Jump to content
legohead

Осветление - LED улични лампи

Recommended Posts

legohead

post-1-0-19844800-1441900473_thumb.jpg

Попаднах на това готово решение за улична лапма + интегрирано осветление LED, работещо на 5 волта (usb)

за повече информация вижте тук:

clonebrands_v1.5_p44.pdf

clonebrands_v1 copy.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Записвам си тук линкове от Венци:

20pcs5mm-Round-Top-All-color-Prewired-led-Resistor-Pre-Wired-LED-Light-Lamp-Bulb-Cable-Diodes.jpg_640x640.jpg

http://m.aliexpress....2406585631.html

http://m.aliexpress....2313457303.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Много впечатляващо изглежда...

City Point 24

11149790216_3de7be0d56_b.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3dwarman

Да това е и нашата идея за осветление на City макет. Чакаме само да дойдат частите от Лъгбълк и почваме да дупчим 100 броя лампи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
sensimasensi

http://www.getbrixo.com/

а тези виждали ли сте ги :) без дупчене и кабели :) но пък сигурно ще струват бая :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Ето какво поръчах :

https://www.aliexpre...0608.0.0.BHBYF2

От възможностите избрах 12v, Warm white

Цената излезе $ 9.77 x 3 lots = $ 29.31 + доставка US $ 3.56 = US $ 32.87. (1 lot = 100 pieces)

От сметката ми дръпнаха 57.78 лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер! Благодаря ти!

Идеята е да надупчим стълбове за улични лампи тип fabuland и да ги "електрифицираме".

Ще се радвам ако успеем да направим някаква бройка за края на ноември :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Ще им намерим приложение, сигурен съм!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Пробих този стълб с бургия 4.8 мм и работата заспа според мен.

http://brickset.com/parts/6073345

6073345.jpg

Ето и резултата:

post-1-0-03539000-1483040067_thumb.jpg

Светодиода се провря без проблем през отвора. Стълба не е красив колкото fabuland, но в крайна сметка въпроса е да свършим работа.

Последно добавям и LDD файл:

led_street_lamp.lxf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DMitar

Браво! B)

п.с. Не пречи, който има желание да продължи с опитите за пробиване на другия стълб! Особено ако се намери търсения размер бургия или някакъв друг подходящ инструмент :happy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Та въпроса е - ще номинираме ли този стълб за да поръчаме бройки от сегашния LugBulk?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Firestar

Стълбовете са много тънички, аз имам машинка подобна на Dremel, бургиите му са с подходящ размер, но са прекалено къси, може би 1/3 от дължината на стълба. А относно лед светлинките има едни Firefly, прикрепям снимки. Иначе идеята да се закупят такива стълбове е много добра.

post-1231-0-92488400-1483093212_thumb.jpg

post-1231-0-73911800-1483093213_thumb.jpg

post-1231-0-46866400-1483093994_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Със сигурност мога да кажа, че светодиодите с резистор, които поръчахме благодарение на mamun от AliExpress няма да стане да се проврат през Fabuland стълбовете.

Проблема не е в инструментите, а в това че в основата си стълба не може да бъде пробит без да се прецака.

Отделихме достатъчно време в опити, и дватата с другия Камен мислим че няма да стане - поне не с тези лампички които имаме в момента.

За светлините показани от Firestar не знам нищо и ме заинтригуваха :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vladun

Разпробих един стълб. Няма никакъв проблем, трябва само търпение и подходящ инструмент :-)

Дремел не е подходящ - много са му високи оборотите.

Трябва да се разпробива от към горната част, на възможно най-ниски обороти, за да не почне да се топи материала. Пробиват се няколко милимитра и се вади свредлото и се почиства от стружката. И така докато се пробие цялата дължина. Аз го пробих на 2 паса - първо с 2 мм, след това го разпробих с 2.5мм. С повече от 3 мм според мен няма да стане, стените не са достатъчно дебели и има вероятност да се пробие.

Директен монтаж на тези светодиоди не е възможен, най-малкото заради резистора които е запоен на единия проводник, а и самите проводници са доста дебели.

post-1217-0-63803500-1483547535_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Благодаря ти за положените усилия.

Ето я сега и лошата новина, поради която няма да стане работата:

Поръчали сме 300 бр. LED светодиоди с фабрично запоен кабел и резистор.

Тъй като резистора прибавя към дебелината на жицата, е необходима дупка от поне 4 мм за да се провре през стълба.

Това е физичести невъзможно без да се скапе стълба.

ето и светодиодите за които става въпрос:

20pcs5mm-Round-Top-All-color-Prewired-led-Resistor-Pre-Wired-LED-Light-Lamp-Bulb-Cable-Diodes.jpg_640x640.jpg

Без значение от това ми е интересно от къде си поръчал твоите бургии с такава дължина?

Благодаря предварително за отговора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vladun

Свредлата ги взех от Ташев-Галвинг, Намират се на Бистришко шосе. Но ги има и на други места - трабва да търсиш свредло за метал с дълга опашка ( DIN340).

Според мен наличните светодиоди трябва да се ползват за други неща. Аз тия дни ще преправя за пробата 1 бройка. Мисля да разпробия долната част на стълба с по-голям диаметър и там сложа резистора. Остава само да реша проблема с проводниците. Трябва да са тънки за да може да минават между тухличките.

P.S. Като свърша с експериментите ще ти там свредлата да си поиграеш :-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Без да целя да споря с теб, споделям мнението си:

Според мен е добре да и решим проблема с лампите като поръчаме нови части за тялото на стълбовете, с които да използваме светодиодите които вече имаме.

Ако и когато намерим подходящо решение за Fabuland стълбовете тогава може да електрифицираме и тях.

Струва ми се тежка задача да запояваме сами резистори и кабели към светодиоди, затова и решихме да поръчаме готови от AliExpress

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

P.S.

още веднъж благодаря за информацията за свредлата - предадох на другия Камен, чиито инструменти ползвахме

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DMitar

До колкото разбирам ще пробваме и с двата вида. Според мен това е ОК. Не мисля, че се получава неефективно ако сега поръчаме и от другите стълбове.

Първите стълбове вече сме ги поръчали от ЛЪГ БЪЛК 2016 - ако стане, ще е чудесно, защото те изглеждат доста добре за улични лампи.

Вторите стълбове:

6073345.jpg

със сигурност ще станат, но същевременно са и достатъчно готини като части и ще могат да се ползват и за други неща.

Така, че аз тук не виждам загуба при вече така стеклите се обстоятелства ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vladun

Ето какво се получи ;)

post-1217-0-44468400-1483968192_thumb.jpg

post-1217-0-20392900-1483968214_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Супер! Би ли споделил с какъв светодиод, кабел и резистор си направил горното?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vladun

За сега съм ползвал светодиода и резистора от тези на Васко. Голяма мъка е да се преправи, много по-лесно е с нови светодиоди и резистори. Кабела които за сега ползвам е LiYY 6x0.22 като ползвам само 2 жила. Резистора е 1кОм, но може да се смени с 470 ома ако ще се ползва 5 волта захранване.

Открих следните проблеми - светодиодите са много далече от warm white, направо са си обикновени жълти светодиоди. другото е, че са дифузни ( тоест не са прозрачни а са мътни и когато не светят не ми харесва как седят в лампата). Тази седмица ще взема други светодиоди и ще направя няколко лампи с различни за да видя кой вариант ще е най-добър като ефект. Също ще пробвам и по-тънък проводник.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Благодаря за изчерпателната информация!

Очаквам с нетърпение инфо :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• mamun
      От mamun
      Ето какво дойде днес от али-то За съжаление едната лампичка не работи, но я "рекламирах"

• COBATA
      От COBATA
      След 10 минута се говори за тях за пръв път ги виждам!
      http://www.youtube.com/watch?v=bNgvlTk8HWo
    • legohead
      От legohead
      Здравейте!

В настоящата тема ще разберете как можете да добавяте анкета с въпроси за гласуване.
      Анкета можете да добавите при създаването на нова тема. Към вече създадена (стара) тема не е възможно да се добави анкета.

Забележка:
      Можете да създавате анкети към темите само в разделите на форума, където това е разрешено. Също така е необходимо вашата потребителска група да има възможността да създава анкети към темите.
      Забележка 2:
      Необходимо е да въведете съдържание на темата, към която прикачате анкета. Ако желаете да създадете само анкета, изберете опцията Poll-only content. (описано е по-надолу)

Започвам с обясненията

Най-напред цъкнете бутона Създай нова тема.
      В прозореца за създаване на нова тема, над заглавието ще видите 2 tab-а: Съдържание, и Анкета.
      Изберете Анкета.

В новия tab Анкета, най-горе ще можете да въведете заглавие на анкетата. Това е текста, който ще се показва в анкетата в нейното начало.
      След това следват различните опции, които можете да зададете към анкетата. Ще ги разгледаме една по една.
      Да се вижда ли кой е гласувал?
      Ако изберете тази опция, то ще бъде публично видимо кой потребител за коя опция е гласувал в анкетата.
      В противен случай, ще се виждат само броя гласове, без да става ясно кой коя опция е избрал.
      Ако анкетата ви е публична, потребителите ще виждат следното известие:

Poll-only content?
      При избор на тази опция, вашата тема ще бъде без съдържание, и ще показва само въпросите от анкетата.
      Потребителите ще могат единствено да гласуват в анкетата, без да могат да пишат коментари по темата.
        Automatically close poll on specific date?
      Тази опция ви дава възможност да настроите дата, на която да приключи възможността за гласуването в анкетата.

След като въведете заглавие на анкетата, и изберете желаните опции, продължете като натиснете бутона Добавете въпрос.
      Веднага щом направите това ще бъде изобразен нов панел със следните полета:
      Заглавие на въпрос
      Тук попълнете въпроса, за който ще се гласува
        Възможна опция
      Тук попълнете една от възможните опции за избор
        Възможен опция
      - друга опция Добавяне на още опции
      За да добавите още опции за избор при гласуване, цъкнете бутона "добави опция". Това ще добави още редове с възможни опции за избор към въпроса. Можете да добавяте до 10 опции към 1 и същи въпрос.
      Изтриване на опции
      За да изтриете някоя от опциите, цъкнете бутона Х, позициониран вдясно от полето за възможна опция.
      Избор на няколко опции за гласуване
      За да позволите на потребителите да гласуват за повече от една от опциите към въпрос, цъкнете полето Да могат ли потребителите да избират повече опции.

След като добавите желаните опции за гласуване към настоящия въпрос, можете да добавите следващ въпрос, или да публикувате анкетата.
      Добавяне на още въпроси
      За целта цъкнете бутона Добавете въпрос и повторете стъпките по-горе, описващи процеса по въвеждане на опции.

Ако сте приключили с въвеждането на въпроси и опции за гласуване, върнете се към първоначалния редактор на съдържанието на темата. За да направите това, цъкнете на бутона Съдържание. Това ще ви препрати обратно в tab Съдържание.

За да завършите вашата тема с прикачена анкета, натиснете бутона публикуване на темата
      С цел упражнение добавям анкета към настоящата тема.
    • legohead
      От legohead
      С новата инсталация на форума дойдоха и някой нови (или подобрени) функционалности.

В тази тема ще ви разкажа как можете да използвате системата за ТАГ-ове на темите във форума.
      Целта на таговете е ръчно да определите ключовите думи за всяка тема, така че посетителите разглеждащи темата да могат да видят сходни теми на базата на избраните от вас ключови думи.

Таговете се записват в полето, което се намира под заглавното поле. Думите се разделят се със запетайка, като всеки ТАГ може да е с дължиа от 3 до 18 букви.

Фаворитен таг
      Моля обърнете внимание, че можете да изберете 1 от ТАГ-овете като "фаворитен таг", или с други думи - PREFIX (представка) на вашата тема.

По този начин ТАГ-ът ще се покаже ПРЕДИ заглавието на темата. Можете да изберете фаворитен таг СЛЕД като въведете тагове в полето. Ще се появи поле с възможности за избор, спрямо въведените от вас тагове.

Ето още 2 нагледни демонстрации как изглеждат таговете в различните изгледи на форума:

Разглеждане на темата:

Списък с теми:

За да изтриете някой вече въведен таг, е необходимо да натиснете бутона "х" в дясно от думата. Това автоматично ще премахне и фаворитния таг (PREFIX), ако има такъв избран.

За момента използваме 2 PREFIX-а:
      MOC и РЕВЮ.

Забележка:
      За момента въвеждането на нови тагове е отворено. Това означава че всеки потребител, който има необходимите права за публикуване, може да въвежда тагове по свой избор. Моля ви обаче да не въвеждате излишно много нови тагове, с цел добра структорираност и пригледност.

В някакъв момент ще преминем към затворена система за избор на тагове от предварително въведен списък.
      Моля всеки един от вас да използва системата с умерененост, за да спомогне за изгреждането на вътрешни връзки в съдържанието на форума. Ако имате желание можете и да редактирате предишните теми във форума, и да им добавите тагове
      (за целта е необходимо да се свържете с мен за да ви дам модераторски правомощия)
      Надявам се настоящото обяснение да е било разбираемо.
      Моля коментирайте в темата за въпроси или нужда от допълнителни разяснения.

Поздрави,
      Камен
    • legohead
      От legohead
      ТАЗИ ТЕМА Е OUTDATED! Трябва да я опресня , за да съответства на настоящята версия на форума!

Здравейте и добре дошли!
      За да не ви бавя с четене на ненужна информация ще премина направо към същественото.

За да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.

Единственото, което ще ви е необходимо, за да направите своя регистрация, е електронна поща.
      На нея ще получите системно известие за активация на вашата регистрация във форума. В случай, че забравите вашата потребителска парола, на вашата електронна поща може да бъде изпратена временна такава, с цел да можете да отключите вашата регистрация.

Вашата електронна поща ще бъде видима само от администраторите на форума. Тя няма да бъде разпространявана от нас, и ще бъде използвана само за изпращане на системни съобщения.

За да създатете своя регистрация използвайте бутона "Регистрация", намиращ се в червено поле в горната част на този прозорец. След като прочетете правилата на форума отбележете полето "Съгласен съм" и натиснете бутона "Регистрирайте ме".

На следващата страница и нужно да попълните само задължителните полета.

Ето и кратко тяхно описание:

След като сте попълнили всички задължителни полета натиснете бутона "Изпратете заявка за регистрация"

Във Вашата електронна поща ще получите системно писмо, съдържащо бутон, с който ще можете да активирате вашият профил.

След като активирате вашият профил ще можете да влезете в него и да го използвате.

Последната стъпка е валидирането на вашата регистрация.
      Всички новорегистрирали се потребители попадат автоматично в потребителска група "validating". Всички потребители от тази група нямат възможност да създават свой собствени теми.
      След като напишете вашият първи коментар в избрана от вас съществуваща тема, ще бъдете автоматично прехвърлени в потребителска група "members", която ви дава пълни права за публикуване в този форум.

Това беше всичко!

Ако все пак има нещо неясно, моля пишете директно в темата. Новите мнения ще бъдат модерирани, и няма да се показват моментално.
  • Създай нов...