Jump to content
legohead

Проект: Къщата на Lebgo - модулни стаи

Recommended Posts

legohead

@KAGPID вчера пусна мухата да построим ОГРОМНА къща, изградена от модулни стай.

Споделям с вас файловете които изготвих като предложение за модула.

Screenshot_9.png.b89ad64d1f1c6b1bf27594abc254c685.png

LDD файл на 1 модул:
LEBGO_house_module.lxf

LDD файл, показващ как се сглабят няколко модула:
LEBGO_house_module_assembly.lxf

Списък с части:
lebgo house single module partslist.pdf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

След като видяхме какво бяха направили сръбския клуб Skockani на тяхното изложение можем да направим и ние нещо такова.
От този албум може да видите цялостната къща и самите стаи - https://photos.google.com/share/AF1QipNuSgOAx9t4CP0mN4-TGrFSsOCgq8n3V9njyV14ek_wQUaie8xcF0C5B0RhWbh41A?key=eHppTUV6NHpXWGxmbDY2YWdzWUFTclBSLWMtQ01n

20171118_130313.thumb.jpg.0e55079af946b76f21738e0323c3af10.jpg

Можем да вкараме всякакви тематики SW, Super Heroes, MOC сцени, City и тн.

Ще разгледам в детайли колко са големи стаите им и ще разгледам тази на Камен и се захващам да направя първата, а всеки който има желание може да се включи с една, две пет десет колкото му душа иска.

Можем да имаме гараж, канализация, хангар за SW самолетите и тн. Захващам проекта сериозно и скоро ще пусна още материал и размисли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mamun

Тази къща няколко пъти ви я показвах и разказвах за нея. Имаше я в Сремска Митровица. Наскоро пак я пуснах в една тема на Рали, ама никой никакво внимание не и обърна вече 6 месеца

И сега откриваме топлата вода ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@mamun, не бях я виждал на живо, а и не ми се занимаваше с лего. Не сме открили топлата вода.

Къщата, която си пуснал в темата на Рали има същите стаи като от тази на Скоцкани, но с различно разположение.

Също така никой не започна да прави нищо за тази къща и си мисля, че ако се говори и някой започне и покаже нещо или няколко стаи ще има по-голям интерес и хората ще се задвижат. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

@Firestar:
моделите ти от тази тема съвсем лесно могат да се преработят за да съотвестват на модулите, които ще изпалзваме за проекта. Надявам се да не ги разваляш скоро :). Можеш да се обърнеш към Бинев, за да получиш плочки 16х16 и 8х16, които ще ти бъдат необходими за сглобяването на модулите.

Линк към темата с моделите:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

Аз съм много за това и за това съм взел 16х16 от клубния инвентар и ще се опитам да спретна нещо, но не давам точна дата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Firestar

Късно е :) вече са развалени, остана само работилницата. Но ще помисля върху нови.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
OneOfAll

@Duh5 пусна снощи мухата, че може да направи такива стаи от модулните сгради и ще започне да ги прави през 2018. Каза също, че ако трябват модулните сгради той няма да има възможност да ги донесе, тъй като ще ги направи на тези малки стаички.

Нека строенето и модването започне сега !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

@legohead

Гледам и не виждам, какво трябва да видя в модула ? Дай за пример конкретни части. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

В зависимост от инвентара от части на всеки един от нас, е възможно да бъдат нужни например:

• рамки за врати ипрозорци,
  • плочи 16х16 и 8х16
  • 6038525
  • 4504228

...

сега не мога да вляза в по-големи подробности

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Моето мнение е, че не виждам конкретни части от които да се поръчват големи бройки (над 100, даже 100 е малко, нали все пак това е целта на БЪЛКА). Отново казвам това си е моето мнение и не задължавам никой с него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DMitar

Ето няколко мисли и от мен по темата:

1. Според мен идеята за стаите е готина, разнообразна от това, което сме правили до сега, интересна и актуална за публиката. Също така е реализуема и интересна на ниво партньори, ако се работи може да се развие и да ни даде нещо повече!

2. Смятам, че частите листнати от Камен Д са сравнително полезни от две гледни точки:
2.1. За клуба за други проекти

2.2. За феновете като строителен материал - това са си общи части, с които може да се строят сгради и т.н.

Единственото нещо е, че част от тези части наскоро ги купувахме в бяло и може този път да се вземат в цвят tan / dark tan, bright light yellow, aqua/light blue или нещо друго подходящо, което се комбинира добре с бялото. Първо, за да не се дублира като част+цвят, второ защото бялото води твърде много до асоциация с болница.

3. На база на точка 1 и точка 2 съм "за" да бъде реализирана клубна кампания в определен разумен мащаб за закупуване на клубни части за изграждане на такива стаи. От своя страна стаите да бъдат временно предоставяни на членове на клуба да ги обзаведат и изложат на наши събития. 
3.1. Трябва да се направи една калкулация колко ще струва една празна стая на база цените в Лъг Бълк и части от Бриклинк, които са евтини (примерно 3700 Technic, Brick 1 x 2 with Hole), за да се определи този разумен мащаб;

3.2. От там трябва да се прецени колко стаи би могъл да закупи клуба и колко стаи самите фенове отделно сами искат и могат да си направят от закупените от тях части, за да стане що годе добър общ обем от стаи.

4. Такъв проект не си струва само за едно еднодневно изложение - мисля, че това е ясно, но е важно да го спомена. Според мен направят ли се стаи трябва да се ползват и на наши по-големи изложения. За това, разбира се трябва да потвърдят като желание членовете на клуба, които са заинтересовани в този проект.

5. Ако се реализира идеята аз лично бих направил 3 стаи от лични части, които бих запазил поне до края на годината и бих носил по някои наши събития (най-вече големите изложения).

п.с. Kill the Drama Queen кампанията - има много готини идеи, които различни хора са споделяли през годините. Взаимно сме се съгласявали, че ще е супер един ден да ги реализираме. Това, че някои от тези идеи си стоят там някъде в чата, форумна тема и т.н. не значи, че сме несериозни или идеята не е достатъчно готина. Просто не за всичко готино е стигнало времето и ресурса. Ето толкова простичко е! No drama here!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stormfury

Сигурно аз съм тъп, но до колкото разбирам идеята на стаите е да бъдат РАЗЛИЧНИ. Всеки да създаде нещо уникално.

Къде е различното когато се направят 20 еднакви стаи (примерно) и всеки ги обзаведе отвътре с някви неща? Единственото нещо което трябва да е еднакно при всички стаи (дори и това не е задължително) е размера - широчина, дължина, височина. Във този случай единсвената част, която евентуално ще е еднаква при всички стаи, това е plate-a на който са построени. Но различните хора могат да предпочетата и за него различни цветове... 

Примерно аз решавам да строя стая в черно, Митко иска да строи стая в бежаво, Камен иска сатя в синьо, Васко пък си е харесал бялото, а Алекс сивото. От кой цвят брик точно ще поръчаме голямо количествто, така че да е полезен за всички?

Това е моето логическо мислене.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legohead

Благодаря на @Stormfury за коментара!

Отговарям на темата, с 1 година, 1 месец и 1 седмица закъснение :mf^^:

Предложил съм конструкция за стаите поради следните причини:

• стабилна е (според мен), и няма да се разпада при транспорт, пренасяне и тн.
  • На всеки модул има еднакви места за закрепване, което ще позволи всяка стая да може да се монтира за всяка една друга
    Идеята не е моя, и я взаимствах от подобен макет на друг клуб. За съжаление не си спомням точно кой. Тук хората които са виждали къщата от монудли стаи на един от Сръбските клубове могат да споделят личното си наблюдение.
  • Възможни са леки вариации в модулите, като например различни детайли по задната стена - прозорци например.
  • Възможни са и други вариации на модула, като например 1/2 ширина, или 2х височина. Мога да ги направя без особено голям проблем. Редуването на различни по размер модули, но вписващи се в 1 и същи стандарт ще внесе разнообразие в общия вид на къщата.
  • И не на последно място:
    според мен е по-просто да се даде условие, че всяка от стаите се строи на базата на основен модел (шаблон), за да сме сигурни че ще пасва на всички останали.
    Другия вариант е да се поставят ред изисквания за стаите, като например: Х тухли висока, У стъда дълга, Z стъда дълбока, вратата да се намира симетрично разположена по средата на двете къси стени, и тн и тн. В случай, че тези изисквания не бъдат изцяло спазени, ще възникнат разминавания между модулите, които ще е доста сложно да се преправят в последствие.

Това е :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове