Jump to content
DeMonica

Изложение Сердика 2015

Recommended Posts

legohead

Хахаха голяма глупост казах.

Ще го закачим направо за стъклените предгради отзад :)

Имаме щипки с корда, ще свършат чудесна работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Европалета няма. Никакви. Общо разполагаме с:

- 9 наши + 3 молски маси Икеа Линмон

- 3 молски маси, всяка по 1.80х80м, височина около 80 санта

- 70 стъклени прегради 1х2

- 30 стъклени прегради 1х1

- мдфите от миналата година

Помислете си дали е достатъчно, но дайте да не се изхвърляме. И за миналата година чакахме всеки SW сет евър, ама... нали. Разпределението на площите вече е общодостъпно, така че цъкайте.

Ключ за помещение ще взема утре, т.е. от вечерта ще можем да носим натам. Стаята обаче е като миналогодишната, с тясна врата.

Ако някой се сети нещо ad hoc - звънете asap, днес финализирам (!) нещата, които искаме от Сердика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

П.п. С оглед липсата на европалета съм задвижил backup плана - да осигурим още 12 маси Линмон. Мисля, че така вече площта ще е достатъчна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Моля ви до четвъртък най-късно (!) да ми дадете финализирана информация относно това, кой какво иска да носи - за да видим дали ще има къде и как да бъде разположено всичко по прегледен и естетичен начин. Площите ги има в линка по-горе, ще се постарая да осигурим маси и заграждения; по-късно тази вечер ще дам инфо и какво виждам аз като квадратура / място за макети.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Говорих с Боби по телефона.

Поради липсата на европалети, които да ползваме като подиум искаме от тях закупуването на 12 нови маси IKEA Linmon с крака, върху които да разположим моделите в коридора.

За градктия макет всичко е ясно. Там редим върху НАШИТЕ маси.

Забравих да повдигна въпроса:

Уикендите правим ли нещо? Има ли присъствие на изложението от наша страна.

Ще носим ли ЛЕГО масите с части за свободно строене?

Доколкото разбирам, не.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Пак въпрос:

Има ли къде да оставим листовки?

Могат ли да ни бъдат осигурени някакви стендове за листовки а5?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

На срещата няма да мога да дойда. Но иначе с Вера ще се включим в изложението, разбира се. Може с някоя и друга модуларна сграда.

Мога да включа и някой влак.

Кой ще даде на охраната на мола номерата на автомобилите, за да влизаме на задния паркинг?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Регистрациите на автомобилите пращайте на Боби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Освен подготовката и реализацията на самото изложение, не съм говорил да имаме каквото и да било допълнително участие като анимиране, конкурси и т.н... Мисля, че така го говорехме и на последната среща - кротко и с минимум напрежение: веднъж редим, след две седмици дигаме. Така или иначе, през първата седмица от изложението ще има Дисни заигравки за децата, с които ние не сме обвързани, но пък и не си пречим.

Единствено остава отворен въпросът със задвижването на влаковете. Доколкото разбирам, това е нещо, на което някои т нас държат - трябва обаче да измислим как е осъществимо, имайки предвид, че градът ще е ограден със стъкла, разположени във височина. Не ми се струва разумно за всяка смяна на батерии, оправяне на дерайлирал вагон, пускане/спиране на ток и т.н. да демонтираме скобите, защото най-накрая ще стане сакатлък. А и ако искаме задвижване, това предполага ангажимент от страна на поне един човек в определени периоди от време, който да е на място, за да пуска, спира, контролира. Аз лично не виждам смисъл, но това е само мое мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Akeyzerr

Ора, имаме само 6 икейски маси линмон. От 9те миналата година 3 останаха за Сердика.

С още 12 ще имаме на разположение едва 4 точки за модели + града(кградо е 3х3 маси и са налични, при положение, че Седика пазят миналогодишните).

При цена около 37лв/маса 12 маси са над 400лв. Ако се закупят от най-големите кутии по 4броя за МДФите от м.г. ще може да се използват и МДФите.

Без задвижване на влаците, но да уточним колко/кои влаци са необходими.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

Без задвижване на влаците, но да уточним колко/кои влаци са необходими.

Ами ОК, да се уточним кой какво ще носи. Би било хубаво да се движат, но наистина е доста трудно да се осъществи, така че може да минем и без това май...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

(facepalm)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toddybear

Няма ли поне един 9v влак който да може да се пусне по неговите си релси и да се движи на ток от контакта?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Добре, аз изпратих на Боби кратко описание на това, което подготвих, ще се опитам да го опиша и тук.

- Общия размер в момента е 2.8 метра на 1.8 метра. Дължината зависи само от количеството вложени релси, така че може да се нагажда според нужното

- В единия край има "планина" включваща - две отделни влакови линии с 4 тунела за тях; два железопътни моста за едната линия (която е с денивелация); разкопки, откриващи голям строителен робот, наполовина вкопан в планината; голям военен хеликоптер ще очаква натоварването на пилота на робота; на върха на "планината" ще е лудницата на Ангел; на отделни нива ще има дърводобивна дейност и една изненадка :)

- В другия край на линиите е гарата, едната линия има разклонения за товаро-разтоварни дейности с крановете на Ангел и брат му :)

- След нея имах огромното желание тази година да сложим летище. Пистата е измислена и материалите за нея са закупени, но трябва да знам дали ще има място за нея или не. Ще преставлява писта с два самолета - пътнически и товарен в процес на пълнене с пътници и товари + две хеликоптерни площадки за хеликоптери на бреговата охрана + пълния набор обслужващи цистерни, колички за багаж и прочее. Естествено ще има сграда за летището и контролна кула.

- А да, подготвил съм и небостъргач в строеж с пълния набор строителна техника и т.н.

Ще ми трябва помощ за пренасянето... :)

П.П. 9V влакове са страхотна идея докато нещата не стигнат до:

- Нямаме толкова релси

- За спирането и пускането трябва контролера да е изнесен извън ограждението, т.е. да е достъпен за всички малки кр...чета, които надали ще го жалят.

- Другия вариант е да се вдижи нон-стоп, но надали някой ще си жертва влака. А и вероятноста да подпалим макета става голяма.

Аз ще донеса:

- Всичко гореописано

- Голям брой превозни средства.

- Полицейски участък, пожарна, летище, две гари, прелез.

- Пътните плочи, моите релси и тези на Ангел.

- Самолети, моля ви, моля ви, моля ви!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
toddybear

Дам, принципно има решение на проблемите но три дни преди изложението е малко късничко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Това с влаковете всеки път го обсъждаме, и всеки път стигаме до 1 и същи извод.

на изложението в Сердика Център преди 2 години пускахме влакове.

Оттам насетне решихме че похабените усилията и количеството батерии не си заслужават.

Докато не намерим друг начин за задвижване на влаковете, смятам че движещи се влакове по изложения, на които никой от клуба не присъства не е опция.

Уточнение: под "ДРУГ" начин разбирайте такъв, който е извън официалните мотори, спиид контролери, дистанционни и приемници.

Тези на ЛЕГО не са направени да работят нон-стоп по време на изложения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Имам една идея аз - на първи юни след работа ще се разходя до мола да пусна влакчетата за час - два. Ей, така да се порадват децата (и аз).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер е че имаш желание, но как ще включиш батериите на влаковете?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Туко що получих от Zionesify Sand Crawler 75059, X-wing 10240 и TIE Advanced (не знам номера)

Ще присъстват на изложението :)

Благодаря ти отново за инициятивата да се включиш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MetroiD

Финално: разполагаме с общо 9-те маси от миналата година (объркал съм се в бройката, съжалявам) + 3 маси 1.80х80 + още 12 икейски маси + мдфите от миналата година (бройка?). Мдф-ите помните ли с какви размери са, за да знам колко кашоня трябват за основа за тях?

За влаковете: стандартните изложения са ден-два-три макс, от 12 до 18, с постоянно присъствие на строителите или поне клубните членове на място и - най-често - с нон-стоп вардене. Разбрахме се, че в случая правим по-скоро експозиция, един вид дългосрочна декорация, ако щете, отколкото събитие. Не защото не щем да си пуснем влакчетата, а просто защото ни липсва човешкия ресурс и времето да присъстваме на място за такива диапазони. По-нататък - а дано ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Предложение:

бих се ангажирал да приготвя и да разрпечатам плакати А3 с някаква обща информация за нашата организация. Идеята ми е тези плакати да се закачат на самите витрини отвътре.

Моля ви за предложения за текста.

Разноските ще ги поема, не ги мислете тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Предложение за текст: "Спрете да пълните макета с дъвки!" :)

Иначе си мислех да оставя единия влак на stand-by, дали ще издържи батерията 36 часа?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

хахахаха за дъвките - много ми хареса!

Не знам какъв е разряда на батерията, която ще ползваш :)

Може да целим отгоре с камъчета за да натиснем копчето на батерията на влака впрочем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
StoyanG

Относно влака имам 2 идей , по скоро варианти: 1 ако искате да го оставим близо до оградата и с едно лостче да го пуснем , става въпрос влака да е близо до процепа между стъклата.2 да сложим на местото на едно от големите стъкла 2х1,две малки 1х1 и ако се пуска да се сваля само едното малко стъкло.Това е като варианти.Относно моделите които ще нося : Волвото , 4х4 Бъгито ,Хоризонт експрес ,трактора , 3-4 малки модели ,един съмолет , ако мога да сглобя крана .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
KAGPID

Мога да взема всичко това.

Кажете кое да не взимам.Ghost train- а е променен да се движи по релси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове