Jump to content
Antonio

Пролетно изложение в Зала България, 27 - 29 април 2012г.

Recommended Posts

Akeyzerr

Маниак, носи ти Унимога, защото надали ще имам време да строя и сигурно ще се включа само с налично построените неща, а именно: 8051, 8002, 8007, 8008... пък ако остане време ще направя 4958, защото е супер ефектен.

А хората от City-ту да си кажат, дали им трябва бензиностанции, циментовоз, боклукчийски камиони, транспортен камион, че времето за техния строеж е по-намируемо :P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

4958 FTW!

От мен 8466. За 8366 ке видим дали ше намеря сервиз до тогава ... има някакви проблеми с обхвата на дистанционното

Замъците, които бях запланувал, така като гледам няма да има мн място дек да ги турнем. Ще ви кажа със сигурност следващата седмица.

За среща пред 10-12 Април съм твърдо ЗА.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Martini

Здравейте, бих ли могъл да се включа с нещо по ваш избор, ето какво имам, но има неща с липси за което е нужно да се проверят при евентуален интерес....

http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=kristophers

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Здравей! Радвам се, че реши да пишеш тук. Ще се радваме да се включиш към нашето изложение в края на този месц. (надявам се това не беше първоаприлска шега).

Заповядай на следващата ни "клубна среща" за да се запознаем наживо! Тогава и ще говорим по същество за всякакви неща, свързани с изложението.

Срещата е запланувана за около 12-ти - четвъртък, наблизо до пл. славейков.

Първото, което ми прави впечатление от притежаваните от теб комплекти е №390! WOW! Ако не на точно това изложение, то попринцип МНОГО бих искал да видя този модел на живо!

Същото се отнася и за двете ферари-та: 1:9 и 1:10!

От моделите на сгради към влаковете имаш някой страхотни неща. Нека обаче по-запознатите от мен да споделят мнение кое би се вързало с нещата, които те ще носят.

поздрави,

legohead

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PecataD

Та за кога се връзва ориентировъчно изложението?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Antonio

Жоро може ли към диорамата ти да добавя един кораб на орките PLEASSSSSSSSSSSSEEEEEEEEEEEEEEEEEE :P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Та за кога се връзва ориентировъчно изложението?

http://lebgo.org/index.php?showtopic=441&st=0#entry3196

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Мисля, че най-готино за макета ще бъде да свържем от една страна диорамите на Тони, евентуално с някой замък от Камен, и от друга - някаква градска част, за предпочитане Classic Town, примерно пристанищната диорама на Жоро. За тая цел май модулните сгради по-добре този път да отпаднат, тъй като не знам доколко ще се впишат в подобна атмосфера - но пък като връзка между Castle и Town частта можем спокойно да използвамe Tower Bridge-a. Трябва само да измислим как ще подредим всичко, както и какви влакове ще пуснем (в такава сцена обаче Emerald Night ще е задължителен) - като получим информация с каква площ ще разполагаме.

Колкото до "отделните" модели - според мен всеки сам най-добре може да прецени какво би искал да изложи. Ще се постараем да намерим място, стига да се знае предварително точно какво ще излагаме. Пък и така съвсем ще превърнем художествената галерия в LEGO галерия за два дни :P

П.П.: Мартине - добре дошъл :P Яката колекция вкара; браво! Както каза и Камен, ще се радвам да се запознаем на живо някой път.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Най-накрая пускам инфо за площта с която разполагаме:

Масите, които са на наше разположение са с размер 2м на 186 см.

Върху това пространство трябва да вместим градския макет.

Смятам, че разумно време за нашия престой би било 10-18 часа трите дни: от 27 до 29 април включително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maniak

Аз ще се включа в събота и неделя, т.к. се прибирам чак петъка. Построени са багерът, унимогът и формулата, така че ще участвам само с тях...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер! Много се радвам!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PecataD

Аз да донеса нещо? Ако мога ще построя нещо, ама не обещавам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Пеца, всичко е въпрос на желание ;) Знаеш, че фокусът е върху МОС-ове, но примерно за това изложение се очертава да наредим голям брой сетове. Общо взето, всичко зависи само и единствено от теб; за предложения сме винаги отворени.

Въз основа на наличното пространство, споменато по-горе от Камен, и като използваме дървените плоскости, които бях купил преди септемврийското изложение от 2010г., предлагам ето такъв ориентировъчен вариант на градския макет:

7096934077_2851549b04_b.jpg

Доста е малък, но за съжаление разполагаме (очевидно) с ограничено пространство, въпреки че имаме много неща за показване - а и бих искал в горната част (зад PF релсите) да изложим Castle модула на Тони, евентуално с един-два стари класически сета от серията. Биха изглеждали добре на фона на Emerald Night, който ще се движи по PF релсите.

Най-общо идеята ми е вляво да са концентрирани Classic Town сградите - т.е. пристанищната диорама на Жоро - а вдясно да е "модулният квартал", с общо 6 модулни сгради. Тази по средата на горния ред ще бъде леко изолирана (макетът ще има ясна видимост отдолу и отдясно), но въпреки това мисля, че ще изглежда ОК. Мисля да използваме 10214 Tower Bridge като свързващ елемент между Classic Town и Modular "кварталите", тъй като мащабът и размерът му биха паснали добре за подобна роля. Свободното място долу вляво може да бъде заето от която и да е модулна сграда, която ще пасне перфектно като акцент - предлагам там Жоро да изложи примерно библиотеката (признавам си, много любим МОС за мен :D ).

Написал съм номерата на сетовете от пристанищната диорама на Жоро; ако има нужда от корекции (място / съгласуване и т.н.), чакам предложения. Колкото до модулните сетове - мисля, че ще е приятно да изложим голяма част от CC серията досега, но от друга страна модулните софийски сгради на Жоро също са страхотни, така че... предлагам всеки да си каже мнението и заедно да решим какво да се нареди там.

Моето предложение за подредбата на модулните е (от ляво на дясно):

Горен ред: Жълтата къща от Шишман на Жоро - Market Street - Търговския център на Жоро.

Долен ред: Cafe Corner - Green Grocer - Grand Emporium.

При така предложената подредба "навън" остават: червената къща на Жоро (пицарията на Шишман), библиотеката на Жоро и Fire Brigade. Мисля, че за една от тях ще има място долу вляво, както вече писах, под Classic Town частта.

Върху двата завоя горе вляво и едната правата между тях смятам, че има предостатъчно място да се сложи или някой готин Classic Town сет, или някой MOC в този дух... Гара би изглеждала добре; но пък всякаква готина сграда би запълнила облика на града. Така че инициативата за това оставам на вас :)

По въпроса с влаковете - PF овалът ще е за Emerald Night, който ще носи Никола - той ще се движи с два вагона. При желание от страна на Никола, бихме могли евентуално за "backup" в левия ръкав на PF овала да 'паркираме' и червения пътнически влак, за да ги разменяме от време на време. По 9V овала могат да се движат локомотивите BNSF GP-38 или ATSF Super Chief (за съжаление, без вагони), както и евентуално товарният експрес 4559 на Жоро (който мисля, че най-добре би паснал там... отново ;) ). Завоят, в който овалите се засичат, е леко tricky, но пък забавно решение. Ако решим, винаги можем да ги пуснем просто като два напълно отделни овала - викам да решим на място.

Естествено, по отношение на корабите основната част ще е от морската диорама на Жоро. Ако някой обаче има готин корабен МОС или желание да изложи нещо подобно в морска среда, мисля, че ще има достатъчно място...

Колкото до отделните модели - ще осигурим място за Technic сетовете на Ангел и Андрю; ние двамата с Камен бихме желали да подредим двете VW-та едно до друго.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
georgivar

Абе така като гледам нещо не мога да си ги представя. В смисъл - тия морските сетове не са точно по 1 или 2 бейсплейта.

6543 (marina) стои горе долу върху 4 в квадрат + 2 х 32на16

6542 (голямото пристанище) е поне върху 3

6541 (по-малкото пристанище) е поне върху 2

6540 (полицейски участък) е върху 1 и нещо

И така.

и бтв ако някой има някой и друг син бейсплейт да донесе - ще е супер :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inflames678

Аз имам син baseplate 32х16 :) .Ал.Невски не го бройте за изложението , не стана както си го мислех :X .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Абе така като гледам нещо не мога да си ги представя. В смисъл - тия морските сетове не са точно по 1 или 2 бейсплейта.

Верно, ама няма как да покажа точно кво мислех в Track Designer. Идеята ми е двете пристанища да са успоредни, а не едно под друго - и реално да са насочени навътре към морето. Т.е., между двата крана примерно да има един 16х32 син baseplate. За Marina-та съм съгласен, че ше трябва верно да се мисли как точно да се реди, щото всъщност си е по-голяма, ама иначе мисля, че на тва място има възможност да се наредят тия сетове. Давай алтернативни layout-ски идеи, ама имай предвид, че горе-долу в тоя размер трябва да се впишем...Сини бейсплейтове ше замъкна и аз, но и да не ни стигнат, винаги можем да използваме син плат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

За плат казвайте дали има нужда да купувам. Имах някво парче син плат от пиратското изложение . ще го донеса. Сини baseplates имам 1 или 2 - нося ги.

Хайде да преброим общо колко baseplates с улици имаме?

За Classic Town частта отляво, спокойно можем да използваме oldgray пътища.

За новата част отдясно ми се ще да ползваме new darkgray пътища.

Пишете ми с какво количество улици разполагате, за да знам колко бр. не ни достигат. Мерси!

Осигурих 2 сгъваеми маси, ще видим на тях какво ще се събере - Примерно част от technic моделите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Направих таблица, в която ще ви помоля всеки да отбележи ОРИЕНТИРОВЪЧНО кога ще може да дойде.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnFAQPEdq3lDdHhMQWhxWExfajFaZWtCcnFwLVUyYXc

Моля ви да се впишете :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

2 old style T кръстовища и 2 завоя от мен, ама са в доста кофти състояние, не мисля, че стават за излагане. Евентуално ползваеми имам и "зелени" пътища - една двупосочна нормално улица с пешеходна пътека и три прави от летищна писта заедно с 1 Т-кръстовище и 1 кръгово.

С други думи, за пътища на мен не може да се разчита - но тва е щото модулите ми по-нататък няма да използват стандартните baseplates.

Тони, ти няма да е зле да кажеш колко ти е голяма диорамата...

П.П.: Раздвижване чет'ри дни преди нещото... нормално :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Размера на landscape-а на Тони е 116 х 64 стъда, доколкото разбрах.

Боби, мерси за отговора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Хеххехехе, върна ми с големия черпак :)

ОК, питах само за окончателно инфо. Иначе ти помня нещата, недей с лошото ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

Аз в петък съм на работа. Тоест както говорихме трябва да се видим с Боби примерно 1 ден преди това и той да донесе нещата в петък сутрин...Мисля, че ти имам телефона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Yep, така да го направим :) В четвъртък обаче може и да се наложи да пътувам, т.е. да се върна в София по-късно вечерта, така че ще ти звънна утре евентуално да се уговорим, за да не остават някакви неща за последния момент.

Жоро - ти какво измисли за модулните; ще ги носиш ли? Аз ли да нося модулните сетове?...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове