Jump to content

Recommended Posts

mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Има много готини! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Много е готин, но го има вече постнат малко по-нагоре ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

М да, изглеждаше ми познато, но изобщо не се сетих да проверя старите постове :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Ей това е кораб... Огромен! 43688313_2016207688445894_8026121740994215936_o.thumb.jpg.3d88183d5d3700382adedbed4f3d2509.jpg43745394_2016207701779226_4194925593436880896_o.thumb.jpg.bddf7cde34faaf8f0ce0e4b4e608bfc5.jpg43678746_2016208561779140_1399627879242792960_n.thumb.jpg.fbd5873462a4653b9b8651dadafe3a3d.jpg43742082_2016207741779222_1528853652653998080_n.thumb.jpg.c1e901b83c7c9e95d9e8ab9e657333c6.jpg43725968_2016207661779230_8181659879925088256_o.thumb.jpg.ea9cbc5b7302a97428ed40e6858e7a5c.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Duh5

някой път като порасна и имам много пари ще си купя от lugbulk-а 20000 сини прозрачни парчета и ще си направя дребно море.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Умопомрачителна диорама!!! :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mnachev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарежда...

• Подобни теми

• Corsair
      От Corsair
      Здравейте,
      Искам да споделя с вас една случка, понеже всеки във Форума в някаква степен притежава същата "болест по LEGO"
      Но първо малко предистория...
       Дядо Коледа ми донася 6286 "Scull's Eye Schooner" - една детска мечта. И се хваля аз на един приятел, идва ми той на гости да му се порадваме и бам, той се сеща : "Имам аз една кутия с LEGO, в нея трябва да е една пиратска крепост... Искаш ли да ти я дам?'". Е как не?
       Взех въпросната кутия миналата седмица. И започвам миене, сушене...Още по време на тези два процеса се натъквам на някои истински съкровища. След няколко дни (нощен труд ) сортиране, търсене, успях да сглобя сетовете от снимката. Стред тях, в моите очи, се открояват Пожарната 6385 от 1985г. и Крепостта Елдорадо 6276 от 1989г. Не мога да опиша удоволствието от сглобяването им! Също плаващата лодка 4011 от 1991г. И разбира се доста други бижута!
       Разбира се има липси, предимно минифигурки, но няма как да се оплаче човек! 

Най-странното нещо обаче се крие в LEGO тухличките. Противно на логиката, въпреки "възрастта им" някои от тях се сглобяват изключително трудно, направо мъчително. Ако някой от вас има идея каква би била причината, ще се радвам да сподели
       Благодаря! Надявам се ви разнообразих малко. Мога да пожелая на всеки да изпита тази емоция. Уникално е!
    • Knifebane
      От Knifebane
      Добър ден на всички,
      Тези дни имах малко време за Лего и направих един малък MOD (модификация) на 4193 (https://brickset.com/sets/4193-1/The-London-Escape), от Карибски пирати, 6242 (https://brickset.com/sets/6242-1/Soldiers-Fort), от пиратската серия през 2009 г., и площта (baseplate) от 7047 (https://brickset.com/sets/7047-1/Coast-Watch-HQ), която ми беше щедро предоставена от @legohead, за което отново много благодаря.
      Освен частите на сетовете съм използвал допълнителни такива от 3-те ми Лъгбълк поръчки на части. Нямам списък на използваното, но мога да вляза в детайли, ако на някого му е много интересно. След успешно-завършилия етап на модификацията останах с много резервни (spare) части, които мога да вложа на по-късен етап.
      Идеята ми беше да създам остров с крепост и докове, които да помещават моите кораби - 10210 (https://brickset.com/sets/10210-1/Imperial-Flagship) и 6243 (https://brickset.com/sets/6243-1/Brickbeard-s-Bounty). Имам и още кораби, но не са изчистени и сглобени за жалост.
      С уговорката, че не правя много добри снимки, представям the Island Outpost.

Той се състои от две смислово разделени части (с помощта на baseplate-а) - кръчмата "The Captain's Daughter" (POTC 4, май...) и крепостта на войниците. Кръчмата е свързана с дока за търговски кораби, като е запазена игралната функция на сета (отварящ се люк за транспорт на рома и бирата...). Лодки имат достъп до острова посредством дока и стълбите на плоскостта. Павирана, но занемарена улица води до моста, който минава над издълбания от морската вода канал.

Пипнал съм вътрешността на кръчмата съвсем малко. Реших да терасирам интериора доколкото беше възможно, за да се създаде илюзия за дълбочина и големина. Функцията за позициониране на лявата стена, за жалост, не е запазена.

Фортът на войниците е свързан с "градската част" на острова посредством стълбите (видими на по-горните снимки), и моста над канала. Крепостта се състои от командна кула с кран, затвор с оръдейно гнездо (този термин трябва да го проверя...), навес за барута, както и пристан за the Imperial Flagship.

Кулата помещава оръжейната, както и малък офис за командващия офицер. Завършва с товарен кран, който се върти на 360 градуса.

Докът е издигнат доста над водата, за да може безпроблемно да обслужва кораба. В бъдеще мисля да го попроменя малко, тъй като е леко тромав.

Пристаните са напълно функционални и могат да поемат до четири кораба.

Като цяло съм доволен от първия етап на построеното; в бъдеще смятам да подобрявам и този MOD. Приемам идеи, стига да са конструктивни.
      Отново изказвам благодарности на @legohead за плоскостта, без която модификацията нямаше да е толкова релефна.
      Надявам се да ви е било интересно,
      Knifebane.
    • mnachev
      От mnachev
      Наскоро го мернах и вече не мога да спра да мисля за него!!!
      Мечта за всеки фен на пиратите мисля? Но каква цена само...
  • Създай нов...