Jump to content
Antonio

Пролетно изложение в Зала България, 27 - 29 април 2012г.

Recommended Posts

PecataD

Аз не мога, че съм на даскало.. Вие вижте и пишете как е, що е.. Аз моят проект днес го започвам, so... :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

ОК, какво ще кажете за 9 февруари, 11 часа, да се видим някъде около залата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
georgivar

9 февруари догодина ли? :)

аз няма да мога ако си имал предвид 9 март. или по принцип ми е по-удобно около обяд

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Бххаххахха мда, догодина е оферта :)

Сори, моя грешка. Да, 9 март имах предвид, ама когато ти кажеш - тогава. И аз съм навит за около обяд, тъй че no prob.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Бройте ме и мен. Мога до 1:30 най- късно да отделя време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maniak

Ако до тогава прокопаят линията Берлин- Сердика и аз ще дойда :)))) Щракнете и няколко снимки и някви размери вземете....10х

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Като имаме предвид нещата, които говорихме досега, се очертава априлското изложение ориентировъчно да изглежда така:

City

____

32x32 Cafe Corner

32x32 Market Street

32x32 Green Grocer

32x32 Fire Brigade

32x32 Grand Emporium

32x32 Passage Blue Corner

64x32 Metro Park & Service Tower

128x256 Harbour & Marina Diorama

128x32 Tower Bridge

Castle

______

32x32 Medieval Market Village

112x64 Antonio Castle Diorama

16x32 Black Monarch's Castle

16x32 Knight's Castle

Trains

______

PF Emerald Night + 2 Cars

PF Red Passenger Train

9V Tram

9V Yellow Train

Monorail

Technic + Model Team

VW Beetle

VW T2

SC2 Viking

Battle Droid

Offroader

Supersonic

Prop Plane

Mag Wheel Master

? Камен

? Андрю

? Ангел

Излишно е да се коментира дали ще ни трябват улици, но си мисля, че ще се оправим. По въпроса с влаковете - ако Никола донесе червения пътнически, а Жоро - жълтия, аз няма да мъкна BNSF-a и Santa Fe-то, тъй като те и без това към момента са без вагони. Пак напомням, че ако някой намери време/желание, може да вдигне една хубавка гара; пък ако не - другия път :)

С оглед на това, че ще имаме много Classic Town, Modulars и Castle, предлагам да ги обединим в един общ голям преливащ макет, като модулните да са в единия край, Classic Town по средата, а през пристанищната диорама на Жоро (с Tower Bridge на фона) да се преминава към замъчната част. Оптималният вариант би бил Emerald Night да стига и до средновековната част, тъй като ще се впише приятно - така че евентуално може да измислим някакъв импровизиран мост на място. Като гледам, ще ни трябва повече място, отколкото сме заемали досега, тъй че от Зала България да му мислят... Пък и ми се ще този път отделните модели (Technic, колите и т.н.) да са представени по-ефектно, а не само наредени един до друг.

Me likey как изглеждат на първо четене нещата :) Остава да видим дали изобщо можем да се поберем в Залата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Antonio

Аз червеният пътнически го имам сглобен,мога да го донеса+релси?+ още един landscape 64x96,би трябвало да оспея да го направя до изложението 50% е готов.+ некви старовремски машини :)?...само дано успея да намеря начин да ги донеса тези неща(главно големият ландсцапе щото е на 2 части....)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Ами списъкът по-горе е ориентировъчен за нещата, от които ще можем да "избираме", общо взето. Трябва да се има предвид, че все пак фокусът е международният конкурс за пианисти, а ние ще сме малко или повече допълнителна атракция. Така че не мисля, че ще разполагаме с адски много място в / покрай Залата -- а и да не забравяме, че в края на краищата това няма да е голямото ни годишно изложение (то ще бъде края на август/ началото на септември).

Освен това - преди август/ септември ще имаме _поне_ още едно изложение. Ще си има и време, и място за всичко и всички :) Пък за транспорта грам не се притеснявай - ще ти помогна :)

Затова и казвам да отидем да огледаме, да видим какви условия могат да ни предложат като пространство и маси, на които да си разположим нещата, и оттам нататък вече да мислим окончателно кое влиза и кое - не. Разбира се, ще гледам да няма обидени, но пък и няма нужда за притеснение - един влак повече или по-малко тук няма да е решаващ. Нека си оставим все пак интересни неща и за края на лятото, за "нашето си" изложение - пък тогава да направим нещо много масивно и страхотно; с много различни теми, голям градски макет и колкото можем влакове!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

И още нещо - щом Жоро не може на девети; става ли 8 март да идем на огледче? Примерно да се срещнем към 10-11 някъде наблизо в центъра?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Жоро, Тони - Кажете моля в кой дни ще ви е удобно.

Часът, който Боби предлага ме устроймва. Остава само деня да решим кой ще е удобен на всички.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Antonio

Еми аз в сряда и петък съм на училище от 13:30 .Така че някак си сутринта тези дни.Да питам мястото близо ли е до стадион васил левски или до софиската гимназия по строителство,архитектура и геодезия (училището ми)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

срещу руската църква / военния клуб :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

На мен съображенията са ми следните: искам да отидем на място колкото се може по-рано, както и по възможност да говорим със съответните хора / организатори колкото се може по-рано. Надявам се тия двете неща да могат да се комбинират в четвъртък, иначе няма смисъл да ходим да гледаме ъгълчета и кьошета, ако не знаем какво могат да ни предложат те като условия. Аз отсега казвам, че за бъдещи изложения не изгарям от желание да размъквам маси и столчета наляво-надясно; сигурен съм, че същото важи и за останалите участници... Така че се водим по масите / основите / условията, които ни предоставят съответно на място; затова е и нуждата да ходиме да гледаме. От там нататък - знаем каква площ имаме, мислим какво оптимално можем да направим с това пространство. Казах и по-рано; надали ще можем да изложим всичко, което искаме, но пък все пак това няма да е голямо само наше си ЛЕГО изложение; по-скоро можем да го ползваме като упражнение в налучкването на златната среда :)

По отношение на времето - аз лично бих искал да се направи тая среща / оглед колкото се може по-рано, за да знам съответно как ще се представим ние и да обмислям какъв вид публичност да търся за мероприятието. Ако това, което ще изложим, ще са 5 къщи и 5 големи модела, надали ще има смисъл да се тръби особено мощно. Та затова се надявам 8 март да е удобна дата, на която да се съберем и да го направим тва добро дело за половин час, пък после да носим цветя на дамите навред...

Така че: 8 март, 11 часа на Радисън примерно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inflames678

Аз съм на училище от 12:25 но не се съобразявайте с мен защото аз ще имам само едно малко мос-че за изложението :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Ми айде, аз съм навит за 12.30... Венци, спокс, ше доложим после :)

Ама да изчакаме Камен да даде инфо тая вечер или утре дали в четвъртък ше има човек на място, с който да можем да ги обсъдим нещата...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

да, ще има - утре ще се обадя да предупредя, че в 12:30 ще се изтърсим.

Ще има кого да попитаме за маси и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maniak

Тъй като поради финансови съображения няма да мога да завърша моя проект, мога да донеса няколко модела. Нека техничарите да кажат, кой какво ще носи за да не се повтаряме. Аз съм построил вече 8455 към него на работна тематика биха си паснали багера 8043 и булдозера 8275. Мога и Унимога да довлека...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Техничарските и големите (пр. Model Team) модели ще можем да ги изложим без проблем, тъй като за тях не ни трябват задължително маси и точно определени площи, както за макетите (градски / замък / пиратски). Така че там не берете грижата - ще ви осигурим място за сложнотиите :P

Въпросът с ограниченото място, с което ще разполагаме за макета обаче, все още е отворен. До края на другата седмица се надяваме да имаме окончателна информация за това точно с каква площ ще разполагаме, от който момент нататък почваме да мислим варианти за оптимално оползотворяване. Мисля, че ще е задължително да включим поне един влак. От там нататък дали ще има място и възможност само за пристанищната диорама на Жоро; за нещо с предимно Castle насоченост а-ла моделите на Тони + замъците на Камен, или някаква евентуална комбинацийка, ще седнем да помислим някой уикенд.

В тоя ред на мисли, навити ли сте за една клубна среща (стандартен вид; без 12 кила чарколяк тоя път :P) във Фемили около 12-ти / 13-ти април, че да поизбистрим нещата за априлското изложение?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maniak

Аз на 13-ти се прибирам от Сандански, та ако се прибера по по-човешко време, ще се включа с удоволствие....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Ми супер, нека засега да е ориентировъчно на 13- ти :P

А теб те чакам да звънкаш тая седмица след сряда за скара!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове