си сложи речници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше дали има лесно достъпно готово решение.
Благодаря за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 8 months later...

Активирах т.нар функционалност - "Автоматично модериране на коментари"

В случай че конкретен коментар бъде "докладван" от двама различни потребителя, коментара ще бъде автоматично скрит и ще стане невидим за посетителите на форума.

Модераторите на форума ще получат известие, и ще прегледат коментара за да процедират по разрешаването на проблема.

Бутона "докладвай" ще намерите в началото на всеки коментар.

Screenshot_10.jpg.6e8429b12045d136367fbd6a9478d2e4.jpg

Ще настройвам авто-модетацията при нужда. Ако някой има желание може да тества системата и да сподели впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че и вие може да дадете препоръки за подобрения във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 month later...

Махам възможността потребителите да трият сами теми, които са създали.
Причината за това е да не ме питат после други потребители, къде изчезна тема #######, в която други освен автора са писали коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 month later...

Здравейте, може и аз нещо да бъркам, но форума ми се отваря в HTTP а HTTPS версията казва че не е ОК - може ли да видите да не е изтекъл сертификата? В момента логин-ите вървят през http.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!
Мерси за сигнализацията. Ще проверя тези на какво се дължи проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо ако може да се изчисти. Официалната тема за БГ МОЛ се казва "БГ МОЛ - официална тема за събитието".

Какво ли не писах в търсачката за "БГ" и "МОЛ" и нищо не излиза. :) Дайте инфо как работи търсачката моля.

Проблема може би е в моя телевизор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 month later...
На 12.11.2018 г. at 16:19, Duh5 написа:

Здравейте, може и аз нещо да бъркам, но форума ми се отваря в HTTP а HTTPS версията казва че не е ОК - може ли да видите да не е изтекъл сертификата? В момента логин-ите вървят през http.

Благодаря за търпението! Ъпдейтнах конфигурацията на форума за да пренасочва към https://. Направих проверки, и форума се отваря през https:// протокол. Ако все още виждате insecure connection, моля изтриите си browser cache-а (Ctrl + F5)

Сигнализирайте ми моля за проблеми!

На въпроса на Киро се надявам да успея да отговоря през почивните дни около празниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах линковете на къстъм профилното поле Brickset да използват https:// протокол. Смятам че заради тях гърмяха Mixed Content грешки. Ако забележите и други insecure линкове, моля да сигнализирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 month later...

Оправих няколко превода:

Screenshot_3.jpg.56897c0485fa3caf6ff65984e63c3000.jpg

Полето "лична галерия" не беше видимо - вече е оправено.

Screenshot_4.jpg.b4a64e1b2bf6f7a7b83eb430d7c2345f.jpg

Благодарности на Сашко за това, че ми съобщи за проблемите.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 1 month later...

Днес, когато се опитах да пусна снимка от Flickr на един Technic модел ми излезе следната грешка:

image_2019_03_22T05_45_11_874Z.thumb.png.432e4c92e3876763d5fae598a51a7f98.png

Проверих си буквите да не съм оплескал нещо, но всичко беше наред. Махнах текста и пак не ставаше. Явно проблема идваше от линка във Flickr, тъй като само текста се пусна. 

Следващия проблем, който се появи, е когато редактирам поста и сложа линка от Flickr, показва се картинката и след като запазя промените посте се променя на:
image.thumb.png.84422789866150b1a945d6cd7663daff.png

Цъкам на "Отговорено преди ХХ време" и ме отвежда до поста без линка и картинката. След като го показах на @legohead пробвахме да сложим други снимки на точно този модел/галерия и не ставаха. Същите проблеми, но като опитах да добавя други снимки от този акаунт си работеше без проплем.

В момента в темата "Lego Technic MOCs" има само линк към модела. Това го направих като поставих линка в темата и преди да ми покаже самата снимка дадох редакция и остана само линк.

Мисля си, че има нещо проблемно в името на снимката, която е качена от въпросния потребител, но когато опитах да сваля снимката от Flickr нямаше нищо нередно в името, но явно при тях се пази по друг различен начин. До момента не съм виждал такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избягвям да давам линкове вече, защото като зачезнат линкове поради една или друга причина после ходи разбери какво е имало. Има не малко такива постове даже теми. За това уплоудвам снимките във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Stormfury написа:

Аз избягвям да давам линкове вече, защото като зачезнат линкове поради една или друга причина после ходи разбери какво е имало. Има не малко такива постове даже теми. За това уплоудвам снимките във форума :)

Ще уплоадваш докато ти свърши мястото. :D:D:D Като се дават линкове към провилите на хората, някои може да си хареса и да го последва и да му следи нещата. За това давам линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има опция за коментарите "Докладвай". Доколкото си спомням @legohead ми каза, че след два такива доклада форума автоматично скриват дадения пост и няма да е нужно някой да ходи да почиства нередностите. Ако сметнете, че нещо не е по темата може да го използвате, това важи и групи коментари.

Това от доста време е активно, но явно никой не го използва. Може да започнем да го ползваме и да спестим малко работа на модераторите и да пазим форума чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, Сашко!!!

Да, ако смятате че коментар не си е на мястото, моля докладвайте го. При получаване на 2 доклада от различни потребители, коментара ще бъде АВТОМАТИЧНО СКРИТ. Администратора на форума ще получи известие и ще го прегледа при първа възможност, след което ще прецени как да се разреши ситуацията.

Това важи както за СПАМ коментари, така и за коментари които не спазват добрия тон или са провокация.

Моля използвайте тази функция, вместо да прибягвате към саморазправа.

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че ако потребител във Flickr има сложено Emoji в името на снимката, както е следващата не може да се ембедне във форума. За това дава грешката The value entered includes a character that is not allowed such as an Emoji.

Може да го имате в предвид.

image.thumb.png.60d14314e190ba054999a0b41adc3fa5.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 months later...
Преди 20 часа, Ky4e написа:

аз мога да помогна с превода (за администриране съм малко несериозен :))

Тази сутрин дадох права на Росен да може да оправя преводите. Обясних му каквото знам, и оправихме един превод заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих един проблем, който възникна след последния ъпдейт на форума.

Вече резултатите "любими серии" се изобразяват правилно.

Screenshot_3.jpg.ef935f6202da334f1d0afd9b37593a32.jpg

Също така настроих стъпки за попълване на информация за профилите. Възможно е да видите известия в горната част на екрана. Ако не желаете да ги попълните, моля цъкнете бутона "Dismiss".

Screenshot_5.thumb.jpg.c44619618c284a5b1c767feb8c077f74.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно се чудех каква е тази номерация (за напреднали...)  :lol::blink::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове