Jump to content
legohead

Serdika Brickfest 2014

Recommended Posts

Nikola Bathory

Здравейте

Има ли нужда от втори Парижки ресторант?

Мога да донеса влакове, които както разбирам няма да се пускат този път?

Миналия път донесох 6274 Caribbean Clipper, 6276 Eldorado Fortress и 9516 Jabba's Palace. Мога пак да ги донеса, но ще се вържат ли този път с изложението? Какво мислите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
StoyanG

Ако е възможно поне в събота и неделя да ги пуснем , ако изобщо ще има влакове за др. седмица аз мога да ги пускам стига да е възможен достъпа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

не е възможно. Макетите ще бъдат заградени от 4 страни и няма да има достъп до никой от моделите.

утехата е че ще има роботи Mindstorms :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

не е възможно. Макетите ще бъдат заградени от 4 страни и няма да има достъп до никой от моделите.

Да ти кажа за мен това си е много голям плюс.

Единственият недостатък, който произтича, е именно пускането на влаковете.

ПС: Всъщност може би може да се намери някакво решение за друг път, не може ли примерно някакъв кабел да мине под или над преградите и по този начин да се реши проблема с влаковете? Да се пусне ток по релсите по този начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Може, но това значи да използваме само 9v релси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Моля всички, които ще носят СГРАДИ за града, да кажат в темата кой какво ще носи. За момента знаем 100% само за строителната площадка на Наско. От там нататък дали ще има МОС-ове - какви (модулни или не) и колко; кой ще носи модулните сетове (не помня кой кои сетове притежава) и т.н. са все отворени въпроси, а не е като да има много време.

Доколкото разбрах от Ангел преди да отпътувам, мястото за градския макет е доста ограничено, което си е плюс в случая предвид липсата на МОС-ове. Елемент от тоя плюс се явяваше и фактът, че тоя път няма да правим овал за влаковете, защото чисто физически няма място за такъв. Така или иначе, аз лично не съм навит да оставя отново 9V влаците да се въртят по цял ден; моторите и без това са на умирачка след n изложения. PF влаковете могат да се пускат без проблем, поне докато батериите им не заминат, но пак - щом мястото не позволява да правим добре изглеждащ овал, по-добре без.

П.П.: На въпроса на Никола - доколкото разбрах (пак :Р), този път пиратска / medieval част няма да има.

П.П.П.: А впрочем, за Star Wars нещата каква е ситуацията; ще има ли място за други Space неща там?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

И още един малък послепис: Ален от Скоцкани ще успее да ни посети - аз лично много се радвам за готиния гост :) Убедих го да не носи МОС със себе си предвид факта, че макетите ще са 100% заградени. Ален ще е тук събота и неделя; искате ли събота вечерта да излезем някъде заедно (хапване)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

искаме!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
minichamps

здравейте незнам дали не е късно да се включа и аз ? този път имам и едно модолна къща иняколко копия на изтенски автомобили и мащаба на човечетата ако пък съм закъснял ще дойда да се видим :mf_joy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Разбира се, че не е (напълно) късно! Желанието ти отново да се включиш в изложението много ме радва!

Моля те кажи ми възможно най-бързо колко голяма площ да ти заделим за градския макет?

Ако можеш да предцениш колко основни плоскости 32х32 стъда ще са ти нужни би било най-удобно!

Ако сградата е една, предполагам че 1 основна плоскост ще ти бъде достатъчна.

За количките лесно ще намерим място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
minichamps

точно така една е сградата другата няма да е готова ,чака части а за селото ако има място ще го взема ако ли пък не ще остнеза друг път и кога ще е удобно да ги донеса и ако е нужно да помагам с нещо съм налиния

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Сградата не е проблем. ще предвидим място в градския макет.

Би ли ми казал обаче размерите на средновековното селище? Колко на колко см ще е ?

Можеш да донесеш твоите модели тази вечер или утре в 22 часа на служебния паркинг.

Моля те чуй се с Ангел Топорчев за да му дадеш регистрационния номер на автомобила, с който ще дойдеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
minichamps

най добре да остане за утре , а размерите са 60см на 120см

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Ще направим всичко възможно да включим модела ти!

Моля те, напиши кратък тескт за модела ти тук:

https://docs.google....Qgs7s5mAbI/edit

Искам за всеки МОК да има кратка информация, която посетителите да могат да видят.

До утре в 22 ч.!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
minichamps

нещо не ми го отваря но ще пробвам през другия комп по късно иначе до утре в 22,00 часа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Ако ти е по-удобно напиши за модела си в коментар в тази тема, аз ще се погрижа за останалото

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
minichamps

ок срдновековно село от Георги Колев - minichamps мисля четова е достатъчно но ако изкаш можеш да го поокрасиш , мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Fledermaus

Никола, ще уточниш ли какво ще можете да донесете за изложението?

С голямо извинение за недоглеждането и закъснението, мислех си, че Никола е успял да пише поне преди да замине. :blush:

Вече на място от нас са: Емералда, Парижкия ресторант, Джабата (9516), някаква star wars сувалка :blush: , заедно с един малък парк. Мисля, че това беше всичко, което занесохме онзи ден.

Аз в момента си довършвам Palace Cinema-та, утре го нося в уговорения час. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Akeyzerr

Иизникна непредвидена ситуация - плата, с който трябваше да покриваме масите не е наличен вече. Това се разбра преди малко. Моля всеки, който смята, че има подходящ плат/покривка да я вземе. Крайният размер на масите е 300х80см.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
inflames678

аз ще взема плат

тези който намерих и все пак са удачни са

1.50 х 1.50 м

1 х 2 м

2 х 10 м

и трите са бели.

има и един син 0.5 х 3 м нз дали да го взимам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Благодаря на всички, които успяха днес да дойдат и да допринесат за реазилирането на предстоящото събитие!

Без помощта на всеки един от вас нямаше да успеем да се справим толкова добре!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vaseto_lego
Отговорено (Редактирано)

Здравей, аз имам Doctor's Car модел на City от 2006, ако искаш мога да го донеса?

П.П.: Знам, че съм закъснял, но все пак, предлагам.

Редактирано от vaseto_lego

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Akeyzerr

Здравей, аз имам Doctor's Car модел на City от 2006, ако искаш мога да го донеса?

П.П.: Знам, че съм закъснял, но все пак, предлагам.

За това изложение е малко късно, но за следващото не е ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mamun

Поздравления за изложението ! Справили сте се страхотно !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Поздравления за изложението ! Справили сте се страхотно !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове