Jump to content

Recommended Posts

danny

Здравейте ЛЕГО фенове :)

Първо, надявам се, че всички сте добре и коронавирусът не ви е засегнал нито физически, нито психически (или поне не сериозно).

Минавам директно на темата - покрай карантината, стреса и всичко останало, което се случва по света и у нас в момента, мисля че всички имаме нужда от време на време да избягаме малко от реалността. Така в разговори с други колеги се зароди една идея да започнем да си правим онлайн срещи и предизвикателства, през които да можем хем да се видим и да си поприказваме, хем да си строим с любимите тухличките.

Нямам конкретни предложения, но бих се радвал, ако направим дискусия и видим кой би участвал в такова нещо евентуално и вече да обсъдим параметрите. Има много неща, които могат да се правят, като най-лесното е просто билдване, докато сме онлайн и си говорим. Разбира се, нещата могат да се направят по-интересни или сложни, зависи от гледната точка, като например всички да разполагаме с едни и същи части по време на някой или всички срещи. Така всеки ще покаже творчество ползвайки едни и същи части. Може да се базира на сетове, които всички имаме например. Моля ви за идеи, така че каквото ви хрумне ще се радвам да го споделите :)
Също може да помислим да дадем име на срещите, като вече има предложение: Мокърско Обединение на Строителите на Алтернативна Действителност или съкратено М.О.С.А.Д. :D

Хората по света правят подобни неща и ще бъде супер, ако и ние успеем. Можете да прочете тук повече:

https://brickset.com/article/51664/lugs-in-the-time-of-coronavirus

Горе долу е това, би било интересно да направим такова нещо, всеки от комфорта на дома си, с любима напитка и тухлички под ръка :)

Поздрави,
Дани

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Напълно съм за и бих се включил!

Харесва ми идеята с набор от части с които да се строи. :)

Кога го правим ? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
COBATA

Допълнителна идея

Строим, так че един ден като се съберем на живо построеното да съвпада и да образува нещо, фигура например...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Аз ще бъда журито ... You can call me The Brickman :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 2 часа, COBATA написа:

Допълнителна идея

Строим, так че един ден като се съберем на живо построеното да съвпада и да образува нещо, фигура например...

Ооо, това ми хареса! Ще бъде забавно да видим как биха съвпаднали после отделните билдове. Може да се помисли за теми, на които да се строи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
neelton

Супер яко предложение!

Идея за тема: Строим космически кораб, тип Star Wars. 

Разделяме го на части: предница, основен корпус, задница, ляво крило, дясно крило, оръжия ... и тн? 

Който иска да участва си избира част на принципа first come first serve и започва да работи. Действаме "на тъмно" и накрая сглобяваме на срещата и 'каквото стане'. :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Аз винаги съм за Star Wars кораби :D обаче това си е направо друга идея за дейност, да строим на тъмно и после всеки да вижда другите билдове на живо :)

Аз си предстаям като се съберем онлайн да си говорим, но и да строим. Ако някой знае платформи, с които можем да направим срещата също ще е добре да сподели :) Не ползвам скайп и други подобни и не знам там дали е възможно и до колко човека на куп да си говорят. Така че такива предложения са също добре дошли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane
преди 10 минути, danny написа:

Аз винаги съм за Star Wars кораби :D обаче това си е направо друга идея за дейност, да строим на тъмно и после всеки да вижда другите билдове на живо :)

Аз си предстаям като се съберем онлайн да си говорим, но и да строим. Ако някой знае платформи, с които можем да направим срещата също ще е добре да сподели :) Не ползвам скайп и други подобни и не знам там дали е възможно и до колко човека на куп да си говорят. Така че такива предложения са също добре дошли.

На мен ежеседмичните бордови ми се получават много добре през Google Hangouts.

Идеята е интересна. Ще следя развитията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@danny, ползвахме Zoom за два рожденни дни така, че май е ок с него. Не знам дали трябва някакви корпоративни лицензи за да не ни изхвърля след някакво време и тн, но @Duh5 май беше споменал, че има на Zoom или на друг софтуер лиценз, който е Unlimited, ако се включи може да го помолим да е хост. :D

Ето и за free Zoom-a

Host up to 100 participants

Unlimited 1 to 1 meetings

40 mins limit on group meetings

Винаги можем да се жойнем пак. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Аз попаднах вчера на някакво Webex на Cisco и също може безплатно до 50 минути срещи и пак до 100 човека, но понеже не съм ползвал исках, ако някой е правил до сега такива да сподели опит. И благодаря, че го направихте :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Knifebane

@OneOfAll, ако строим Snowpiercer на модули, ще иска ли и @mamun да участва, а? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll
преди 10 минути, Knifebane написа:

@OneOfAll, ако строим Snowpiercer на модули, ще иска ли и @mamun да участва, а? :D

И да се отваря покрива на вагоните за да се виждат вътре различните класи! Аз съм за. Сериалът е страхотен! Влакаджиите, ако се включат ще е интересно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

@mamun няма фантазия да строи красиви неща ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll
преди 13 минути, mamun написа:

@mamun няма фантазия да строи красиви неща ...

Айде айде, то никой не се е родил можещ :) трябва си опитване и стават нещата. 5-10 неща няма да се получат ама едно като стане и ще ти е кеф. ;) 

@sensimasensi беше казвал май преди, че примерно един крак/ръка не става от първия път на роботите му, върти ги и ги преправя докато не му харесат. ;) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Винаги може да се ползва Team Speak или Discord за говорене, и някой да хостне една стая в stud.io-то. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 2 часа, Stormfury написа:

Винаги може да се ползва Team Speak или Discord за говорене, и някой да хостне една стая в stud.io-то. :)

Аз пак не съм много подготвен тук, но stud.io не е ли за дигитално билдване. Аз говоря за истинско билдване :) Да го направим класически, просто онлайн. Тук е моментът така да се измисли от към части или неща за строене, че да може всеки, който иска да се включи. Дали ще се строи на определена тематика или с определен вид части.

Струва ми се, че ще е по-интересно, ако всички имат един и същи набор от части, като не е нужно да са огромно количество. Нещо като Parts Workshop-ите на New Elementary. Сега при тях е ясно, че е много различно, получават голямо количество от новите части, но ние можем да направим нещо по-малко и не с нови части. Не знам на какъв принцип да се изберат частите, мислих, както написах за определен сет, който всички да имат, някой по-малък например. Това ми звучи като най-лесно, но не знам как да се направи някакъв списък със сетове и от него да се отсеят тези, които учасниците имат.

Освен да разгледам за малки сетове като предложения и да ги пусна, пък вече да се види - кой ги има, има ли по-добри варианти за набор на части и т.н. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Друга идея - може всеки участник направо да си купи съответния сет. Може да изберем от най-новите, някой от по-малките и да питаме я Комсед, я Хиполенд за отстъпка за бройки (надали) :D

Иначе може просто да се набележат няколко, да изчакаме първата промоция в Emag и всеки да си вземе, ако иска да участва. Чиста работа :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@danny може да се разгледа по бриксет на хората, повечето са си ги линкнали. Сещам се че може би доста хора имат Batwing полибега, дори да е пръснат на части може, ако имат желание да си ги изкарат и да строят. Най-вървежно ще е с полибегче. 10 пари ще да са и не е кой знае колко скъпо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

само казвате и правя zoom:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 14 часа, OneOfAll написа:

@danny може да се разгледа по бриксет на хората, повечето са си ги линкнали. Сещам се че може би доста хора имат Batwing полибега, дори да е пръснат на части може, ако имат желание да си ги изкарат и да строят. Най-вървежно ще е с полибегче. 10 пари ще да са и не е кой знае колко скъпо.

Ако го имат повече от хората супер :) Аз го нямам, но имам същите части, макар и някои да са дргуи цветове.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Като по стара традиция срещите бяха в четвъртък. Какво ще кажете да настрочим един такъв опит за 19-19,.30 часа на 18.06, мястото, който от където му е кеф. :)

Да започнем с такава среща и ще решим какво да правим по натам, ежеседмични, на две седмици или един път в месеца. Може да построим, може само да пийнем или да си поговорим.

@danny ? @Duh5 ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 5 часа, OneOfAll написа:

Като по стара традиция срещите бяха в четвъртък. Какво ще кажете да настрочим един такъв опит за 19-19,.30 часа на 18.06, мястото, който от където му е кеф. :)

Да започнем с такава среща и ще решим какво да правим по натам, ежеседмични, на две седмици или един път в месеца. Може да построим, може само да пийнем или да си поговорим.

Аз съм за срещата и да тестваме как ще стане :)  Но преди това е добре да се изясни начина, по който ще се строи. Ако има повече хора, които имат полибега да се "запишат", за да го изберем него като основа за билдовете. Други ограничения няма нужда да има. Всеки ще може да прави каквото си иска. Хубаво е и да има някаква продължителност ориентировъчна. Два часа мисля, че е супер, но може да е и по-малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Привет Лего, фенове, не мои лични... шегувам се. Ако трябва да съм честен, Дани и неговите включвания са едни от най-яките за мен, лично. Лично аз, бих се включил в такава среща в която да строим. Така и жена ми ще е спокойна, че няма риск, да ме набие някой и после да трябва сама да гледа детето, докато се възстановявам, отново се шегувам, другото ми хоби е стрелбата, та до бой, няма да се стигне, а и Генерала каза дистанция да се спазва. 

Та майтапа настрана, ако мога, бих участвал в такава билд среща с определена рамка. 

@OneOfAll ако разбирам правилно, сета който предлагаш е този, който предоставих като награда в конкурса ЖeУезната Ковачница? Ако е така, @danny & @Hri$$y ще имате по един такъв полибег от мен, за да може да се включите в срещата, без да се налага да разваляте някакви неща, които сте си направили или да ги ровите частите, казвал съм какъв тип билдър съм... не обичам да развалям нещата, които съм създал, особено ако съм отделил и много време за тях. 

Весело създаване на всички...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll
Преди 8 часа, DOSTIN написа:

Привет Лего, фенове, не мои лични... шегувам се. Ако трябва да съм честен, Дани и неговите включвания са едни от най-яките за мен, лично. Лично аз, бих се включил в такава среща в която да строим. Така и жена ми ще е спокойна, че няма риск, да ме набие някой и после да трябва сама да гледа детето, докато се възстановявам, отново се шегувам, другото ми хоби е стрелбата, та до бой, няма да се стигне, а и Генерала каза дистанция да се спазва. 

Та майтапа настрана, ако мога, бих участвал в такава билд среща с определена рамка. 

@OneOfAll ако разбирам правилно, сета който предлагаш е този, който предоставих като награда в конкурса ЖeУезната Ковачница? Ако е така, @danny & @Hri$$y ще имате по един такъв полибег от мен, за да може да се включите в срещата, без да се налага да разваляте някакви неща, които сте си направили или да ги ровите частите, казвал съм какъв тип билдър съм... не обичам да развалям нещата, които съм създал, особено ако съм отделил и много време за тях. 

:D:D:D

Значи на тази конкретно в четвъртък може да не е веднага за строене, но може да се изговорят неща и следващата да е официално такава.

@DOSTIN, ами да същия. Предложих го, защото има доста части, симетривно е кажи речи, а имам спомен, че Емаг бяха пускали на някакви ниски цени и няколко човека съм сигурен, че ги имат. Много трудно ще е да се избере полибег или сет, който да го имаме всички. Другия вариант е набор от части, което пак ще е трудно, но може с по основни и да не гомин точно цветовете. 

Готино, че ще им осигуриш моделчета да строят. ;) 

Като цяло, ако развалиш един полибег за каузата да строите някакъв мок не е голяма болка, тъй като после можеш да си го построиш пак, тъй като частите са в твоя мок, а ако стане мока ти по як еми лего явно не са се справили с полибега макар, че е доста приятен като сет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny
Преди 13 часа, DOSTIN написа:

Благодаря, но няма нужда да даваш полибегчета :)

Иначе аз съм за от веднага да строим, за да си направим готиното :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове