Jump to content
DeMonica

Изложение Сердика 2015

Recommended Posts

legohead

@ Боби по въпроса с мОкетите:

за под града: 5х4 метра (това е при полукръга до ескалакорите)

в коридора за отделните макети:

7 броя 2х4 метра.

В СЛУЧАЙ, че редим и летището на НАСКО до града, местим 1ния от 7те килима 2х4 и го слагаме плътно до големия килим 5х4 метра, и получаваме общо 7х4 метра.

Варианти има :)

друго: Киро се е ангажирал да напечата етикети за моделите, които да надпишем на място

post-1-0-00389100-1432896836_thumb.jpg

КОЙ не си е изпратил номера на регистрацията на автомобила на Боби?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Akeyzerr

По темата с размерите - миналата година ударихме на камък с икейските маси и загражденията - както Камен отбеляза, на визуализациите са по 3 стъкла, а реално се наложи да са по 4, тъй като 3 маси на дължина са точно 3м, но 3 стъкла от по уж 1м + скобите са по-малко.

МДФите са малко под 3м с ширина 80-90см(по спомен), но са на по три парчета. Ще трябват минимум по 4 кутии за "маса". Мисля, че миналата година бяха общо 7 такива "маси"

Ограждения - общо 70:

За града - 14 панела;

За постамент от по 3 линмон-а на дължина - по 10 панела;

За постамен от МДФ с кашон - по 8 панела.

Кръчмарската сметка показва, че освен градския макет, ще има достатъчно преградни панели за 4те конструкции с новите маси линмон и още 2 с МДФ-и.

И преди да сте предложили - отговорът е Не, не може да разширим площта за градския макет, защото не може да се загради по-голяма площ с тези панели, без да стане "мяу".

Това с кутиие е суперско, ако може да го реализираме за градския макет - ще трябват минимум 16 кутии за 9те маси, но незнам дали ще издържат тежестта на макета. С 20 кутии по-може да стане(стига да има бюджет).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

И преди да сте предложили - отговорът е Не, не може да разширим площта за градския макет, защото не може да се загради по-голяма площ с тези панели, без да стане "мяу".

Напълно съгласен - стигнах собственоумно до същото заключение. Предлагам това да стане мотото на Сердика Брикфест!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Чух се с Жоро Minichamps.

Той ще може да донесе най-новото си творение - напълно преработено средновековно селище.

Също така ще ни зарадва и с MOC автомобилчета и четири модулни сгради по негов дизайн.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Новини от Кирил:

декора за града (силует на сгради в далечината) е готов!

Нямам търпение да го видя :)

Взимам 30 прави релси "назаем" за изложението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Akeyzerr

Утре в колко се събираме в Седрика?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Предлагам 9 - 9 и 15 да почнем да разтоварваме?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Някой дали може да ми помогне, оказа се, че адски много неща трябва да нося.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Искам да благодаря и да кажа едно голямо

ЕВАЛА

на всички които се отзоваха и бяха днес със нас!

Това са разбира се:

Ася, Вера, Ангел Т. Атанас, Боби, Венци, Жоро Т. и Жоро Minichamps (и неговата приятелка), Никола, Кирил (и Ники) и Стоян.

Опитах се да ги изброя по азбучен ред.

За мен винаги ще бъде голямо удоволствие да правим събития заедно!

Специални благодарности и на Zionesify за предоставените модели Star Wars Collector's series!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zionesify

Радвам се че успях да допринеса и с моята колекция от сетове : ) Благодаря и аз

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Сигурен съм, че ще породи ОГРОМЕН интерес!

Ние самите доста се зазяпахме по трите модела :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Поздрав от Вики:

11354650_10205209182203505_645349450_o.jpg?oh=1243b635e24b6614f333a05f4e325983&oe=556EE891

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Много моля, който разполага със снимки или видео от изложението да ги качва (или да ми ги прати)

• Снимките - във Facebook Страницата ни: facebook.com/lebgo
  • видео - в YouTube канала.

Мога да дам достъп на всеки за да ъплоудва.

Пишете ми или ми се обадете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3dwarman

Днес след работа минах през Сердика Център да разгледам изложението и много ми хареса как сте го направили.

Поздравления за Наско за планината. Много впечатляващо изглежда и като цяло City layout-а е много детайлен и фона му пасва чудесно.

Средновековната сцена също беше много добре направена и чух доста положителни коментари по неин адрес.

Star Wars UCS сетовете наистина са много впечатляващи и аз също се зазяпах по тях.

Докато аз бях там беше пълно с хора, които се снимаха с моделите и деца, които гледаха с жадни погледи, така че мисля че изложението ще е голям успех.

Един балон беше паднал в средновековието, където не се връзваше много с рицарите, но се надявам от Сердика да го извадят по някое време.

Видях че някои от Technic моделите са без стикери. Аз на моите им ги слагам и може следващия път да ги ползваме тях тъй като ще изглеждат още по-добре според мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Благодаря за отзивите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Първите снимки от изложението дължим на Кирил!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Туко що видях, че на фейсбук страницата на Сердика Център има публикация със снимки от миналогодишното ни изложение, и под тях има линк към тяхното събитие по повод първи юни - училище за магьосници или там каквото.

Честно казано много се подразних!

Уникалното интерактивно изложение на LEGO фигури и модели се завръща за трета поредна година в Сердика Център!

От 31.05 до 13.06 любимите тухлички на поколения ще гостуват на ниво -1. Очакват ви мнооого изненади. Стойте на линия:http://bit.ly/SC_1June_Abracadabra

post-1-0-10642600-1433518173_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikola Bathory

Дреме ти. Аз във фейсбук не гледам :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Оценявам гледната ти точка и ти благодаря за нея :) Ще се опитам да я приветствам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mitaka_jr

Здравейте аз бях на изложението в Сердика мол и много ми хареса. :mf_joy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Здравей и добре дошъл в нашия форум!

Радваме се, че нашето изложение ти е харесало!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zionesify

Да попитам утре към колко часа ще започне прибирането на сетовете?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DeMonica

Предполагам след 22ч. както и реденето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Да, срещаме се в събота към 9:30-10 на служебния паркинг.

Крис, имаш ли ми телефона?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zionesify

Някъде е изчезнал, аз не знам къде е този служебен паркинг, мисля че май ти ми го имаш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове