Jump to content

Recommended Posts

Gosho

Е, аз си продължавам да си правя теми! Дискусия за Kingdoms тук! В Бо Хоби вече пуснаха четири модела! Какво мислите за тях?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен Недков Диков

Много ми допада придворния шут!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Мда, на мен ми харесва магьосника и особено малкото драконче с него! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Гаргойлчето е страшно, презнавам! Има 2 бройки от него в кулата на тъмнозелените рицари. Засега е рядкост

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Гаргойлче ли е? Аз мислех, че е дракон, който си е свил крилата. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legomania

Вчера си взех 2 малки сета за проба - http://brickset.com/detail/?Set=7949-1 и http://brickset.com/detail/?Set=7950-1. За обща цена от 40 лв според мен е доста добре сделка. Като се има предвид новите шлемове. 2та рицаря - зеления и червения са направо страхотни. Краката им са принтирани също което добавя голяма доза реализъм. Лично аз съм по- голям фен на лошковците- зелените рицари, но и червените не са за изспускане - общо взето Кралствата са една доста добра идея щукнала на лего.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Да, двата сета са доста добри. Скоро ще си взема някой.

И за добавка: наистина Kingdoms е добра идея! В сравнение с Hero Factory и Ben 10...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Забелязах, че цялата серия е вече в наличност в БоХоби. Доста ме изкушава кулата на тъмнозелените войници. Бял чел ревю за нея в Brickset. Ще дам линк към него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Brickset

Ето линка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bqlicheren

Аз също смятам тази нова серия за обещаваща, въпреки че няма да включва вече моите любими неживи скелети. Все пак като традиционен почитател на отрицателните образи не мога да отрека, че зелените рицари определено ми допадат.

Между другото, някой по-запознат би ли споделил дали ще се появяват и други малки комплекти, редом с магьосника и шута, но които да включват конкретно рицари - червени и зелени?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mrcastle
Аз също смятам тази нова серия за обещаваща, въпреки че няма да включва вече моите любими неживи скелети. Все пак като традиционен почитател на отрицателните образи не мога да отрека, че зелените рицари определено ми допадат.

Между другото, някой по-запознат би ли споделил дали ще се появяват и други малки комплекти, редом с магьосника и шута, но които да включват конкретно рицари - червени и зелени?

Ето линк към Бриксет http://brickset.com/browse/themes/?Page=5&theme=Castle

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Don Rodrigo

За съжаление това са промоционални, а не impulse сетове, така че не 100 а 1000 процента е сигурно, че няма да ги видим в България. Дори през сайта на Лего не могат да се вземат. Но може би в моделите през 2011 ще предвидят и това /за да улеснят army билдърите :( /

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Don Rodrigo

Между другото Кралствата ме наведоха на мисълта, че може да бъде създадена старобългарска фракция като се използват част от войниците на Драконите /тези с торсо ризница/, за византийци могат да се ползват пък червените, които са с ризници и т.нар. Спартанец. Но за целта догодина Лего трябва да пусне импулс сет с рицар с ризница на торсото :( Какво ще кажете за тази идея?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Вече дадох линка. Няма нужда да го повтаряш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho
Между другото Кралствата ме наведоха на мисълта, че може да бъде създадена старобългарска фракция като се използват част от войниците на Драконите /тези с торсо ризница/, за византийци могат да се ползват пък червените, които са с ризници и т.нар. Спартанец. Но за целта догодина Лего трябва да пусне импулс сет с рицар с ризница на торсото :( Какво ще кажете за тази идея?

Допада ми! Добра е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bqlicheren

Идеята е наистина доста добра. Може дори в някое от бъдещите изложения да направим макет на някоя голяма битка от нашата история, да кажем сражението при р. Ахелой. Или цар Симеон пред стените на Константинопол!

А иначе благодаря за линка и полезната информация. Много жалко ако сте прави и тези сетчета не се появят у нас. Дано поне Advent Calendar-а кацне в Бо Хоби в края на годината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Не знам дали битки от българската история ще е много добра идея... :lol: Но все пак - как ли ще изглеждат Крум или Симеон?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikku
Не знам дали битки от българската история ще е много добра идея...

Защо пък, не? Напротив, ще е страхотна идея, особено ако е и в стоп-моушън формат :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mrcastle

Видяхте ли новите от кингдъмс?

http://shop.bohobby.com/product_info.php?p...pmhvv2g64uj8as3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Това не е Lego.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikku
Това не е Lego.

Точно лего си е.

Впрочем, ако цената не беше толкоз надута, може би щях да си взема няколко :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gosho

Ох, да! Извинявай, обърках се! :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bqlicheren

Четиридесет лева за 5 човечета... Наистина цената е малко надута, затова пък са включени различни родове войски, което все пак е някакъв плюс, особено за рицарите с наметала, които традиционно се срещат рядко и в големи комплекти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Don Rodrigo
Четиридесет лева за 5 човечета... Наистина цената е малко надута, затова пък са включени различни родове войски, което все пак е някакъв плюс, особено за рицарите с наметала, които традиционно се срещат рядко и в големи комплекти.

Ценовата политика на дистрибуторите в България е мн. странна. Този сет на сайта на Лего струва 12 - 13 евро, как оттук се получава 40 лв. не е ясно. Добрата страна е, че с такъв сет може да си спестите купуването на големи сетове, за да получите фигурка на рицар "Дракон" с броня и има 1н рицар с торсо ризница, който става за "български" войник :P . За битка от българската история се опасявам, че ще трябват твърде много рицари :lol: /освен ако не са представени само отделни отряди/. Коледният календар очаквам с нетърпение, тъй като става за изграждане на Medieval market. Но дано да не е на двойна цена спрямо цените на Лего :lol: , тогава ще се мисли за други варианти. Добре е и Лего да пусне като отделна част франзелата - така може да се направи пекарна :lol: . Крум ще бъде много по-сложен за направа от Симеон (заради косата вързана на опашка), както и евентуална фигурка на византийски император :lol: .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yloquen
Ценовата политика на дистрибуторите в България е мн. странна. Този сет на сайта на Лего струва 12 - 13 евро, как оттук се получава 40 лв. не е ясно.

Мне, сета е 15 евро. Също и в BrickLink го няма под 30 лв, така че поначало цената му е висока. А иначе за цените в България - ясно, че са по-високи. Имах някакво желание да си взема, но при тази цена, дори с евентуално намаление, май ще пропусна. Още повече, че ревюто в EuroBricks споменава за проблеми с качеството (май тези battle packs се произвеждат в Китай). Може с някое импулсче да мина ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове