Jump to content
legohead

Спират поддръжката на LDD

Recommended Posts

legohead
For now, the program will continue to be offered to anyone interested in utilizing it but please do not expect any updates regarding functionality, the adding of new LEGO elements or glitch fixes. We have decided to pursue other digital experiences.

:/

Ldraw, here i come ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Да много неприятно.

И аз го четох вчера и мислех да напиша тема, но ти ме изпревари.

Струва ми се странно и глупаво подобно нещо, но ето че е факт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3dwarman

ARP(AFOL Relations & Programs) senior мениджъра има днес среща с екипа, който се занимава с дигиталните продукти на Лего за да изясни ситуацията тъй като това е новина и за тях.

Очаквам по-късно да има нова информация. Ще следя ЛАН форумите и ще пиша веднага като има нещо ново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3dwarman

Ето и новото съобщение от Лего.

Dear Ambassadors, I hope this will help clarify a bit of the confusion and misunderstanding from our end regarding LDD. TLG will remain committed to digital building going forward, in regards to LDD, this means that we will continue to support the current functionality. We will not be doing automatic updates on elements, however elements will continue to be added from time to time. Unfortunately we cannot ensure that all elements are made available. I can see that the message has spread widely in the community since Kevin’s statement and I hope that you will assist us in spreading this message as well. Thank you!

Накратко Лего остават заинтересовани да предоставят възможности за дигитално строене. Ще продължават да поддържат текущата функционалност на ЛДД, но няма да има автоматичен ъпдейт с елементи. Обаче щели да продължат да добавят елементи от време на време...

Това не знам и аз как да го тълкувам, според мен няма да добавят никакви нови елементи в близко бъдеще ама сега се опитват да тушират напрежението. Това си е мое мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

не знам какво да разбирам от новото известие ...

ще видим какво ще стане.

Аз много харесвам LDD, удобен ми е и предпочитам да продължа да го изполвам.

За момента ми върши работа, бих се радвал ако вкарат някой от новите части

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Излиза нова версия на - LDraw All-In-One-Installer 2015-02

има доста опции нови части и модели.

Но определено предпочитам LDD заради опростения интерфейс и команди...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

• Подобни теми

• legohead
      От legohead
      Здравейте!

Интересувате ли се да си направим среща с цел обмен на опит с дигиталните програми за строене на ЛЕГО модели?

Говорил съм си с @JoePsysky на тази тема.

Преди време сме цъкали няколко модела заедно с @KAGPID на LDD.

Спомням си, че @Stormfury и @OneOfAll строяха модели на тема WoW използвайки StudIO.

Какво ще кажете за предложението?
    • legohead
      От legohead
      Нова версия на Lego Digital Designer!

Тази сутрин eurobricks са оповестили новата четвърта версия на LDD.
      Ако имате LDD по-стара версия, програмата може автоматично да се ъпдейтне.

Ако нямате LDD можете да го изтеглите от тук: LEGO Digital Designer

• legohead
      От legohead
      Пускам тази тема с молба да споделите вашия личен опит с различните софтуерни програми за LEGO CAD: Lego Digital Designer, StudIO, MLCad и други.

Аз лично имам опит единствено с LDD.

От разговори с други хора знам че @JoePsysky е ползвал LDCad, докато @Stormfury е ползвал StudIO.

Смятам че ще е много полезно ако всеки сподели своя опит с различните програми, които е ползвал.

• legohead
      От legohead
      Една задача тип "пъзел" от мен:

Можете ли да сглобите този завършен модел:

Използвайки тези части (само тях, и всичките):

3x3_cube_partslist.lxf

Ще ми бъде интересно да видя вашите решения.

Частите трябва да са стабилно закрепени една за друга, и завършеното кубче не би следвало да се усуква/криви

• legohead
      От legohead
      Пускам темата покрай интереса на Васко.

За референция съм използвал тези две снимки:

Направих ЛДД файл: 

train_bogie_vertical_axle.lxf
      Важно: Модела в ЛДД не е тестван!!!

Първия модел във ЛДД файла съм направил 1:1 по снимките:

Втория модел е моя преработка с цел по-устойчива конструкция.

Разликата е в това, че съм използвал 2 кватратни рамки, които да държат предавките. Разбира се тези части са относително скъпи ...

Последното което искам да отбележа, е че съм  че съм прекарал вертикалната задвижваща ос през тази "вътряща плоча" 4х4 с цел да намаля триенето. Необходимоста за това е поради факта, че не е препоръчително задвижващата ос да е единствената точка на контакт м-у талигата и шасито на влака.

смятам че това решение ще има доста голям ефект да намали триенето и износването на задвижващата ос

Пояснение:
      Кръглата част "щраква" към основата и се получава доста стабилна сглобка. Реално това ще бъде връзката м-у талигата и влака
      Задвижващата ос ще се върти вътре свободно

P.S.
      Пиша темата набързо, и ви моля да пишете ако има нужда да редактирам/пояснявам за да е по-добре четимо и разбираемо.

• Създай нов...