Jump to content
legohead

Нови Лего коне през 2013 г.

Recommended Posts

legohead

Туко що видях в Eurobricks, че старите коне ще бъдат спрени от производство. На тяхно място ще се появят нови, осъвременени модели.

В изказването си TLG съобщават, че досегашните седла и наметала ще могат да бъдат използвани и с новите коне. Остава не-съвсем ясно обаче, дали ще можем да продължим да използваме досегашните аксесоарите за глава с новите коне.

Ето линк към оригиналната дискусия в Eurobricks: http://www.eurobrick...showtopic=68496

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Asenikus

Изглеждат добре. Въпреки че съм hardcore фен на castle, не мога да си изкривя душата. Изправянето на задни крака добавя много динамика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Аз лично харесвам новия по-разчупен дизайн; а и елементът на разнообразие е хубаво нещо - най-малко новите коне ще са добре дошло попълнение при мен. Освен това, новата конска визия отговаря на новите крави, кокошки, козички и т.н., които има в Kingdoms и фермерските City сетове. Лично аз не правя Castle армии, тъй че не ме интересува особено дали новия шаблон ще е 100% съвместим със старите части - но доколкото дочух, използването на старите "каски" за предишния вид коне няма да е възможно за новите. Не че е огромна загуба така или иначе :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Don Rodrigo

А къде е снимката на новите?

Аа, ОК ориентирах се ... е не са чак толкова зле, колкото очаквах :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

Жалко, сегашните коне са истинска класика... Нямам нищо против новите, въпреки че нямам от тях и съм ги виждал само на снимка, никога на живо все още. Щеше да бъде хубаво да предлагат и двата видя коне.

Проверих колко коня имам в колекцията: общо 15 /7 бели, 7 черни, 1 кафяв/. Мисля да си купя още от старите, просто заради доброто старо време и да имам повече бройки от тази класика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Don Rodrigo

За Назгулите моля да пуснат коне скелети! :Р

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

Ето както бях решил, във връзка със спирането на добрите стари коне, аз си взех това:

:);)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5462323

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Честитка!!! Ама моля ти се, не се оливай с тия коне, че тебе съм те заплюл за влаковата мафия... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• legohead
      От legohead
      Здрасти банда!

Както някои от вас вече научиха на последната ни клубна среща, сме поканени да участваме в зимното изложение, организирано от Сръбския LUG Beokocka.

То ще се проведе на 14 и 15 декември, и в него са поканени да участват няколко лего клуба от балканите.

На срещата повдигнахме въпроса кои от нас биха имали възможност да участват. Засега само Боби и аз сме заявили че ще можем да идем.

Все още нямаме конкретна информация как ще се проведе самото изложение. Доколкото знам престоят ще ни бъде осигурен от организаторите.

Започвам да мисля с какви модели ще участвам в изложението.

От досегашните си със сигурност ще нося интерактивният кран за играчки и 1 управляем автобус - най вероетно училищния.

Ако успея да събера необходимите финансии ще построя и къща във стил Fabuland. Вече съм почти готов с построяването и в LDD.

Имам идея и за втори интерактивен модел.

Ще очаквам от Боби допълнителна информация за организацията и провеждането на изложението.
    • MetroiD
      От MetroiD
      Вчера от Ambassador-а на Брикенбург получих официална покана за всички членове на клуб Лебго за участие в най-голямото годишно изложение на румънския LUG. То ще се проведе между 30 май и 5 юни 2013г. в Клуж-Напока, в Етнографския Музей на Трансилвания. Ето го пълният текст на поканата:

Dear Lebgo Member,

The Brickenburg Association from Cluj-Napoca Transylvania Romania is wishing you and your LUG members a very Happy New Year with great Lego building and events, and may all your bricks come into their right places.

I am happy to invite your LUG members to our most important event of the 2013 which is going to take place in Cluj-Napoca between the 30th of May and the 5th of June at the Etnographical Museum of Transylvania.

Details in short:
      - our LUG is sponsoring food and accommodation expenses (transportation costs included only on the Romanian territory by train and by car) for you and five of your LUG colleagues;
      - the basic theme of the event is “Etnologia Galactica”, but all collateral themed MOCs are welcomed;
      - the setting starts two days before the exhibition and the packaging two days after the exhibition, but changes may also be made during the time of the event;
      - participants must mention the precise days they want to join in the event;
      - every participant must be bringing a MOC;
      - the participation confirmation deadline is the 15th of March 2013;
      - all the confirmed participation persons will be sent the accommodation forms to be filled in;
      - Cluj-Napoca may be reached by car, train or airplane (our city has an international airport);
      - for any questions and details please write us on brickenburg (at) yahoo.com

Основната тематика на изложението е "Etnologia Galactica"; вече помолих за допълнителна информация относно това, какво точно имат предвид организаторите като идея и насоки. Очаква се всеки участник да построи МОС и да го донесе със себе си на изложението, като предполагам, че би било допустимо и да направим някаква по-голяма групова диорама.

Както пише по-горе, Брикенбург имат желание да поемат разходите по престоя и пътуването на група от 5-6 члена на Лебго. Разстоянието от София до Клуж-Напока е около 450 км.; в града има и международно летище, но аз лично не обмислям пътуването със самолет като вариант. С Ася започваме отсега да мислим какъв МОС да строим за изложението и ако всичко се нареди, до края на февруари ще гледам да дам потвърждение дали ние ще пътуваме. Ако това стане, по всяка вероятност ще е за уикенда (примерно от петък, 31 май до неделя, 2 юни) и ще сме с колата; т.е. имаме място за още двама човека.

Обмислете предложението и предлагам на някоя от клубните срещи следващия месец да решим дали и кога ще ходим на гости при съседите
    • maniak
      От maniak
      Някой с възможност и желание за следващия уикенд? Аз най-вероятно ще ходя, ще се радвам ако може още някой да се присъедини....

http://www.fanweeken...A4_20Poster.pdf
    • MetroiD
      От MetroiD
      Още по-малко от седмица до началото на най-големия LEGO Event, правен някога в България...

• MetroiD
      От MetroiD
      Българският LEGO Клуб кани всички български AFOLs (възрастни фенове на LEGO) на коктейл парти, организирано заедно с партньорите ни от Сердика Център по случай финала на Serdika Brickfest 2013. То ще се проведе на 11. юни между 18:30 и 20:00 часа и ще даде на всички посетители възможността:

* да обменят идеи и коментари с други възрастни фенове на LEGO;
      * да разгледат още веднъж всички експонати, като получат детайлна информация директно от техните собственици и автори;
      * да чуят няколко думи относно организацията на Феста от някои от "виновниците" за него;
      * да се запознаят с гледната точка на други клубни и хобистки организации за възрастни в България, които също ще присъстват тази вечер;
      * да видят Къщата от 15 хиляди тухлички, построена от децата в Сердика Център в рамките на двата уикенда;
      * да се запознаят лично с Ян Байер, главен Community Coordinator на LEGO за Европа и Азия, който за пръв път ще гостува в България по случай Serdika Brickfest 2013.

• Създай нов...