Jump to content
LegoFan

Първи опит

Recommended Posts

LegoFan

Здравейте. 
Представям ви моят първи опит за строеж на модулна сграда по моя идея. Това е и първият MOC който строя някога. До сега винаги съм купувал сетове и съм сглобявал тях. Вдъхновението за този сет идва от сет Creator 3 in 1 - 4954 - Town House. Като цяло няма нищо сложно в модела, без екстремни или иновативни техники и бих казал скучен и повтарящ се строеж. Не съм доволен от гърба на сградата, но това е без значение, тъй като не е тлкова важно за мен. Ще се радвам да чуя мнението ви.

House with GarageHouse with Garage_3House with Garage_5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Какво ? Първи опит за мок и правиш това, еми само мога да ти кажа, че ти се отдава и да не спираш да твориш. БРАВО !

Може да пробваш за стената отзад щом не ти харесва някое прозорче или да сложиш климатик или пък да пробвша някои графит да направиш или надпис с 1х1 и 1х2 плейтове, но дори нищо да не направиш мока е супер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Страхотно си се справил. Браво !

Само една преопръка. Има определени стандарти, за строене на модулни сгради, за да може да пасват една за друга.
Ще се опитам да изкопая сайта. Идеята е, че сградата ти е ъглова и ако си представиш още една до нея от страната на двора, то двора ще се окаже на тротоара ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
danny

Здравей,

сградата е страхотна! Аз също като @OneOfAll бих предложил да раздвижиш малко задната страна.

Ще се радвам да видя повече неща от теб :) Вече си във фликър, където може би е най-сериозната част от общността, така че продължава да се кефиш и да правиш такива яки билдове!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LegoFan
преди 52 минути, mamun написа:

Страхотно си се справил. Браво !

Само една преопръка. Има определени стандарти, за строене на модулни сгради, за да може да пасват една за друга.
Ще се опитам да изкопая сайта. Идеята е, че сградата ти е ъглова и ако си представиш още една до нея от страната на двора, то двора ще се окаже на тротоара ;)

Здравей. Благодаря за информацията относно сградите. Всъщност тази не трябва да е ъглова, за това няма тротоар от двете страни. Идеята е че ми се искаше сграда, с малък двор и за това ми хръмна идеята да я направя по този начин, подобно на Parisian Restaurant и Downtown Diner.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

На мен пък много ми харесва и отпред и отзад:) проверявал ли си като части и цветове изпълнима ли е? Или има разни екзотики дет са левче-част и няма събиране./?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LegoFan
преди 49 минути, Duh5 написа:

На мен пък много ми харесва и отпред и отзад:) проверявал ли си като части и цветове изпълнима ли е? Или има разни екзотики дет са левче-част и няма събиране./?

Ами гледал съм да ползвам само части в съществуващи цветове. Но по груби сметки, излиза около 400-450 лв като части. Ползвал съм доста малко като вид, точно с тази цел. Без екзотики..:) хахах около 60 процента от модела стм го събрал от мой части, като сметката за останалите  е около 250 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
KAGPID

Поздравления и от мен. За така наречения първи опит, с нетърпение чакам твоята 40-та сграда. Подбора на цветовете е класически и доста сполучлив и хармоничен. Оградата ти е супер. Брикчетата като тухлички аз вече имам желанието да ги избягвам и да построя цяла права стена с плейтчета по 1 или 2. Това обаче доста вдига цената за съжаление. Може да прабваш двата навеса да са с тъмно зелено и бяло. Ако искаш да разчупиш задната част можеш да се вдъхновиш от тази сграда. Разгледай добре какви малки тунелчета и странни решения има. Любима ми е от последните, които искам да построя. Продължавай напред, получава се страхотно и с времето те увлича все повече!

https://rebrickable.com/mocs/MOC-59472/simon84/carpenters-shop/#details

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DOSTIN

Привет и от мен, @LegoFan викаш това го вдигна от първия път? Доста впечатляващо, не е нужно да е с мега сложни неща и техники в него, за да бъде готино. Браво, чудесно се е получила сградата!  За гърба на сградата, колегите са дали доста предложения, аз лично в сградите, които моквам (eх че звучна дума е тази) гледам в общото цяло как биха били поставени и съответно с това си правя и преценката, къде и колко да наблягам. Направило ми е впечатление, че често по покривите има какво да се прави, особено ако са равни, просто при мен стоят на маси нещата и от "човешка" гледна точна като си прав се виждат първо те. Та там може да добавиш някои детайл, комини, вентилация, градина, релакс зона, гнезда на птици, абе общо взето каквото си ти хрумне. 

Мислил ли си и за интериор нещо, мен лично тази част ми е най-трудна принципно. 

Виждам че сградата е създадена в Студиото или ЛДД-то, има ли я и на живо? 

Лично аз така и не се научих да правя моделите си в тези програми, все искам да ги гледам на живо нещата и... сигурно щеше да ми е спестило много пари ако се бях научил. 

Отново поздравления и желая весело създаване! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Schmendrick

Привет, аз бих искал да попитам снимките с какво, как и на какъв фон са направени. :) Или това е генерирано от студиото, както е написано по-горе?

Също бих желал да попитам за интериора и какво е мястото вътре в сградата.

Поздрави

Редактирано от Schmendrick

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LegoFan
Преди 3 часа, DOSTIN написа:

Привет и от мен, @LegoFan викаш това го вдигна от първия път? Доста впечатляващо, не е нужно да е с мега сложни неща и техники в него, за да бъде готино. Браво, чудесно се е получила сградата!  За гърба на сградата, колегите са дали доста предложения, аз лично в сградите, които моквам (eх че звучна дума е тази) гледам в общото цяло как биха били поставени и съответно с това си правя и преценката, къде и колко да наблягам. Направило ми е впечатление, че често по покривите има какво да се прави, особено ако са равни, просто при мен стоят на маси нещата и от "човешка" гледна точна като си прав се виждат първо те. Та там може да добавиш някои детайл, комини, вентилация, градина, релакс зона, гнезда на птици, абе общо взето каквото си ти хрумне. 

Мислил ли си и за интериор нещо, мен лично тази част ми е най-трудна принципно. 

Виждам че сградата е създадена в Студиото или ЛДД-то, има ли я и на живо? 

Лично аз така и не се научих да правя моделите си в тези програми, все искам да ги гледам на живо нещата и... сигурно щеше да ми е спестило много пари ако се бях научил. 

Отново поздравления и желая весело създаване! 

Здравей.  Благодаря за комплимента. @Schmendrick може да намериш отговор и на твоя въпрос по-долу. Като цяло интериор не мисля да правя, тъй като всичките ми сгради седят във витрина и не се отварят, така че, интериора не ми е приоритет. Адски труден ми е за строене и на мен, не ми идват добри идеи за там, за това, ако някога реша да добавя интериор, ще взаимствам идеи от съществуващи сетове. Иначе модела е строен в Stud.io. Бих казал че пести много време и излишни пари. След като си готов с модела, много лесно можеш да го добавиш в Bricklink като Wanted list. И на мен ми беше трудно да се науча да работя със Stud.io отначало, но впоследвие нещата се наредиха. Дава ти супер много опции да заместваш части и да правиш корекции на момента. А и като се вижда от снимките, рендърите стават мнго добри. Ще ти е полезно със сигурност. Иначе в момента съм в процес на набавяне на частите за този модел. Очаквайте включване когато го започна..;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LegoFan

Здравейте. Най-после събрах частите, за да реализирам първото си творение. Разбира се, претърпя промени в дизайна, за да минимализирам частите, които трябваше да купя. Остават ми само 1х1 кафяви тайлчета, но с времето ще ги поръчам и тях. На снимките съм използвал и две други сгради, просто за да се види визуално как стой до някои от тях.

51734245674_a846e81d9d_b.jpg09B13D3A-AECB-4435-974A-EED13673ED67 by Darin Doychev, on Flickr

51734489155_431701561f_b.jpg4028D069-4D1E-4DB9-98CE-AB6C3BA9142D by Darin Doychev, on Flickr

51733833028_b467a1fde5_b.jpg94EFA72E-C9AA-4596-8DBD-7AAF60804513 by Darin Doychev, on Flickr

51734247244_de6671de90_b.jpg8393AF4E-CE22-4D15-8054-D61939C72ECB by Darin Doychev, on Flickr

Редактирано от LegoFan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

Още веднъж - адмирации от мен:) Страхотна е, наистина!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun
преди 50 минути, LegoFan написа:

На снимките съм използвал и две други сгради, просто за да се види визуално как стой до някой от тях.

Стои страхотно. Поздравления !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове